Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Kiedy, jak i czym pryskać....

Pokaż wątki Pokaż posty

Kiedy, jak i czym pryskać....

Nallar 11:31, 10 mar 2020


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Cofam pytanie.
Pozdrawiam zaglądających.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
mp_krk 14:33, 17 mar 2020

Dołączył: 28 kwi 2014
Posty: 280
Cześć,

Czy przy obecnych temperaturach ok 16 w dzień, na plusie w nocy pryskać buki i graby Promanalem mimo że w weekend zapowiadają u mnie 3 noce po ok -5 czy się jeszcze wstrzymać do następnego tygodnia?
____________________
Marcin - Mały ogród pod Krakowem
Gardenarium 20:24, 31 mar 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pryskać za chwilę będzie 18 na plusie albo upały kwietniowe.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Satch 05:26, 16 kwi 2020

Dołączył: 16 kwi 2020
Posty: 1
Dzien dobry , przegapiłem opryski grabów promanalem. Czy profilaktycznie zastosować teraz inny oprysk czy poczekać na objawy . Miłego dnia
bamarta 14:02, 24 wrz 2020

Dołączył: 01 paź 2018
Posty: 25
Moją rabatę zaatakował wątrobowiec. Wiosną przekopałam rabatę, wyczyściłam ręcznie, ale wrócił ze zdwojoną siłą.
Postanowiłam cały porośnięty teren przesypać wapnem i przykryć czarną folią.

Ale na rabacie rośnie młody żywopłot z buka purpurowego. I roślinki rosną słabo, jedne wypuściły długie pędy inne jakby zatrzymały się i nie mają przyrostów. Oczywiście wdały się mszyce ( te białe, od spodu liścia), więc pryskam mospilanem. Zastanawiam się, czy słabe przyrosty i ciągle podsychające liście to nie wina złego ph gleby ( skoro wątrobowiec ma się dobrze).
I czy pomysł sypania wapnem i zastosowanie czarnej folii nie uszkodzi buków?
Gardenarium 19:21, 08 paź 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Są specjalne preparaty ekologiczne, które pokrywają wątrobowce i hamują ich wzrost. Jesień i zima podobno dobrym okresem na ich stosowanie, szukaj w necie nazwy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mirkaka 17:13, 06 mar 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9498
Moje brzozy zaatakowała trociniarka czerwica. Danusiu, na początku wątku podawałaś linki na preparaty do jej zwalczania, teraz już są nieaktywne.
Czy może wiesz czym mogę je zwalczyć. Już od lat się z tym zmagam, próbowałam mechanicznie je wyciągać ale tylko drzewo niszczę w ten sposób.
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Gardenarium 09:13, 10 mar 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jeśli ten szkodnik już jest to strasznie trudne, najważniejsza jest bowiem profilaktyka. Powiem szczerze że jestem przerażona i chorobami i szkodnikami, jakie atakują nasze rośliny.

W tym przypadku lepy w dolnej części pnia, następnie pułapki feromonowe.
Ponieważ szkodnik żeruje w środku opryski nie są skuteczne.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mirkaka 10:05, 10 mar 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9498
No właśnie myślę o jakiejś substancji klejącej którą mogłabym posmarować pień, która by nie wyschła przez dłuższy czas. Znasz może coś takiego?
O jakich lepach piszesz? Takich na muchy? musiałabym ich kupić kilkadziesiąt, ale może to by coś dało, szczególnie jak ćmy będą składać jaja
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Gardenarium 11:51, 10 mar 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Lepy może takie jak się na kasztanowce zakłada. Chodzi o to aby owady się przyklejały.

Do tuneli wsuwaj druciki aby zabić larwy.
Umieszczaj trucizny oddechowe w pobliżu żerowania szkodników.
Wspomagaj dzięcioły, bo one wydziobują szkodniki.
Ja nie umiem walczyć skutecznie ze szkodnikami, bo nie walczę teraz.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies