Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrod nad bajorkiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrod nad bajorkiem

TAR 10:02, 18 kwi 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7298
obiele mam 2, pecherznice Luteus tez 2, kilka jasminowcow i żylistkow tez ale to nie to. mam itee, orszeliny, neillie, enkianty, krzewuszki,azalie a nawet rodki. Jesooo strasznie wybredna sie zrobilam. Chyba pora po jakies iglaki pojechac. W lisciastych wyboru za duzego nie ma. Dokupilam 2 kaliny wielkogłowkowe i kolejną krzewuszke Lime monster, ona mi sie bardzo podoba.

Nie mam pomyslu co posadzic na rabatach a nie chce sieczki robic.
Dzis kupilam Cisa Dovastoniana, żółte choiny kanadyjskie, jodelki balsamiczne i jakies gozdziki.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Ewa777 10:41, 18 kwi 2024


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Wow, ale zakupów Do Twojego ogrodu jeszcze dużo się zmieści Zakupy robisz internetowo, czy stacjonarnie?
Odkryliśmy, że w naszym domku dla jeża tej zimy jakiś osobnik spał Bardzo się cieszę. Mąż widział też kilka razy wiewiórkę. Mieszka na drzewie u sąsiada W mieście to widok niecodzienny. Chociaż u mnie to obrzeża miasta.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
TAR 11:00, 18 kwi 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7298
Ewa777 napisał(a)
Wow, ale zakupów Do Twojego ogrodu jeszcze dużo się zmieści Zakupy robisz internetowo, czy stacjonarnie?
Odkryliśmy, że w naszym domku dla jeża tej zimy jakiś osobnik spał Bardzo się cieszę. Mąż widział też kilka razy wiewiórkę. Mieszka na drzewie u sąsiada W mieście to widok niecodzienny. Chociaż u mnie to obrzeża miasta.


Ewa, to kropla w morzu potrzeb. Ostatnio zakupy glownie inernetowe, koszystam ze stałych dostawcow. Ceny stacjonarnie mnie przygniotły. Czasem cos fajnego mozna trafic ale juz sporadycznie i pojedynczo kupuje. Wole mniejsza roslinke i taniej, wtedy kupie 2 lub 3 szt. a one kiedys przeciez urosna.

Super, ze jeżolek sie pojawil, to zawsze wartosc dodana do ogrodu. Wiewiorka w miescie, ekstra. Najwyrazniej podpasiło jej.
U nas tez kilka kitek biega, mialy na zime karmnik z orzeszkami, chociaz dziecioł go mocno zdewastowal, probujac dobrac sie do tych orzechow. A jeży mam przynajmniej 2 kazdy w innej kupce z galeziami i na pewno tez mam w 3 stertach gniazda rudzika i chyba pełzacza. Ale staram sie nie chodzic i nie przeszkadzac, teraz chyba juz na jajkach siedza.

____________________
Ogrod nad bajorkiem
UrsaMaior 11:07, 18 kwi 2024


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8199
A masz iteę?
____________________
ogród pod lasem
TAR 11:11, 18 kwi 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7298
mam 1 szt. wlasnie ruszyly jej listki, fajna roslina
____________________
Ogrod nad bajorkiem
TAR 11:13, 18 kwi 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7298
Ale pomyslalam zeby dokupic 1 pierisa, widze ze mu podpasilo, moze jakies kiscienie, moze jeszcze itee, fotergile mam chyba 2 szt w przechowalniku. Korca mnie jeszcze rododendrony, te posadzone 2 tygodnie temu normalnie w oczach pieknieja.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
UrsaMaior 12:25, 18 kwi 2024


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8199
Rododendrony są bezobsługowe, jeśli im stanowisko dobrze przygotujesz. U mnie kiedyś była akcja z Toszką, zrobiłam nawet opis dla potomnych.
____________________
ogród pod lasem
TAR 12:42, 18 kwi 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7298
No ja wlasnie sadzilam jak mi Toszka kazala, dostalam takiego kopa od niej ale wowczas uratowala moje rodki. A teraz juz wiedzialam, nie zalowalam w dolek dobroci. No i wiesz, jak widzisz ze posadzone 2 tygodnie temu krzaczorki z mizernych piczek robia sie pieknymi piczkami to apetyt jakby rosnie

Tak samo dostalam kopa od mojej psiapsióly co do klonow palmowych, nie moglam sie za chinczyka przekonac do nich a podziwialam od zawsze. Posadzilam jednego na probe wg jej wskazowek. Rosl zarabiscie, zreszta nadal rosnie, bo go wykopalam z poprzedniego ogrodu i mam w obecnym.

Kiedys w zyciu bym ich nie posadzila
____________________
Ogrod nad bajorkiem
TAR 12:43, 18 kwi 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7298
Robie liste zakupow poczynionych w tym sezonie i glowa mi spuchla, az ciezko uwierzyc, ze tyle tego a na rabatach nie widac. Studnia bez dna.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Kasya 15:12, 18 kwi 2024


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41865
Luteus akurat nie lubię
Myślałam o takich rudych raczej, diablo d’or, amber jubilee
Na brązy mnie wzięło
Krzewuszka ebony&ivory jest fajna też


TAR napisał(a)
obiele mam 2, pecherznice Luteus tez 2, kilka jasminowcow i żylistkow tez ale to nie to. mam itee, orszeliny, neillie, enkianty, krzewuszki,azalie a nawet rodki. Jesooo strasznie wybredna sie zrobilam. Chyba pora po jakies iglaki pojechac. W lisciastych wyboru za duzego nie ma. Dokupilam 2 kaliny wielkogłowkowe i kolejną krzewuszke Lime monster, ona mi sie bardzo podoba.

Nie mam pomyslu co posadzic na rabatach a nie chce sieczki robic.
Dzis kupilam Cisa Dovastoniana, żółte choiny kanadyjskie, jodelki balsamiczne i jakies gozdziki.
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies