Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w malinówkach

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w malinówkach

Marcin89 22:49, 13 gru 2023


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2929
Judith, dobry sposób, ale u mnie tylko w opcji z pustymi doniczkami. Bo dużo roślin będę brał od siebie i nawet w trakcie sadzenia je dzielił. Musiał bym wcześniej policzyć sztuki, a rysunek w tym pomaga. No ale doniczki rozstawić i tak nie zaszkodzi

Siedziałem dziś po południu i całkiem nowe pomysły na front się zrodziły. Narysowałem długopisem, by nie zapomnieć i od tak całkiem dobrze wyszło

To chyba o wenę chodzi
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Patrycja_KG_Lu 23:22, 13 gru 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 3014
Z jednej strony konsekwencja w ogrodzie jest chwalona w poradnikach/książkach, a z drugiej to już zależy od preferencji właścicieli ogrodu. U mnie tam gdzie wąsko i nie ma jak poszaleć pójdą w rzędach rośliny. Na brzozowej miszmasz, ale z przodu momentami rząd rozchodników (o tym pisała u Ciebie Justyna stronę-dwie temu). Na tej z piwoniami i innymi „babcinymi” roślinami też mieszanka. Na wschodzie w nogach 3 drzew powtórzenia 3 zestawów roślin. Wydaje mi się, że jak będą się powtarzać rośliny, pojawi się konsekwencja w lini rabat i trawnika, nie wprowadzi się zbyt wielu rodzajów materiału małej architektury to same kształty nasadzeń nie zrobią takiej drastycznej różnicy.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Marcin89 23:35, 13 gru 2023


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2929
Patrycja_KG_Lu napisał(a)
Z jednej strony konsekwencja w ogrodzie jest chwalona w poradnikach/książkach, a z drugiej to już zależy od preferencji właścicieli ogrodu. U mnie tam gdzie wąsko i nie ma jak poszaleć pójdą w rzędach rośliny. Na brzozowej miszmasz, ale z przodu momentami rząd rozchodników (o tym pisała u Ciebie Justyna stronę-dwie temu). Na tej z piwoniami i innymi „babcinymi” roślinami też mieszanka. Na wschodzie w nogach 3 drzew powtórzenia 3 zestawów roślin. Wydaje mi się, że jak będą się powtarzać rośliny, pojawi się konsekwencja w lini rabat i trawnika, nie wprowadzi się zbyt wielu rodzajów materiału małej architektury to same kształty nasadzeń nie zrobią takiej drastycznej różnicy.
Będę starał się zachować konsekwencję i powtarzać rośliny. W międzyczasie na pewno podpatrzę u Ciebie co nie co
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Patrycja_KG_Lu 12:11, 14 gru 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 3014
Znasz projekty Matwij Romaniuk? Tutaj jeden z nich - https://pin.it/45ObqlL. Na jednej z rabat wydaje się, że są losowo ułożone rośliny, a już na tej naprzeciw masz niczym obwódkę w rządku z jakiejś jasnej rośliny.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
DariaB 12:28, 14 gru 2023


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3174
Padło pytanie o śnieg, u mnie leci z dachu na całą rabatę przy ogrodzeniu, wszystko jest zasypane zwałami śniegu. Mam tam też kulki danicowe i póki co dają radę.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Marcin89 13:40, 14 gru 2023


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2929
DariaB napisał(a)
Padło pytanie o śnieg, u mnie leci z dachu na całą rabatę przy ogrodzeniu, wszystko jest zasypane zwałami śniegu. Mam tam też kulki danicowe i póki co dają radę.
A jak wysoko okap dachu? Ja mam gdzieś 4 m. Gdyby to była parterówka to też inaczej.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Marcin89 13:48, 14 gru 2023


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2929
Patrycja_KG_Lu napisał(a)
Znasz projekty Matwij Romaniuk? Tutaj jeden z nich - https://pin.it/45ObqlL. Na jednej z rabat wydaje się, że są losowo ułożone rośliny, a już na tej naprzeciw masz niczym obwódkę w rządku z jakiejś jasnej rośliny.
Nie, nie znam. Tutaj widzę powtórzenie roślin robi robotę

Ja pójdę w kierunku traw i bylin, bo te nawet w moich warunkach jakoś dają radę. A i trend jest taki.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
olciamanolcia 15:09, 14 gru 2023


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7698
Judith napisał(a)
Marcin, a może nie planuj na kartce?
Skoro Ci „nie idzie” to może to dla Ciebie niewłaściwy sposób? Ja na ten przykład w ogóle nie planuję na kartce - nic mi to nie daje, nie pomaga, ogranicza wręcz.
.



Ja podobnie - narysuje i tak nic z tego nie wychodzi. Rysuje przekreślam zamieniam a potem nie wiem co narysowalam

Biorę łopatę , opcjonalnie winko i działam
Wykopuje , układam przekładam i wtedy wychodzi
Tak właśnie powstała rabata z werbeną. … już bez Hakuro za to z pięknymi śliwami

Zobaczymy w przyszłym sezonie jak się zaprezentuje.
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
olciamanolcia 15:29, 15 gru 2023


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7698
Patrycja_KG_Lu napisał(a)
Znasz projekty Matwij Romaniuk? Tutaj jeden z nich - https://pin.it/45ObqlL. Na jednej z rabat wydaje się, że są losowo ułożone rośliny, a już na tej naprzeciw masz niczym obwódkę w rządku z jakiejś jasnej rośliny.


Pieknie tu
Komuś kiedyś podsyłałam tę fotę jako inspiracje .
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
DariaB 15:55, 15 gru 2023


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3174
Marcin89 napisał(a)
A jak wysoko okap dachu? Ja mam gdzieś 4 m. Gdyby to była parterówka to też inaczej.

Pewno ze 4m, może nawet wyżej, mam piętrowy dom. Dzisiaj zerkałam to danicki całe zasypane, jak trochę śnieg stopnieje to będę w stanie ocenić czy są całe. Poprzednią zimę przetrwały, a też była śnieżna.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies