Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Spełnianie marzeń - ogród czas start

Pokaż wątki Pokaż posty

Spełnianie marzeń - ogród czas start

SaskiaFarkas 20:32, 18 kwi 2024

Dołączył: 16 lut 2024
Posty: 166
Angelika95 napisał(a)
Pytanie mam i to bardzo pilne, bo jutro mam sadzić. Chcę obwódki z seslerii i kocimiętki Walker's Low, sadzone naprzemian. I teraz pytanie: co dać bliżej brzegu zewnętrznego, a ci bardziej w głębi rabaty? Bo nie chcę ich na równo w jednej linii. Cofnięta miała być kocimiętka, a teraz mam wątpliwości, bo może fajnie jakby się wylewała z rabaty. Help

Hejka
Też podobną konfigurację będę sadzić w przyszly weekend więc z chęcią zobaczę jak końcowo rozplanujesz rabatę.
Ja w planie mam tak aby posadzić jednak w równej linii a szałwią wypełnić grupami puste miejsca. Jak wyjdzie w rzeczywistości pokażę w następnym tygodniu jak rośliny przyjdą. Jak szeroką masz rabatę?
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11783-aranzacja-ogrodka-przy-zabudowie-blizniaczej
Marcin89 20:35, 18 kwi 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2393
Wg mnie cofnięta kocimiętka. Jak za bardzo się położy to będzie przeszkadzać przy koszeniu. A wiadomo kto wtedy będzie Ci marudził
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Angelika95 20:37, 18 kwi 2024


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 967
Marcin89 napisał(a)
Wg mnie cofnięta kocimiętka. Jak za bardzo się położy to będzie przeszkadzać przy koszeniu. A wiadomo kto wtedy będzie Ci marudził


Rabata przy chodniku. Czy to coś zmienia? Romantycznie wchodziłaby na chodnik, tak to sobie wyobrażam. Co myślisz?
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
Angelika95 20:39, 18 kwi 2024


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 967
SaskiaFarkas napisał(a)

Jak szeroką masz rabatę?


Na razie 2,2m, ale będzie jednak szersza gdzieś o metr
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
edi75 20:51, 18 kwi 2024


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 2060
Ja mam dwie odmiany kocimiętki/nie pamiętam nazwy,,/
I tak jedna jest taka właśnie przelewająca się a druga bardziej stojąca
Ja bym dała z tyłu seslerie a z przodu kocimiętki.. decyzja należy do Ciebie
____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
Rojodziejowa 20:52, 18 kwi 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8453
Piękne te sadzoneczki! Mnie coś szałwia w tym roku nie bardzo wychodzi. A w poprzednim sadzonki ususzyłam... Muszę podjąć jeszcze jedną próbę

Z kociiętką, to ja bym zrobiła nieregularnie, raz tam, raz tak, ale faktycznie zależy jaka odmiana, jak jedna z tych bardziej zwartych to wyglądałaby przy brzegu ok, a jak większa, to faktycznie chyba tak jak pisze Marcin z tyłu
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Marcin89 20:59, 18 kwi 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2393
Ciężko doradzić, trochę mogła by wychodzić, ale nie na 1/3 chodnika

To jednak "formalna" ścieżka, użytkowa chyba. Gdyby była jakaś dodatkowa, żwirowa, płytowa to może się roślinność rozlewać. Tak mi się to widzi.

A jak chodnik taki koło domu, to zaplanuj swobodny przejazd wózka, kosiarki. A za niedługo jeszcze samochodzików zabawkowych, rowerków itd., bo córka będzie tam śmigać
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Angelika95 21:00, 18 kwi 2024


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 967
Asiu, zamówiłam trawy ze szkółki, którą mi podesłałaś. Bajka już zrobiłam kolejne zamówienie
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
Angelika95 21:01, 18 kwi 2024


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 967
Ehhh nie pomogliście mi
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
MagdaLenka 21:06, 18 kwi 2024


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 795
Angelika, pewnie sadzonki masz na razie małe, ale spróbuj postawiać je przy tej ścieżce w różnych konfiguracjach i wyobraź sobie, jak to mniej więcej będzie wyglądało, gdy będą większe. Może tym sposobem Ci się wyklaruje koncepcja...
____________________
MagdaLenka Kraina spełnionych marzeń
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies