Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki hortensji, hortensja - Hydrangea

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki hortensji, hortensja - Hydrangea

joannajas 21:09, 18 lip 2022

Dołączył: 22 mar 2020
Posty: 14
bettka napisał(a)
Posadziłam swoją pierwszą hortensję bukietową. Niestety sadzonki stały trochę w pomieszczeniu gospodarczym, bo akurat była fala zimna i przymrozki. Wypuściły liście i z takimi dużymi liśćmi je wsadziłam do gruntu. A teraz widzę, że mają srebrny nalot na niektórych lisciach albo brązowe plamki. Chyba czegoś im brakuje, tylko czego? Wodę i dobrą ziemię mają.



Hej,

Ja znawcą nie jestem ale stawiałabym na szarą pleśń, zastrzegam, że mogę się mylić.

Joanna
Meg11 13:50, 24 sie 2022

Dołączył: 24 sie 2022
Posty: 2
Witam. Jestem tu pierwszy raz, ponieważ potrzebuję pomocy/porady dotyczącej mojej hortensji bukietowej. Posadziłam ją tydzień temu, dwa trzy dni temu zwiędły jej liście, wydawało mi się że od upałów, a teraz żółkną i opadają jej liscie. Co może być powodem? I jak ją ratować?
Wiolka5_7 13:56, 24 sie 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20470
Za mało wody, hortensje gdy kwitną potrzebują jej bardzo dużo. Dlatego liście zaczęły więdnąć i żółknąć
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Meg11 14:03, 24 sie 2022

Dołączył: 24 sie 2022
Posty: 2
Wydawało mi się że wystarczająco ją podlewam, ale może to jednak za mało. Dzięki
DanielES 11:15, 25 sie 2022

Dołączył: 09 maj 2020
Posty: 52
Cześć. Rok temu posadziłem Hortensję krzewiasta Annabelle. W tamtym roku wszystko było ok. Wiosna przyciałem dosyć nisko. Łodygi pięknie urosły ale nie pojawiły się kwiaty. Liście też jakoś słabo wyglądają. Teraz pytanie czy ja wykopać czy jest możliwe że za rok ponownie ruszy. Dzięki i pozdrawiam
Wiolka5_7 13:08, 25 sie 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20470
Meg11 napisał(a)
Wydawało mi się że wystarczająco ją podlewam, ale może to jednak za mało. Dzięki


Tak za mało ,kwitnące hortensje to pijoki
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Mary 18:23, 26 sie 2022


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
DanielES napisał(a)
Cześć. Rok temu posadziłem Hortensję krzewiasta Annabelle. W tamtym roku wszystko było ok. Wiosna przyciałem dosyć nisko. Łodygi pięknie urosły ale nie pojawiły się kwiaty. Liście też jakoś słabo wyglądają. Teraz pytanie czy ja wykopać czy jest możliwe że za rok ponownie ruszy. Dzięki i pozdrawiam

Czy pod kora jest agrotkanina?
W taki upał to korzenie im się pewnie pod tym gotują.
Proponuję zacząć od usunięcia agrotkaniny.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
DanielES 12:53, 28 sie 2022

Dołączył: 09 maj 2020
Posty: 52
Mary napisał(a)

Czy pod kora jest agrotkanina?
W taki upał to korzenie im się pewnie pod tym gotują.
Proponuję zacząć od usunięcia agrotkaniny.

Tak jest agrotkanina. Może i prawda trzeba usunąć. Ale już ściąłem cała Hortensję jakieś 20 cm nad ziemia. Pytanie czy za rok odrosnie. Czy za wcześnie przycięte?
16:52, 07 maj 2023
Proszę o pomoc w diagnozie co dolega moim hortensjom bukietowym?
Zaczęło się od białego nalotu, następnie cześć liści się „obkurczyła”, a niektóre dostały jasne przebarwienia.

magdata 19:36, 16 maj 2023

Dołączył: 16 maj 2023
Posty: 1
Drodzy, czy jesteście mi w stanie pomóc z diagnozą, co dolega mojej hortensji anabelle?
Szarzeją/czernieją jej brzegi liści, zamierają (też czarnieją) młode pędy. Dodatkowo liście stają się pomarszczone. Nalotów pleśni niby nie widzę. Zasadniczo rosną w cieniu, ale dotknęło to wszystkich moich 4 sztuk, w tym rosnącej w półcieniu.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies