Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród

EPODLAS 10:31, 31 sie 2015


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
I znowu upalnie, tym razem eMuś pojechał do pracy, ja zostanę do środy i będę podlewać. Ogórki jak na takie upały udały się, jeszcze wczoraj zrobiłam 3 słoiki, a jeszcze będą. Pierwszy raz w tym roku zrobiłam dżem z różowych mirabelek. Wyszły pysznie, trochę pracy z przecieraniem ale warto.
____________________
Mój ogród
malgorzata_s... 10:46, 31 sie 2015


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
U nas też nadal upały. Trawnik faktycznie spalony ale reszta, przynajmniej ta pokazana piękna Pozdrawiam serdecznie Bożenko
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
eliza3 17:52, 31 sie 2015


Dołączył: 12 kwi 2012
Posty: 7563
Bożenko, mój ogród też ucierpiał, trawnik podobnie jak u Ciebie prawie zanikł...,jeszcze doniczkowe jakoś się trzymają , bo codziennie podlewane, ale całego ogrodu podlać się nie da...
Na twoich zdjęciach suszy nie widać.. pozdrawiam.
____________________
Ela - Kwiatki i rabatki u Elizy
EPODLAS 16:36, 01 wrz 2015


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Dzisiaj jest po prostu nieznośnie. U mnie na tarasie 37 stopni. Mam nadzieję że prognozy się spełnią i będzie chłodniej. Takiego upalnego lata i suszy nie pamiętam.
____________________
Mój ogród
boguslawa_ma... 16:00, 07 wrz 2015


Dołączył: 26 gru 2012
Posty: 7522
Bożenko jesteś już w domu bo bym tą paczkę posłałamPozdrawiam
____________________
Bogusia-moja działka Bogusia-moja działka
EPODLAS 21:53, 08 wrz 2015


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
I zbliżamy się do jesieni. Niedawno martwiłam się czy ogórki wzejdą, a tu jak okiem mignął ogórki już w słoikach. I o dziwo, mimo suszy obrodziły dobrze.A żeby dalej było miło to nareszcie spadł upragniony deszcz i nawet chwilami padało obficie. W sobotę chce niektóre rośliny poprzesadzać w ramach długofalowej reorganizacji ogrodu. Fotek ogrodowych nie mam, ale w niedzielę byłam w Sierpcu w muzeum Ziemi Mazowieckiej i chociaż nie przepadam za skansenami, ten zrobił na mnie pozytywne wrażenie. Wykopki na żywo, cyganki, żydzi, baby w chałupach, zwierzęta wszystko sprawia że skansen żyje. Tak mi się tam podobało, że postanowiłam jechać tam jeszcze raz.
A to kilka fotek, mam więcej ale czekają na obróbkę.
To stara odmiana floksów, kiedyś były w każdym wiejskim ogródku.

Okienka w chałupach naprawdę urocze.

Dekoracje już jesienne.

Pogaduszki na drodze.
Żydzi przed dworem.

Młynarki w stodole.

Prace polowe.

Urocze pelargonie w okienku.

I rolnicze akcesoria.
____________________
Mój ogród
kitek81 22:03, 08 wrz 2015


Dołączył: 22 sty 2013
Posty: 8117
jak zawsze piękne zdjęcia zrobiłaś!
niestety, już bardziej jesiennie, dobrze, że chociaż jeszcze pare dni ma być cieplejszych
miłego
pozdrawiam
____________________
Kasia- Działka wkoło Lubczyka :)
yolka 20:01, 09 wrz 2015


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
A ja lubie ogladać skanseny, zdjęcia sliczne. pozdrawiam
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
barbara_kraj... 00:21, 10 wrz 2015


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Bożenko, ja w zamkach krzyżackich, Ty w skansenie i do tego w Sierpcu, przez który 15 sierpnia do domu wracaliśmy.
Fotki jak zwykle urocze. Fajne kadry dobierasz. A w oknach chaty to chyba wycinanki zamiast firanek?
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
ewalm 01:42, 10 wrz 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
EPODLAS napisał(a)
.

Trzmiele buszują na werbenach.





Bożenko,to jest przepiękne zdjęcie. I kompozycja i nastrój, kolory, i nawet ostrość tam gdzie trzeba, super.

Bardzo fajny jest też skansen w Olsztynku. W ogóle skanseny jakoś ożyły Moje wczesnopodstawówkowe wspomnienia z Sierpca ograniczają się do oranżady - przegonili nas w strasznym upale a potem dali pić. Nie zapamiętałam ani jednej chałupy, bo i ciekawe nie były. A teraz - to zupełnie co innego. I fajnie.
____________________
Ogródek na trzy lata
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies