Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Kiedy, jak i czym pryskać....

Pokaż wątki Pokaż posty

Kiedy, jak i czym pryskać....

mirkaka 12:06, 10 mar 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9510
Dziękuję Danusiu, poszukam tych lepów. Z drucikami to nie takie proste, ale robię to, niektóre tunele są pokręcone i długie. Będę ratować te moje brzozy, są trzy zaatakowane, jedna największa i najbardziej poszkodowana.
Myślę o dursbanie tylko nie wiem czy nie jest wycofany. Poszukam
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Gosiek33 15:13, 10 mar 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
np. takie lepy - Lep do drzew Bros
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
mirkaka 15:32, 10 mar 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9510
Zamówiłam klej na owady, będę smarować pnie u podstawy, w szczelinach kory, bo tam owad dorosły znosi jaja
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
aciaz1000 08:13, 07 kwi 2022

Dołączył: 02 lip 2021
Posty: 222
Witam,

Nie wiem czy ktoś tu jeszcze zagląda, ale zaryzykuję

W tym roku wiosna zwariowała - pod koniec marca było cieplutko i nagle przyszedł śnieg i ochłodzenie.

Aktualnie temperatury oscylują ok 10-15 stopni w dzień i około 3 stopnie w nocy.
Na weekend zapowiadają deszcze i 8 stopni.
Natomiast w przyszłym tygodniu 12,16 a nawet 19 stopni.

Na oprysk promanalem jest już za późno ale co z Emulparem?
Środek oparty na oleju rydzowym - podobno można stosować w wyższych temperaturach.
Nie chcę zaszkodzić moim iglakom i zapchać ich aparaty szparkowe, dlatego bardzo proszę o pomoc czy mogę pryskać.

A jak nie Emulpar to może inny preparat?
Z góry dziękuję za pomoc
____________________
Aga Jak z niczego stworzyć przytulny zakątek
emmalia89 11:53, 07 kwi 2022


Dołączył: 23 kwi 2021
Posty: 3
Dzień dobry,
chciałam podpytać o oprysk miedzianem, głownie na laurowiśnię. Chciałam to zrobić w marcu ale pogoda szalała.
Czy w kwietniu nie będzie za późno?
Wg opisu powinno byc pochmurno, bezwietrznie i +6C
takie warunki ciężko utrafić

Zastanawiam się czy w najbliższy wtorek nie zrobić oprysku, poźniej przez co najmniej 6dni powinno nie schodzić w nocy poniżej +6C, dopiero w kolejnym tygodniu znów deszcz i w nocy +1C
jeśli czekać na temperatury powyżej +6C w nocy to dopiero w połowie maja takie się zapowiadają...
czy może nie powinnam patrzeć na temperatury w nocy a tylko na temperatury w dzień?



bede wdzięczna za radę,
pozdrawiam
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies