Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Kiedy, jak i czym pryskać....

Pokaż wątki Pokaż posty

Kiedy, jak i czym pryskać....

kaisog1 13:06, 06 lis 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
.... a można tak nieco przystępnej dla "lajkonika"? "lancą", "imago" "układowymi"?? yyyyyy
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Gardenarium 13:10, 06 lis 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Imago (owad dorosły)

Układowe - znaczy że środki krążą z sokami i zatruwają nie kontaktowo na ciało szkodnika, tylko szkodnik wysysa z rośliny soki w których jest środek chem. mający go zwalczyć.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kaisog1 13:11, 06 lis 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Dzięki Danuś

Lance skojarzyłam ale ta reszta wydała mi sie "przerażająca"
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
pogotowieogr... 13:40, 06 lis 2011


Dołączył: 29 paź 2011
Posty: 86
wyraziłem sie niejasno(przepraszam)
chodzi o lancę doglebową.
____________________
Janusz Zaremba
Gardenarium 19:04, 06 lis 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Dlaczego doglebowa?
Wiem, że można jej używać do zwalczania szkodników żyjących w glebie, nawożenia, wprowadzania nicieni (Larvanen).
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
bacowa 04:05, 13 gru 2011


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 2463
Witam ,mam pytanie kiedy i czym pryskać gąsienice o nazwie TROCINIARKA CZERWICA i jeszcze jedno pytanie co się dzieje z berberysem ,? na krzewie ni stąd ni zowąd pojawia się kilka gałązek które nagle więdną i usychają pozostała część krzewu jest w bdb. kondycji.(kiedy i czym opryskać?)
Pozdrawiam Ewa
Gardenarium 08:52, 13 gru 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
To trudne do zwalczenia szkodniki, bo żyją w drzewie pod korą, wylatują do światła.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Trociniarka_czerwica

Opryskaj Dursbanem, ale walka jest trudna.

Tutaj jest podana lista innych preparatów http://www.owady-uprawowe.fauna-flora.info.pl/Trociniarka-czerwica-.html
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 09:02, 13 gru 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Jeśli chodzi o berberys to może być choroba grzybowa zwana zamieraniem pędów. Inna przypuszczalnie występująca choroba to werticilloza. Wtedy na przekroju pędów będzie widoczne zbrunatnienia drewna. Trzeba sprawdzić nacinając pęd.

Oprysk krzewów po cięciu oraz po zauważeniu objawów.
Opryskiwać rośliny dwukrotnie co 10 dni stosując: Baycor, Rovral, Sarfun 500 SC, Topsin.
Można zmieniać środki.

Na werticillozę Topsin i Sarfun.

Najczęściej występujące choroby berberysu tutaj

Założyłam osobny wątek o chorobach berberysów

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1276-choroby-berberysow
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Basiaw 13:05, 12 cze 2012


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Korzystajac z już istniejącego wątku o opryskach chciałam was zapytać, czy znacie środki ochrony z linii Target natural? Srodki pojawiały się już kilka razy w Mai w ogrodzie i za każdym razem zastanwiam się, jak to możliwe, że niszczy mszyce a nie szkodzi np. pszczołom?
Klęska "urodzaju" na mszyce doprowadza mnie do rozpaczy, skończyły mi się zeszłoroczne środki w aerozolu a mam opór przed kupowaniem nowych takich jednak toksycznych, chętnie kupiłabym coś łagodniejszego dla środowiska.
____________________
Nasz mały, zielony świat
arcobaleno 20:59, 12 cze 2012


Dołączył: 04 sty 2012
Posty: 1238
Ja też chętnie poczytam więcej na ten temat bo mszyc i innego badziewia Ci u mnie dostatek :/
____________________
Ogród Marty - Kochaj i podążaj za marzeniami...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies