Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrod nad bajorkiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrod nad bajorkiem

Alija 22:08, 20 kwi 2024


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8795
Zakupy świetne, bardzo ładne iglaczki, same perełki.
He, he, a ja sobie kupiłam kilka cisów i kosodrzewinkę w B., bo w takiej cenie grzech było nie kupić.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Rumianka 14:40, 21 kwi 2024


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10270
Kryptomeria japońska Araucarioides taką znalazłam...a tuje Golden Tuffet zawsze są ładne o każdej porze roku...mam 4 szt.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
PrawieBory 08:38, 22 kwi 2024


Dołączył: 08 sty 2018
Posty: 124
Aniu, piękne zakupy. Masz jeszcze miejsce w ogrodzie? Dla mnie Twój ogród był już zagospodarowany a tu tyle jeszcze piękności....
Tak naprawdę to zajrzałam do Ciebie z prośbą o radę. Potrzebuję posadzić coś (krzew, nieduże drzewko) w suchym i cienistym miejscu ( pod sosnami). Słońce może ze 2 godziny latem po 17-tej. Irga ma się tam całkiem nieźle ale co jeszcze? Doradź coś...
____________________
Pozdrawiam. Kasia
April 09:31, 22 kwi 2024


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10213
U mnie niestety Golden Tuffety poschły, kiepsko rosły. Miały za mało słońca i za sucho. Miałam 6 sztuk i wszystkie usunęłam. Szkoda bo to jedna z ciekawszych odmian żywotnika.
____________________
April April podbija las Mazowsze
PrawieBory 09:39, 22 kwi 2024


Dołączył: 08 sty 2018
Posty: 124
Jolu, mam takie same doświadczenie z Golden Tuffetami. One chyba nie lubią piasku... U Ani jednak więcej wilgoci w glebie , więc powinny dać sobie radę. Zresztą u niej wszystko rośnie jak na drożdżach...
____________________
Pozdrawiam. Kasia
TAR 16:01, 22 kwi 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7383

Roslinki dziekuja za uznanie. Bardzo mi sie spodobały choc wiecie ze ja antytujkowa jestem. Ale te sa wyjatkowo ładne. Te Mr. Bowling sa podobne tylko zielone.

Lidzia, ja zazwyczaj ide na żywiol, gdzies upcham i w jakies miejsce na pewno beda pasowac, nie kupuje wszystkiego W sumie cos tam w glowie sie kolacze zawsze.

Jola, Kasia
dobrze, ze piszecie o tych Golden Tuffet, bede wiedziec gdzie je posadzic, a planowalam dac do piachu

Elisa
, Tobie Tuffet dobrze rosnie, w jakiej sa ziemi posadzone?

Alicja,
na cisy i kosodrzewiny zawsze jest miejsce, kosówki to moje ulubione sosny. A na cisy spojrzalam przychylnie dzięki Mrokasi. Wczesniej mi jakoś nie robily


Czy u Was tez jest tak zimno? Ja chyba sie przeziebilam. W sobote po zakupach roslinnych bylam na ognisku i chyba mnie przewialo. Dzis okropnie kaszle i mam telepy
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Gruszka_na_w... 21:37, 22 kwi 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22072
Dołączam do miłośników Golden Tuffetów, choć rosną u mnie wybiórczo. 10 lat temu posadziłam dwa na zegarowej pod grabem w niewielkiej odległości od siebie. Jeden rośnie wciąż pięknie, a drugi usechł. Po zewnętrznej stronie płotu (na zapłociu) posadziłam cztery kolejne. Rosły dobrze. Jednego z nich chciałam przesadzić pod graba i nie udało się, usechł.
Lubię je w zestawieniu z białymi różami okrywowymi i imperata cylindryczną.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Monia81 21:51, 22 kwi 2024


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8029
TAR napisał(a)


Czy u Was tez jest tak zimno? Ja chyba sie przeziebilam. W sobote po zakupach roslinnych bylam na ognisku i chyba mnie przewialo. Dzis okropnie kaszle i mam telepy


Zimno jak nie wiem co, brrr... Mi dzisiaj też z nosa się leje, co za pogoda. Tego Golden tufetta też miałam, ale mi padł, bo zachciało mi się go przesadzić, hmmm może nie lubią przesadzania, może jeszcze z nim spróbuję
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Rumianka 22:01, 22 kwi 2024


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10270
Golden Tuffety mam 4 , a przesadzane były 3 razy, rosną w piaszczystej glebie na słonecznej i ciągle są fajne. Od czasu do czasu je trochę przycinam, by nie były poczochrane...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
TAR 10:12, 26 kwi 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7383
No to zobaczymy jak bedzie u mnie z Tuffetami.
Byłam dzis w ogrodnictwie po drobno mielona kore przekompostowana musze posadzic pierisa, rodki, klony a mielonka mi sie konczy. No i zaszlam przy okazji co ciekawego na placu. Glownie rodki, duzo owocowych, byly bardzo ladne świdośliwy lamarckie z jednego pnia juz wyksztalcone w wielopienne siegały mi do szyi koszt. 25 -50 zł chwile myslalam, przebieralam i zrezygnowalam. Kurcze no nie widze gdzie mogalabym ja posadzic. Poza tym troche iglakow na ktore nawet nie patrzylam bo ceny zaporowe, byly ladne buczki dawyck purple i gold za nieduza kase. Poza tym wszystkie byliny zostaly przeniesione na zadaszona hale, nie mialam juz czasu by tam isc. To nastepnym razem.

Zaszlam tylko do dzialu jak go nazywam "straceńcow" zakupilam ostatnia choine kanadyjska, ma z 80 cm i zabiedzona prawie 1,2 m wolnorosnącą sosne Wageningen ale wyglada super, jak bonsai, azurowa. Podkarmie i bedzie miodzio. Za 60 zł. te dwie roslinki. Chyba dobry deal?



Planuje podjechac raz jeszcze, bo widzialam tez zabiedzone swierki orientalis ale za grsze i dosc spore, nadadza sie na posadzenie wzdłuz plotu jako luzny żywoplot nieprzycinany na czesci dzikiej. Tam mi zrobili za duzą przecinke przy oczyszczaniu sasiedniej dzialki i musze dziure czyms zaslonic, nie chce tez widziec nowej budowy


____________________
Ogrod nad bajorkiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies