Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ania na Żuławach

Pokaż wątki Pokaż posty

Ania na Żuławach

Judith 16:20, 26 mar 2024


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9910
Nazwa się zgadza, ale to nie jest przy molo
Gościa znam, wiadomka! Gdy mój dzieć był mały mówił, że to krasnal (we Wrocku są krasnale w tym stylu ).
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
An_na 16:24, 26 mar 2024


Dołączył: 16 lip 2022
Posty: 1485
Judith napisał(a)
Nazwa się zgadza, ale to nie jest przy molo
Gościa znam, wiadomka! Gdy mój dzieć był mały mówił, że to krasnal (we Wrocku są krasnale w tym stylu ).

A mnie się wydawało, że to przy samiuśkim molo. Ale ja się nie orientuję aż tak. Bywam w Brzeźnie rzadziej od Ciebie
____________________
Ania**Ania na Żuławach
An_na 16:58, 26 mar 2024


Dołączył: 16 lip 2022
Posty: 1485
Korzystając z wcześniejszego powrotu do domu i ładnej pogody, zrobiłam mały obchód ogrodu.
Przedstawiam mój obraz nędzy i rozpaczy z niewielką nutką optymizmu.
Bagienna jeszcze nie tknięta po zejściu wody


____________________
Ania**Ania na Żuławach
An_na 17:04, 26 mar 2024


Dołączył: 16 lip 2022
Posty: 1485
Hortensje bukietowe, jeżówki, liliowce, szałwia,hakonki żyją
Ogrodowe też żyją, ale na kwiaty nie liczę


Tulipany umarły, trawy jeszcze się okaże.
Natomiast całkiem dobrze się mają małe rozchodniki ukorzenianie jesienią, mimo, że były mocno zalane. Tak samo żurawki. Najlepiej ma się zielsko
____________________
Ania**Ania na Żuławach
An_na 17:07, 26 mar 2024


Dołączył: 16 lip 2022
Posty: 1485
Stipy chyba żyją. Tu było mniej wody i stała zdecydowanie krócej.
Mój bandżaj, tak apropo słów Judith, że u mnie porządek

____________________
Ania**Ania na Żuławach
An_na 17:11, 26 mar 2024


Dołączył: 16 lip 2022
Posty: 1485
Na rabacie gdzie wody było mało i krótko całkiem fajnie przetrwały Hebe. Nie wiem tylko czy to, że są suche w środku to normalne czy trzeba się martwić



Skalnica Arendsa ładnie zbiera się do kwitnienia. Nabrała masy i cieszy oko

____________________
Ania**Ania na Żuławach
An_na 17:14, 26 mar 2024


Dołączył: 16 lip 2022
Posty: 1485
I Pan czosnek i... jego dzieci?


I tulipanek

Jak widać mój ogród nie jest taki piękny, wycacany jak Wasze ale i tak cieszy
Woła do roboty a czasu brak. Po świętach się poprawię
____________________
Ania**Ania na Żuławach
TAR 18:44, 26 mar 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7290
Ania mi przezyla gaura ktora stala w wodzie od jesieni. Zobaczysz jeszcze sie bedziemy cieszyc,ze nasza gleba mokra kiedy wszyscy beda marudzic na susze i miec zolte suche trawniki a u nas zielen pp oczach . Wiec mam nadzieje, ze twoja szklanka napelnila sie choc troche i juz nie jest do polowy pusta.

Dzis szlam pozniej do pracy pomimo nocnego przymrozku poranek byl cudny. No bo wiadomo stary bialas pobudke przed 6 zrobil. I widze ze duzo rusza i wstaje. Wyszly brunnery pojawiaja sie listki na krzaczkach. Uludki zaraz zakwitna. A bodziszki potroily objetosci.
Jedynie na bagiennej stracilam kilka dzwonkow i floksow i neile affinis. Przesadzilam w inne miejsce moze odzyje
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Magleska 18:55, 26 mar 2024


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18414
Ania dobrze, że z kotkiem już po
W Brzeznie mam rodzinę -ale ostatnio tam byłam chyba z 6-7 lat temu -tak ten czas leci niestety ....


Ogrodowo wcale jakiegoś bandżaju nie ma coś tam przegrabisz ,jakiegoś chwaścika wyrwiesz ,trawki zetniesz do końca i będzie pięknie, i sezon można zaczynać

Moje hebe niestety po kilku latach wypadły z ogrodu -wkurzało mnie to suche w środku -zaczęłam po kawałku wycinać myśląc ,że się odmłodzi ,a tu lipa -wycięłam do końca chyba w zeszłym sezonie
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
An_na 19:33, 26 mar 2024


Dołączył: 16 lip 2022
Posty: 1485
TAR napisał(a)
Ania mi przezyla gaura ktora stala w wodzie od jesieni. Zobaczysz jeszcze sie bedziemy cieszyc,ze nasza gleba mokra kiedy wszyscy beda marudzic na susze i miec zolte suche trawniki a u nas zielen pp oczach . Wiec mam nadzieje, ze twoja szklanka napelnila sie choc troche i juz nie jest do polowy pusta.

Dzis szlam pozniej do pracy pomimo nocnego przymrozku poranek byl cudny. No bo wiadomo stary bialas pobudke przed 6 zrobil. I widze ze duzo rusza i wstaje. Wyszly brunnery pojawiaja sie listki na krzaczkach. Uludki zaraz zakwitna. A bodziszki potroily objetosci.
Jedynie na bagiennej stracilam kilka dzwonkow i floksow i neile affinis. Przesadzilam w inne miejsce moze odzyje


Tak Tarciu, szklaneczka się napełnia powolutku
Dzisiejsze słonko, udana operacja Kitki i życie na bagiennej napełnia radością
Cieszę się, że u Ciebie też wieje optymizmem
Trzymam kciuki za neile affinis (musiałam wyguglac co to -ładne)
____________________
Ania**Ania na Żuławach
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies