Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana 2

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana 2

ewsyg 22:04, 10 wrz 2023


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Ewa, zaskoczona jestem ilością owoców na tych drzewkach kolumnowych. ciekawa jestem jaka jest żywotność tych drzewek ?
Ewcia, kupiłaś różę Pear ? Ona u mnie cały czas zdrowa i zbudowała ładny krzaczek, a rosła stłoczona w ożance.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Kasya 06:23, 11 wrz 2023


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42272
Ale fajne drzewka owocowe… chętnie bym swoje wymieniła na takie kolumnowe
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Gruszka_na_w... 13:56, 11 wrz 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Anda napisał(a)
Szkoda, że nie można tu pokazać filmików, bo mam pełno bzyczków w ogrodzie na kalamincie, heptacodium i jeszcze paru innych roślinach.

Pokażę za to parę fotek z pracy



U mnie też mnóstwo bzyków. Szaleją na rozchodnikach i werbenie. Można się zatracić w obserwacji.
Twoje pracowe zdjęcia wywołują same dobre myśli o aktywności zawodowej, a już sądziłam, że takowych mieć nie będę.
Lecę czytać wieści z holenderskich wojaży. Uwielbiam Twoje relacje.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Kordina 14:15, 11 wrz 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4751
O widzisz, drzewka kolumnowe mam zakupione w zeszłym roku, ale jak patrzę na tę ilość owoców u Ciebie w pracy, to napawa optymizmem, w miarę dobrze przetrwały u mnie zimę i letnie upały a mam je w dużych kuwetach budowlanych i tak chcę prowadzić.
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Anda 16:28, 11 wrz 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33624
ewsyg napisał(a)
Ewa, zaskoczona jestem ilością owoców na tych drzewkach kolumnowych. ciekawa jestem jaka jest żywotność tych drzewek ?
Ewcia, kupiłaś różę Pear ? Ona u mnie cały czas zdrowa i zbudowała ładny krzaczek, a rosła stłoczona w ożance.


Na zdjęciach nie ma drzewek kolumnowych. Może to tak wygląda, ale pewnie piszesz o drzewach na stelażach, palmatach? To też są drzewka na wolno rosnących podkładkach. Jak widać dobrze owocują. Jak nie zapomnę to sfotografuję jeszcze drzewka kolumnowe. One też dobrze rodzą owoce. Sama mam w ogrodzie kolumnową jablonkę.

Różę Pear chcę kupić dopiero w październiku z gołym korzeniem. Dobre wieści o niej przekazujesz Dziękuję
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 16:29, 11 wrz 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33624
Kasya napisał(a)
Ale fajne drzewka owocowe… chętnie bym swoje wymieniła na takie kolumnowe


Na zdjęciu, tym ostatnim, są drzewka na stelażach Zastanawiam się nad takim
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 16:33, 11 wrz 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33624
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


U mnie też mnóstwo bzyków. Szaleją na rozchodnikach i werbenie. Można się zatracić w obserwacji.
Twoje pracowe zdjęcia wywołują same dobre myśli o aktywności zawodowej, a już sądziłam, że takowych mieć nie będę.
Lecę czytać wieści z holenderskich wojaży. Uwielbiam Twoje relacje.


Też uwielbiam na nie patrzeć. Jest tyle różnych rodzajów bzykow I w ogóle sobie nawzajem nie przeszkadzają. Do lwich paszczy przylatuje znów ta wielka czarna pszczoła. Parę lat jej nie było i bardzo się cieszę, że znów się pojawiła. Teraz co roku będę mieć lwie paszcze
Na moją pracę naprawdę narzekać nie mogę
Dziękuję
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 16:37, 11 wrz 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33624
Kordina napisał(a)
O widzisz, drzewka kolumnowe mam zakupione w zeszłym roku, ale jak patrzę na tę ilość owoców u Ciebie w pracy, to napawa optymizmem, w miarę dobrze przetrwały u mnie zimę i letnie upały a mam je w dużych kuwetach budowlanych i tak chcę prowadzić.


Na zdjęciach nie ma drzewek kolumnowych Na ostatnim zdjęciu są drzewka na stelażach. To chyba one wyglądają jak kolumnowe Tez są na wolno rosnących podkładkach a ilość owoców jest zadowalająca
Moja jablonka kolumnowa ma jabłka co drugi rok. Powinnam jej w tych obfitych latach obrywać część owoców, wtedy rodziłaby co roku, ale jakoś mi żal Muszę się pogodzić ze zbiorem owoców co drugi rok
Twoje na pewno będą się dobrze czuły jak o nie odpowiednio zadbasz. W kuwetach masz całkowitą kontrolę
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Joku 18:23, 11 wrz 2023


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12202
Anda napisał(a)
Szkoda, że nie można tu pokazać filmików, bo mam pełno bzyczków w ogrodzie na kalamincie, heptacodium i jeszcze paru innych roślinach.

Pokażę za to parę fotek z pracy


Co to za róże tak obficie kwitną?
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Anda 21:12, 11 wrz 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33624
Joku napisał(a)


Co to za róże tak obficie kwitną?


To róże Lavender Dream
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies