Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrod nad bajorkiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrod nad bajorkiem

LIDKA 11:07, 30 kwi 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7331
Tarcia a bedziesz tam zostawić jakąś ścieżkę?
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Kasya 11:09, 30 kwi 2024


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42232
TAR napisał(a)
Obeszlam dzis ogrod. Mrozem dostala magnolia Lennei. Plus klon Osakazuki klon Shaina i mieszaniec palmowy. Trudno. Wszystko przez to, ze na dzialce obok wycieli wszystkie drzewa, zrobil sie wietrzny korytarz i dolem poszlo. My w przyszlym tygodniu zalozymy na siatke mate i posadze choiny.

Zawsze mnie dziwi fakt, ze ludzie kupuja dzialke z drzewami, bo im sie podoba a potem wycinaja wszytko w pien. Osobiscie uwazam to za kretyństwo.

Tu się zdecydowanie zgadzam
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
TAR 11:25, 30 kwi 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7607
LIDKA napisał(a)
Tarcia a bedziesz tam zostawić jakąś ścieżkę?


Raczej nie, pomiedzy rabatami jest zrobiona scieżka, bo ona byla jeszcze wieksza połączona z ta rabata przy płocie. Ale brakowalo wejscia do lasu i scieżka "sie zrobiła" od chodzenia. Przez rabate śmigaja tylko bialasy, my nie mamy potrzeby wiec sciezki nie planuje.

a tu ścieżka do lasu, na wprost planujemy miejscowke "garden party" czyli na imprezki pod chmurka w wiekszym gronie, na mniejsze taras wystarcza. ścieżce damy jeszcze troche trawy a potem dalej bedzie igliwie z lasu (szmaty docelowo zdejme)





Docelowo poprawie tez kształt, bo jak doszla scieżka nie pasuje mi takie ustawienie. Ale to moze w czerwcu jak wysle męża na dłuższa delegacje Ostatnio broni tej trawy rekami i nogami
____________________
Ogrod nad bajorkiem
April 11:38, 30 kwi 2024


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10309
No nieźle szarpnęłaś robotą. Ja już nie mam takich zrywów. Za ciężko. Sądzę po 3-4 rośliny na dzień. Wiem jaka to tyrka w takim podłożu.
Jestem pewna że fajnie rozplanujesz.
Tylko szkoda tych strat mrozowych. U mnie o dziwo nie było. Bo jedna dalia to nie straty.
Masz dzisiaj zakwasy?
____________________
April April podbija las Mazowsze
TAR 11:51, 30 kwi 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7607
Żadnych zakwasow, tylko kark mi troche przewialo. Pod sosnami i brzozami to orka na ugorze, tam polece z bylinami.
Jola takie straty to nie straty, bywało gorzej. Na pewno zalozenie maty i posadzenie wzdluz płotu roslin maskujacych dziury po wycietych drzewach docelowo zaskutkuje. Dam tam choiny, bo pasuja do lasu i maja luźny pokroj a beda dobrze zaslaniac, a nie potrzebuje ich wiele.

Od jutra chce zaczac obsadzanie tej rabaty. Musze to zrobic do konca tygodnia, jak sie uda to tez ogarne te dwie mniejsze.

8 czerwca mamy to rocznicowe garden party, ponad 30 gosci i chcialabym by widok byl przyjemny a nie na donice czy chwasty.

Dziewczyny na szybko, co bedzie dobrze komponowac sie z lilakami niskimi Miss Kim, Red Pixie i Palibinem?
____________________
Ogrod nad bajorkiem
April 11:56, 30 kwi 2024


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10309
No tak, przyjazd gości motywuje
Ja na lilakach się nie znam. Dopiero o nich zaczynam myśleć.
Ale czy większe liście nie wyglądają fajnie w trawach?
Lub tylko zadarniacze.
____________________
April April podbija las Mazowsze
TAR 12:02, 30 kwi 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7607
No wlasnie probuje je jakos na ten las zagospodarowac i nie wiem z czym polaczyc. Bardzo lubie akurat te konkretne odmiany. Do tego obłednie pachna i nie sa odrostowe a kompaktowe kulki
____________________
Ogrod nad bajorkiem
UrsaMaior 12:16, 30 kwi 2024


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8324
U mnie na najbardziej słonecznym miejscu Miss Kim wyprodukowała może za 3 kwiaty... Afgański zero. Lilaki muszą mieć duużo słońca.
____________________
ogród pod lasem
Rojodziejowa 12:45, 30 kwi 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8693
TAR napisał(a)


Tak, wiem, jescze golas ale majowka bedzie pracowita Wcisne ile sie uda


Chodziło mi bardziej o to, że powiedzchniarabaty to zazwyczaj marny ułamek tego, co obsadzasz tworząc swoją
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
TAR 12:53, 30 kwi 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7607
UrsaMaior napisał(a)
U mnie na najbardziej słonecznym miejscu Miss Kim wyprodukowała może za 3 kwiaty... Afgański zero. Lilaki muszą mieć duużo słońca.


Mam kilka bardzo słonecznych i suchych miejsc sa tam posadzone żylistki, jest brzoza, jakaś samosiejka graba i sosny, klon Crimson, ktory lewie dycha, lilaki mogłyby byc dobrym uzupelnieniem. W poprzednim ogrodzie Miss Kim szalala. Zapach przez cały ogrod. Palibiny pieknie mi kwitna, sa w słonecznym miejscu. Na razie nie mam zbytnio pomyslu jak zagospodarowac tamto miejsce jakos sensownie. Chcialabym by bylo jakies bezproblemowe, bez zbednych wodotryskow i bez marnowania czasu. Rosna tam tez jakies byliny rozchodniki, knautie, czarcikęsy. Kiepski teren, piach i żwir zaraz przy oczkowym płocie.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies