Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki hortensji, hortensja - Hydrangea

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki hortensji, hortensja - Hydrangea

Monka 07:45, 19 cze 2016


Dołączył: 11 kwi 2016
Posty: 1466
Dziękuję za radę , już usunęłam wszystkie liście, przycięłam i wyglądają ....okropnie , ale leczymy się
____________________
Monika ogród i co dalej
Gardenarium 20:15, 22 cze 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
wojownik28 napisał(a)
Witam,
Mam problem z moimi hortensjami. "Coś" je zaatakowało... Czy może Ktoś wie, co to i jak z tym walczyć?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
libra 07:47, 23 cze 2016


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 57
Dzień Dobry Wszystkim.
Również mam problem z hortensją, a właściwie z kilkoma sztukami Pinky Winky oraz Grandiflora. Otóż nie rosną ;/ Jeden z krzewów, wypuścił liście na krótkich pędach, ale od maja nie widzę żadnej różnicy w jego wielkości. Z pozostałymi jest trochę lepiej, ale szału brak. Tylko 2 krzewy wyglądają w porządku, jeden z nich ma już nawet pąki. Stanowisko mają ok tj półcień, są podlewane, były zasilane doglebowo magiczną siłą dwa razy w tym roku, dołki mają zaprawione kwaśnym torfem, nie wiem co jest grane. Pomyślałam, żeby jeszcze użyć magicznej siły dolistnie. Czy mogę zrobić coś więcej?
kompostnik12 10:59, 23 cze 2016


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 50
Piekne kwiaty
Marko 18:22, 29 cze 2016

Dołączył: 29 cze 2016
Posty: 2
Witam serdecznie,

w ciągu ostatnich dni pojawił się nam problem z hortensjami. Hortensje wpierw zaatakowały mszyce, zaś po wyleczeniu ich poprzez opryski z mszyc, jedna z nich została zaatakowana przez przędziorka. 2 dni temu została spryskana opryskiem naturalnym na przędziorka. Wczoraj zaś została nawieziona oraz podlana. Chwilę temu po powrocie z pracy ujrzeliśmy taki widok jak na zdjęciach. Czym to może być spowodowane? Przędziorkiem, czy może zbyt intensywnym nawozem, lub zbyt małą ilością wody. Dodam, że zwiędłe liście oraz łodyżki, w większości nie są suche lecz wilgotne, prócz tych zaatakowanych przędziorkiem. Hortensja jest podlewana systematycznie co wieczór. Z góry dziękujemy za pomoc.
blackstork 22:28, 02 lip 2016


Dołączył: 11 kwi 2013
Posty: 216
Dzień dobry,
Chciałbym zapytać, co się stało z moją hortensją, zakupiona 2-3 tygodnie temu kilka dni temu zaczęła brazowieć, czy to kwestia promieni słonecznych, czy też jakaś choroba grzybowa lub inne?




Co teraz zrobić?
____________________
Wojtek - Ogród etapami
Gardenarium 08:11, 04 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Obciąć kwiaty nisko bo są przypalone upałem zapewne. Wstawić w bardziej zacienione miejsce. Podlać magiczną siłą do hortensji, do września zakwitnie ponownie. Dbać o stałą wilgotność podłoża.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Ostera 20:46, 06 lip 2016

Dołączył: 06 lip 2016
Posty: 2
Proszę o pomoc w sprawie moich hortensji. Do tej pory rosły zdrowo i kwitły pięknie kazdego roku. Ostatnio zauważyłam zamieranie i brązowienie liści oraz kwiatów. Na łodyżkach i spodnich stronach lisci znalazłam białe włoskowate plamki. Czy to wełnowce? Czym i w jaki sposób mogę je zwalczyć? Czym, jak i w jakim czasie powinnam zrobić opryski?
Na niektórych liściach po spodniej stronie znalazlam także mini 2-3 mm ślimaczki. W jaki sposób mogą one zaszkodzic hortensjom i co powinnam z nimi zrobić?
Pozdrawiam serdecznie i czekam na odpowiedź.




Mazan 13:09, 07 lip 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Ostera

Rozpoznanie właściwe.
Zastosuj Mospilan lub Calipso.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Mazan 13:15, 07 lip 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Blackstork

Dopiszę do zaleceń Danusi, że nic nie wiadomo o podłożu. Jeżeli jest zbyt organiczne może wystąpić niedobór /blokowanie przyswajania/ niektórych mikroelementów. Wskazują na to zwinięte do góry brzegi liści.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies