Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrod nad bajorkiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrod nad bajorkiem

TAR 13:01, 30 kwi 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7592
Rojodziejowa napisał(a)


Chodziło mi bardziej o to, że powiedzchniarabaty to zazwyczaj marny ułamek tego, co obsadzasz tworząc swoją


aaa ok. taki teren trzeba cos zrobic ale widok z tarasu bedzie przyjemny
____________________
Ogrod nad bajorkiem
UrsaMaior 13:33, 30 kwi 2024


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8298
Jeśli masz słońce to pewnie, warto sadzić. U mnie kwitnie tylko palibin i bloomerang posadzone na wąskiej rabatce przy garażu, pod południowym murem.
____________________
ogród pod lasem
TAR 13:45, 30 kwi 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7592
W sumie kupic moge, tak mnie korca kwiatuszki i zapaszki Na razie zadołuje je doniczkach, jak juz konkretnie zajme sie tą rabata to mi pomożecie wszystko poukladac. To jedyne miejsce gdzie nie wiem jak poukladac.

Mam obok tez mikro lasek brzozowy, z ktorego mialo sporo wypasc i mial byc ograniczony do 4 max 5 drzew. Zostało chyba z 12 samosiejek. Nawet lubemu bylo szkoda ciąć choc strasznie psioczy na brzozy ale serce jak widac miekkie Zostawil nawet te siewke, ktora zaznaczylam do wyciecia

Ale w koncu trzeba tam bedzie tez zrobic porządek
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Agatorek 21:56, 30 kwi 2024


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Tarciu, mam sporo siewek miodunek w tym roku, za sezon/dwa będą gotowe do oddania, będę dawać ogłoszenia parafialne, jak Ursa

Odnośnie kory, wiem że wszystko podrożało, ale worek za 25 zł to można se w markecie kupić. A nie „tanio u producenta”.
W tym roku akurat nie potrzebuję, ale rok temu i dwa lata temu brałam hurtowe ilości (bo na wszystkie moje rabaty). I w zeszłym roku płaciłam za przekompostowaną korę w worku 60 litrów - 8 zł (z transportem do mnie z okolic Warszawy). Minimum zamówienia było to 50 worków, brałam wielokrotność. Kora nie jest najwyższej jakości (zdarzają się np. jakieś patyczki), nie jest mocno drobna, ale spełnia swoje zadanie. Niestety poza Mazowieckie nie dowożą.
Znalazłam ich na OLX.

____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
TAR 21:58, 30 kwi 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7592
Dzieki za info. Poszukam na olx.

Sluchajcie jak dzis żaby nadaja to przez zamkniete okna zagluszaja tv. Jakies szalenstwo
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Agatorek 21:59, 30 kwi 2024


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Ps. Podziwiam Twojego męża, że pomaga Ci w pieleniu. Tzn że potrafi odróżnić roślinę ozdobną od chwasta.
Ja bym się bała puścić eMa w rabaty .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Magara 23:45, 30 kwi 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6793
U na kora po 12 zeta za worek. Nie wiem tylko czy 50 litrów czy 80.
TARcia, chyba przeoczyłam, Ty masz potrzebę miodunek???
Wywaliłam sryliardy
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Wafel 23:49, 30 kwi 2024


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 1011
Dużo pracy naprawdę masz, masę miejsca na sadzenie. Rzeczywiście twoja 1 rabata z tymi drzewami to jak cały ogródek niejednego forumowicza, dla mnie to kosmos W zeszłą sobotę sadziłam ok. 20 roślin na osiedlowej skarpie i płaskiej rabacie, kolana mnie bolą do dzisiaj Życzę dużo siły i inspiracji, śledzę poczynania na bieżąco
____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
TAR 23:12, 02 maj 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7592
kilka tentegesów

____________________
Ogrod nad bajorkiem
TAR 23:34, 02 maj 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7592
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies