Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród

Malgosik 12:54, 07 paź 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
niestety nie mam doświadczenia
korzenie mogą wytrzymać
ale nać selera?
nie wiem
możesz część oberwać na wszelki wypadek i dać do zamrażarki
może na wątku warzywnym zapytaj
____________________
Ogród na glinie
yolka 17:58, 07 paź 2015


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
EPODLAS napisał(a)
Kochani, straszą przymrozkami w nocy. Wyrwać wszystkie warzywa? Marchew, pietruszkę buraki, seler i porę. Nie wiem co robić?

Te warzywa sa dwuletnie, muszą zakwitnąć żeby się rozmnożyć. Duzych mrozów nie wytrzymają, ale taką zime jak dwie ostatnie to tak. Ja zawsze zostawiam kilka pitruszek w ziemi, wczesną wiosną mam natkę, a potem można zebrać nasiona jak puści badyl i zakwitnie. Pozdrawiam. Pamietaj o nasionkach tych pięknych akamitek
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
boguslawa_ma... 18:02, 07 paź 2015


Dołączył: 26 gru 2012
Posty: 7522
Warzywa w ziemi nie zmarzną ,ja jeszcze nie wykopuje dopiero pod koniec pażdziernika,u mnie był już przymrozek zmarzły pomidory ,dalie i hort.ogrodowe.
Bożenko lilie ścięłam zostawiłam tylko 5 cm nad ziemią dużo przesadziłam na nowe miejsce,a ty już wsadziłaś odemnie?
____________________
Bogusia-moja działka Bogusia-moja działka
danuta_szwajcer 18:42, 07 paź 2015


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Piękna jesien u Ciebie Bożenko i jakie piękne aksamitki i trawy Pozdrawiam
____________________
Liliowo i kolorowo:)
eda 22:37, 07 paź 2015


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
EPODLAS napisał(a)
Jesień, jesień. Lubię jesień, chociaż wiem że potem już zima. Ale zimę też lubię, zwłaszcza tę która nam nie skąpi śniegu. Bo śnieg jest potrzebny, nie tylko że jest wtedy pięknie. Wiadomo, że wody brakuje, wysychają stawy, strumienie i nawet Wisła we Włocławku zrobiła się węższa.
Te fotki to fotki z ostatniego pobytu na działce. Przywiozłam już część warzyw, robię domową wegetę. Jak zrobię to się pochwalę, jak będzie czym. Ale pokaże.
A to moje ostatnie fotki z ogrodu. Właśnie lubię bardziej jak mówię ogród niż działka.
Te aksamitku z roku na rok sieją się same. Kwitną niezawodnie od początku lipca. Żadnego zielska nie przepuszczą.

Miechunki, silny akcent kolorystyczny jesienią.

A tu duża plama bieli. Niskie, białe marcinki - niezawodne.

Uważam że kłosy melapartusa są piekne, rozplenicy nie ustępują w urodzie.

Turzyce włosiaste.

Hosty mają różne kolory jesienią. Ta przebarwia sie pięknie.

Z tyłu marcinki fioletowe.

Trawowisko w pełnej krasie.






Przepięknie Bożenko aksamitki bardzo lubię ale jakoś w tym roku u mnie ich nie było ...ślicznie kolorowo u Ciebie i trawy ruszyły super macham wieczorowo
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
barbara_kraj... 01:15, 08 paź 2015


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Bożenko, piękne te Twoje jesienne fotki; aksamitka nad wyraz urodziwa, marcinki białe również.
Miechunka z tymi czerwonymi lampionami pięknie się prezentuje. Pozwalasz się jej rozrastać?

Przed przymrozkami wykop selery i marchewkę. Reszta może jeszcze w ziemi posiedzieć. Pory to nawet całą zimę.
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
makkasia 11:13, 08 paź 2015


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877
Bożenko rudbekie z miskantami cudowne ...noe nie mogę się napatrzeć
pozdrawiam serdecznie
____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
Agania 12:06, 08 paź 2015


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Pięknie piszesz o jesieni Bożenko, ale wcale Ci się nie dziwię...tak pięknie u Ciebie
Bidensem się zaxhwycam i Malepartus jaki doatojny
Czekam na fotki z podróży nadmorskiej
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
EPODLAS 22:49, 23 paź 2015


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Miałam chyba chandrę jesienną, ale już przeszła. Byłam tydzień temu na działce, padało, było brzydko, ale zaplanowane prace zostały wykonane. Warzywa wyrwane, obornik na jednym z warzywników rozłożony.Teraz jeszcze ocieplić rośliny no i tony liście do sprzątnięcia. Mój eMuś jedzie, bo ja w niedzielę ruszam na plener fotograficzny z moimi fotografami. Nie chcę mi się wierzyć że znowu minął rok.
Nie mam fotek z ogrodu, pokażę kilka moich jesiennych fotek.
Hortensje z mojego ogrodu, taka dekorację zrobiłam sobie na stole.

Pochwalę się wegetą, zrobioną własnoręcznie ze swoich warzyw.

Tak ładnie było wczoraj w lesie.


Mgła jesienna.
Staw w jesiennym otoczeniu.

Liście we wszystkich kolorach.

Tymu starymi torami jeszcze jeździ pociąg.
____________________
Mój ogród
boguslawa_ma... 07:25, 24 paź 2015


Dołączył: 26 gru 2012
Posty: 7522
Bożenko piękne fotki,słoneczka życzę w plenerze
Może jakiś konkurs?Nic się nie chwalisz w tym roku?
____________________
Bogusia-moja działka Bogusia-moja działka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies