Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrod nad bajorkiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrod nad bajorkiem

TAR 19:52, 16 kwi 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7298
Alija napisał(a)
Piękne masz te epimedia i klony, gdzie tyle ich zmieściłaś??? Mam czerwone epimedium i to naprawdę żelazna roślina, świetnie rośnie. Natomiast kupiłam już dwa razy jakieś inne i nie przetrwały zimy, nie wiem dlaczego.

W ogóle to pięknie u Ciebie.


A dziekuje. Epi wszystkie sa fajne, u mnie posadzone na chybil trafil mieszaja sie kolorystycznie, moze stworza jakiegos fajnego mieszanca
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Alija 19:54, 16 kwi 2024


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8741
Ja bym gaury przesadziła, ale Ty zrobisz jak uważasz, żeby nie było na mnie.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Magara 23:05, 16 kwi 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6617
TAR napisał(a)

Czemu cieżko nadażyc?

Bo nastroje zmienne, dużo się dzieję a i zielonego coraz więcej pokazujesz

Gaurami bym się za bardzo nie przejmowała, one i tak zrobią co chcą. Mam na różnych rabatach. Takich z wypasem przygotowanych, takich z bidą czyli najstarsze moje. Mam w cieniu i słońcu. Na stanowiskach gdzie leję więcej wody i na takich gdzie wcale. W każdym miejscu po kilka. I w każdym miejscu nie wszystkie dożywają wiosny. Nie wiem o co kaman. Gaury uważam za jedne z bardziej nieprzewidywalnych roślin, przynajmniej na moim podwórku

Tarcia i Dziewczęta - czy któraś z Was ma kolna Going Green? I czy u Was ma chociaż zalążki listków??? Mam takiego hodowanego od maluszka, w biedrze kupiony chyba 5 lat temu. Już dobrze dwa metry ma. A zielonego w nim nic nie widać. Nie pamiętam jak on w latach poprzednich startował.
Jordan nie żyje, gdyby i ten wypadł byłoby słabo
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
TAR 09:20, 17 kwi 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7298
No dobra poeksperymentuje z gaurami i tak zdecydowalam sie je traktowac jako jednoroczne, choc u mnie zawsze dobrze rosly. W przeciwienstwie do gilenii.

Nie znam tego klona. U mnie palmowe wystartowaly juz wszystkie, choc Jordana tez docelowo raczej spisze na straty, jest najwolniejszy i ma najmniejsze listki, taki cherlawy. Chyba, ze znajde inna miejscowke i ruszy.

Chociaz z klonami to zagadka, moje mieszancowe, kupowane z 1 zrodla i posadzone obok siebie tez maja rozna faze, jeden ma liscie na fula a drugiemu dopiero wychodza.

____________________
Ogrod nad bajorkiem
mrokasia 09:43, 17 kwi 2024


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Fakt, gaury to rosyjska ruletka .
Mam jedną od kilku sezonów i odpukać rośnie.
Druga, sadzona w zeszłym sezonie, coś tam puściła od korzenia z dwa tygodnie temu, teraz widzę, że chyba jej się odwidziało życie i nie wiem czy nie zdechła...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
TAR 11:56, 17 kwi 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7298
Nie wiem, gaury wyjatkowo ladnie u mnie rosly w poprzednim i obecnym ogrodzie, moze dlatego ze sie z nimi nie cacam jak z reszta, sadze i zapominam a one o sobie przypominaja kwitnieniem

Dzis zrobilam drobne zakupy, dokupilam epimedium Lilafee, orliczki bezoostrogowe, sprobuje raz jeszcze z gillenia, wzielam kilka hortek lekkiego pokroju z bardziej azurowymi kwiatami, kaline Cascade, obiele The Bride i kaline wielkogłowkowa, ma piekne skorzaste liscie i na probe floksy rozlogowe, jestem ciekawa jak beda rosly, potrzebuja mokrej miejscowki.

Poza tym wyjatkowo bezbolesnie przeszlam obok klonow palmowych i dereni - nic nie bralam, choc w koszyku mam "na wszelki" 5 dereni. Jednak nie place na razie

Kupiona ostatnio Kiku Shidare cudownie kwitnie, nie żaluje tego zakupu, bedzie gwiazdą wiosenna na rabacie, potem zgasnie i rozbłysna inne gwiazdy
Ale wiecej wisni nie kupuje, mam jeszcze Okame, Kojou i Schmidsu Sakura, ta tez kwitnie ale to jeszcze malutka piczka.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Kasya 12:30, 17 kwi 2024


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41865
Jak mi gaury nie przezimowały pierwszej zimy wiele lat temu to sobie dałam z nimi spokój
Kupiłam gilenie i w sumie bardziej mi pasuje
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
TAR 12:36, 17 kwi 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7298
Moje gaury maja naprawde ciezka miejscowke, praktycznie rosna w kaluzy a i mocno sniegiem byly przysypane. Nie liczylam, ze cokolwiek wyjdzie raczej myslalam, ze zgniłki. A te rosna w najlepsze. Im gorzej traktowane tym lepiej rosna
Gillenii daje ostatnia szanse, jak nie to wypad.

Zamowilam sobie na all lokalnie duze karpy parzydla, w sklepach i w necie sprzedaja popierdólki a ja potrzebuje duzych. Ciekawa jestem co przyjdzie
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Kasya 13:30, 17 kwi 2024


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41865
TAR napisał(a)
Moje gaury maja naprawde ciezka miejscowke, praktycznie rosna w kaluzy a i mocno sniegiem byly przysypane. Nie liczylam, ze cokolwiek wyjdzie raczej myslalam, ze zgniłki. A te rosna w najlepsze. Im gorzej traktowane tym lepiej rosna
Gillenii daje ostatnia szanse, jak nie to wypad.

Zamowilam sobie na all lokalnie duze karpy parzydla, w sklepach i w necie sprzedaja popierdólki a ja potrzebuje duzych. Ciekawa jestem co przyjdzie

Mi się wysiało i w drugim roku jest ogromne, nie wiem co z nim zrobić…
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Kasya 09:08, 18 kwi 2024


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41865
A obiela ?
Pecherznice miedzianolistne ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies