Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Spełnianie marzeń - ogród czas start

Pokaż wątki Pokaż posty

Spełnianie marzeń - ogród czas start

Angelika95 22:48, 02 kwi 2024


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 1009
Judith napisał(a)
A w jakich odległościach planujesz sadzić drzewa?


Co 4m
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
Marcin89 23:01, 02 kwi 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2504
Angelika95 napisał(a)


Co 4m
To w takim układzie by wyszło: drzewa co 4 m, miskanty co 2 m od siebie i wyjdzie taki zazębiający się wzór sadzenia. Ale wówczas: drzewo, 2 miskanty, drzewo, itd.

Edit:
Tak mi w głowie teraz wyszło, ale najlepiej to rozrysować.

Z kolei co 2 m to może nie być spełniony warunek pożądanej "gęstości" rabaty. Hmm.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Angelika95 23:04, 02 kwi 2024


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 1009
Nie, bo tam jeszcze hortensje pomiędzy. Miskant - drzewo - miskant - dwie hortensje - miskant.. trawy i hortensje zaplanowałam co 1m. Zastanawiam się jedynie jaką przerwę między ML a ML. Może co 1,5m? Będę jeszcze przeglądała forum w poszukiwaniu odpowiedzi.
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
Judith 23:15, 02 kwi 2024


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10007
Aaa, wcześniej pisałaś, że drzewo-miskant-drzewo. W tej sytuacji odległość między miskantami z automatu to 4m, gdy drzewa sadzone co 4 metry.
Gdy inne rozmieszczenie to inna sytuacja.
Ja mam ML co metr. Więcej nie trzeba.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Marcin89 23:29, 02 kwi 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2504
Jeśli rabata ma być regularna, z powtarzanym układem sadzenia to wychodzi mi, że między dwoma drzewami będzie 4 m i 4 rośliny do posadzenia. To aż się prosi dać je co 1 m

Wówczas środek kępy miskanta będzie 0,5 m od pnia drzewa.

Jeśli miskanty dasz od siebie co 1,5 m to oddalisz się od pnia drzewa o kolejne 0,25 m. Zaś przybliżysz się trawami do hortensji i zrobi się wówczas 0,75 m odstępu.

No ciężko mi doradzić, nie mam dużych roślin w ogrodzie. Sam mam problem z odległościami
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Angelika95 01:17, 03 kwi 2024


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 1009
Drzewa są najważniejsze, jeśli odstęp 1m za mały to mogę zmienić i odległość między drzewami.

Judith, masz metr, ale masz taką sytuację jak ja? Z drzewem pomiędzy?
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
Angelika95 01:19, 03 kwi 2024


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 1009
Judith napisał(a)
Aaa, wcześniej pisałaś, że drzewo-miskant-drzewo. W tej sytuacji odległość między miskantami z automatu to 4m, gdy drzewa sadzone co 4 metry.
Gdy inne rozmieszczenie to inna sytuacja.
Ja mam ML co metr. Więcej nie trzeba.


Pisałam miskant-klon-miskant, bo tylko o ten fragment chciałam zapytać
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
Wiolka5_7 05:34, 03 kwi 2024


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20579
Miskanty Ml mam posadzone co 1m od siebie i to jest moim zdaniem dobry odstep
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiaan 08:45, 03 kwi 2024


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5274
Zmierzyłam odległości i miskanty mam posadzone 1,15m od siebie i pomiędzy rośnie grab na pniu.
Ja mam drzewa nieco wysunięte do przodu ale to dlatego, że mam mało miejsca i chciałam jak najdalej od żywopłotu z tujek.
Hortensje limelight mam co 80 cm i to co pisałam, że za blisko tuji bo też 80cm od pnia. Są na mijankę z tujami więc teraz jest ok, a jak będzie w przyszłości to się będę martwić nie mam wyjścia
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
anuska2507 11:55, 03 kwi 2024


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
Możesz też zobaczyć u mnie na dole strony: w szpalerze mam 4 miskanty ML posadzone chyba co ok. 1,2. A pod drzewkiem - wiśnią mam inne miskanty, tam są większe odległości właśnie dlatego, że drzewo jest tylko trochę wysunięte przed te trawy, bo rabata jest wąska.
Trawy odsuń co najmniej metr od żywopłotu, bo jedno i drugie się rozrośnie, a u Ciebie miejsca nie brakuje Tu widać odległość od żywopłotu u mnie po 3 latach.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies