Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana 2

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana 2

Anda 10:23, 01 kwi 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33531
Margo2 napisał(a)
Ja też.
Najgorsze, że u mnie zawilce wiosenne są nietrwałe. Rosną tylko 2 sezony i po nich.
zraziłam się do nich, ale widząc Twoje zdjęcia może jeszcze raz spróbuję.
Pisałaś, że zawilce sadzi się jesienią. U nas są przeważnie wiosną.


Anemone Blanda takie nietrwałe? One lubią słońce i niezbyt mokre podłoże. A może masz Anemone nemorosa?
Anemone blanda kupowałam jako cebulki, takie płaskie, jesienią. Taniej wychodzi niż w doniczkach wiosna.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 10:29, 01 kwi 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33531
Zachwycam się ostatnio trochę innymi ogrodami, to ogrody nowoczesne bez trawnika, za to o dużej bioróżnorodności
Może ktoś pozachwyca się ze mną

https://www.youtube.com/watch?v=8iRQ63R80Zs

https://www.youtube.com/watch?v=x7Gjbyo9CjM

https://www.youtube.com/watch?v=7MPee-VnW4o

Takie ogrody to dobre rozwiązanie, jeśli ma się mało czasu na koszenie, nawożenie, opryski, pielenie. Coś tam zawsze trzeba zrobić, ale taki ogród jest o mniej czasochłonny niż ogrody tradycyjne.


____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Joku 11:12, 01 kwi 2024


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12155
Miałam wrażenie że jednak rękę ogrodnika w prezentowanych ogrodach było nieco widać. Być może dzięki elementom małej architektury, ozdobom.
Póki daję radę wolę ogrody uporządkowane, ale tak sobie pomyślałam że może to być moja przyszłość gdy już sił i sprawności ciała będzie brakować.
U nas wczoraj i dzisiaj piękna pogoda.
Przyjemnego odpoczynku w domu.

PS! U mnie zawilce greckie (anemone blanda) sieją się jak głupie. Prawie jak czosnki .
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Anda 11:19, 01 kwi 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33531
Tak Jolu, rękę ogrodnika widać, bo inaczej to nie byłby ogród a sama natura
Ja na razie oglądam i się inspiruję, trochę chce już zacząć dopasowywać nasadzenia, aby mieć tą bioróżnorodność w przyszłości.

Mi czosnki siejące się wystarczą. Anemony na razie powiększają swoją objętość, ale nie aż tak bardzo
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Makao 12:37, 01 kwi 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4182
Jakbym miała możliwość stworzyć swój drugi wymarzony ogród to byłby właśnie taki.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Magleska 15:23, 01 kwi 2024


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18552
Ewa dzięki za linki -zaraz sobie pooglądam


Ja jak narazie rozkminiam ,jak samej zrobić nawadnianie w skrzyniach warzywnych
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Wafel 00:10, 02 kwi 2024


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 910
Tajemnicze te ogrody, świetnie bym się w nich czuła, zwłaszcza ze względu na wodę - dla mnie to wyższy level w ogrodnictwie. Bez żalu wycinam swój trawnik, choć lubię patrzeć jak jest zdrowy i ładny zielony, jednak moje eko serce woli, wąskie ścieżki pomiędzy roślinami, dzikość, zwiewność i naturalny "nieporządek"
____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
ryska 10:53, 02 kwi 2024


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11626
Piękne te zalinkowane ogrody. Mogłabym takie mieć. Gdyby u mnie środkiem podwórka nie przebiegała wybrukowana droga pewnie miałabym więcej drzew i więcej zakamarków
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Judith 12:10, 02 kwi 2024


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9969
Ando, mogłabyś do mnie przyjść (ostatni wpis na stronie 939) z poradą w temacie ziemi po chorej magnolii? Plisss
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Juzia 19:53, 02 kwi 2024


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38725
Ty chyba widziałaś mnie jak się czaję u Ciebie (w wątku ) za krzakiem
Filmiki obejrzałam.... ale nic nie napisałam... a Ty się pojawiłaś u mnie Czary?


____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies