Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w malinówkach

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w malinówkach

Angelika95 21:23, 30 lis 2023


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 1116
Rozumiem. Mam tylko Hameln, faktycznie jest niezawodna, na kolejne rabaty szukam innych odmian, dlatego pytam co u Ciebie. Zima to dobry czas na planowanie
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
Marcin89 22:43, 30 lis 2023


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2929
Angelika95 napisał(a)
Rozumiem. Mam tylko Hameln, faktycznie jest niezawodna, na kolejne rabaty szukam innych odmian, dlatego pytam co u Ciebie. Zima to dobry czas na planowanie
Też liczę na to, że przez zimę coś się wyklaruje. Taki jakby projekt ogrodu, ale całego już

Ze dwa dni temu nawet coś rysowałem na brudno. Raz robię rzędy, a raz rośliny na mijankę i grupami. Nie mogę się ogarnąć z tym...

Wracając do rozplenic, to jeśli jest miejsce to polecam Red Head, Lady U i Black Beauty. One wszystkie są ładne.

A u mnie z boku albo Moudry albo Viridescens, bo chcę coś większego w nogi grabów. Druga odmiana może być na tej samej rabacie obok. Tu wówczas Hameln.

Nie dałbym Viridescens i Moudry obok siebie, bo mogą nie kwitnąć. Gdy dam bardziej sprawdzone to zawsze coś zakwitnie
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Angelika95 23:34, 30 lis 2023


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 1116
Wybrałam właśnie Lady U na rabatę z różami koło domu, bo są wysokie i będę je widzieć z okna jadalni w ogóle jestem wielką fanką rozplenic, najchętniej obsadziłabym nimi cały ogród

Wrzucaj rysunek, wiesz, że tu każdy chętnie coś podpowie z własnego doświadczenia.

Też mam problem czy rzędy czy na mijankę najbardziej pasują mi rabaty, gdzie jest mało gatunków, za to w dużej liczbie, ułożone albo w rzędach albo falami, ale to już kwestia gustu, to podobno niemodne

Chyba jesteśmy na podobnym etapie zakładania ogrodu, mam nadzieję, że za rok o tej porze zdjęcia naszych rabat będzie już można wstawiać do podziwiania
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
olciamanolcia 07:58, 01 gru 2023


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7698
Angeliko lady U jest wysoka i nie wiem jakie masz odmiany róż ale może je przerosnąć.
W róże moim zdaniem najlepsze z rozplenic oczywiście -Hamelny
Miałam kiedyś rabatę trawiasto-różaną i po dwóch sezonach zabrałam z niej róże
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Angelika95 09:32, 01 gru 2023


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 1116
olciamanolcia napisał(a)
Angeliko lady U jest wysoka i nie wiem jakie masz odmiany róż ale może je przerosnąć.
W róże moim zdaniem najlepsze z rozplenic oczywiście -Hamelny
Miałam kiedyś rabatę trawiasto-różaną i po dwóch sezonach zabrałam z niej róże


Zaplanowałam duże odstępy i miałam nadzieję, że to wystarczy. Zależy mi na wysokich rozplenicach, bo mam takie niskie okno i byłoby je fajnie widać z salonu. Najwyżej będę przesadzała róże, ale oczywiście jeszcze się zastanowię, dziękuję za radę
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
Marcin89 09:51, 01 gru 2023


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2929
Angelika95 napisał(a)
Wybrałam właśnie Lady U na rabatę z różami koło domu, bo są wysokie i będę je widzieć z okna jadalni w ogóle jestem wielką fanką rozplenic, najchętniej obsadziłabym nimi cały ogród

Wrzucaj rysunek, wiesz, że tu każdy chętnie coś podpowie z własnego doświadczenia.

Też mam problem czy rzędy czy na mijankę najbardziej pasują mi rabaty, gdzie jest mało gatunków, za to w dużej liczbie, ułożone albo w rzędach albo falami, ale to już kwestia gustu, to podobno niemodne

Chyba jesteśmy na podobnym etapie zakładania ogrodu, mam nadzieję, że za rok o tej porze zdjęcia naszych rabat będzie już można wstawiać do podziwiania
Lady U to gigant z tego co piszecie. Najgorsze jest to, że wielu roślin i odmian nie wiedziało się na żywo i przez to ciężko sobie wyobrazić ich rozmiar i dobrać odległości między roślinami. Mam z tym spory problem.

Angelika, chyba podobny etap fakt Gdybym cofnął się do postu z przed paru miesięcy to wyszło ile nie zrobiłem z planów na ten rok. Ale po cichu liczę, że za rok faktycznie coś już będzie
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Marcin89 10:04, 02 gru 2023


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2929
Dzisiaj dosypało i ma padać nadal
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Angelika95 13:14, 02 gru 2023


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 1116
U mnie też zasypane i nie ma nawet jak wyjść z domu Wrzucaj te rysunki o których ostatnio pisałeś aura do rozmyślania w sam raz
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
Marcin89 16:36, 02 gru 2023


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2929
Angelika95 napisał(a)
U mnie też zasypane i nie ma nawet jak wyjść z domu Wrzucaj te rysunki o których ostatnio pisałeś aura do rozmyślania w sam raz
Tamte "rysunki" nie nadają się do wrzucenia.

Za to ta inspiracja mnie urzekła, choć jest bardzo mało gatunków:

https://pl.pinterest.com/pin/774124929174247/?e_t=677bab3ed0344ecf9c044faa5031e63f&news_hub_id=5333265985352811643&utm_campaign=homefeednewpins&utm_content=774124929174247&utm_medium=2025&utm_source=31&utm_term=16
Tutaj rośliny są w rzędach, czy na mijankę?
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Angelika95 17:07, 02 gru 2023


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 1116
Wydaje mi się, że z tyłu są hortensje naprzemian z miskantem, a przed nimi w rzędzie kocimiętka, ale też czymś przedzielona, jakaś niska roślina, ale nie widać dokładnie czym. Czy nazwać to rzędem czy mijanką- ciężko stwierdzić
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies