Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrod nad bajorkiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrod nad bajorkiem

Kasya 08:01, 17 maj 2024


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 43391
TAR napisał(a)

A to jaki deren ? Taki z drobnymi kwiatkami ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
TAR 09:21, 17 maj 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 9538
ajka napisał(a)
Tarciu akeż u ciebie tak soczyscie i zielono, zazdroszczę. U nas po tych przymrozkach wszystko na wpół suche. Ciężko się na to patrzy, wycinam co mogę, ale na cześć niestety muszę czekać, oby tylko wszystko odżylo.

Podobno masz doswiadczenie z bukami. Kupiłam jednego i jak rozwinął w końcu liście, to cześć liści ta górna jest uszkodzona, poskręcana i jakby z białym meszkiem. Mogłabyś spojrzeć do mojego wątku co to moe być? Czy to po prostu uszkodzenia mrozowe? Czy twoje liście mają biały meszek jak się rozwijają?


Wspołczuje przymrozkow, ja myslalam ze u nas bez strat ale swiezo posadzone magnolki oberwaly, szczepione 2 cyprysiki Karaca tez. W tym jeden troche drugi solidnie. Jeden klon Osakazuki nie moze sie pozbierac i chyba go do szpitalika przesadze, cos mu tez miejsce nie pasuje, zbyt wietrznie chyba ma.
Widzalam tego buka, nie wiem co to, troche mi wyglada jakby jakis grzyb zaatakowal, to biale z pleśnia mi sie kojarzy. Zdobniczki zazwyczaj robia pod blaszka lisciowa oprzędy, też białe. Rozetrzyj to w palcach czy to plesn czy robal.

ajka napisał(a)


Co to za czerwone kwiatki? Ostatnio mam fazę na kolor czerwony.


kukliki zwisle Pink Passion

mrokasia napisał(a)


Co to???
Kasiu to rutewki orlikolistne, nie wiem czemu tak roznie sie otwieraja, niektore kwitna, niektore zaczna a jeszcze inne dopiero za jakies 2 tygodnie rusza. Ale to dobrze dłuzej beda cieszyc oko.

April napisał(a)
Widzę że rutewki orlikolistne przeżywają renesans
Ja je uwielbiam, mam pewnie ze 20, białych i różowych. Wszystkie są piękne.
Kukliki też dają czadu z kwiatami u ciebie


Zawsze rutewki mialam, sa obowiazkowe w ogrodzie lesnym i do tego cienisto mokrym. zastanawiam sie nad zakupem Delavaya. Rosły mi zawsze ładnie i korci ale coraz mniej miejsca mam dostepnego w mokrych cienistych, musialabym ruszyc czesc przy bajorze a na razie nie chce. U mnie sa biale, fioletowe i różowe. Te jeszcze nie kwitna. Kukliki szaleja na calego, po kwitnieniu bede je dzielic, bo juz kępy takie porosły, ze chyba dla nich bedzie lepiej odmlodzic.
Licze, ze rutewki beda sie siały. Jak kupowalam byliny z Olsztyna to te zawsze sie wszystkie siały z innych sklepow nie jest to regułą.

Kasya napisał(a)

A to jaki deren ? Taki z drobnymi kwiatkami ?


Mount Fuji
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Makao 09:38, 17 maj 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 5729
Jeszcze 14 klonów
Wariatka
Tosz to duże drzewa rosną. Będziesz mieć dżunglę klonową w środku lasu
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród przy S7 między Płońskiem a Ostródą
TAR 09:55, 17 maj 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 9538
Moze i tak. Kazda wariatka ma w głowie kwiatka A nie wszystkie rosna duze przeciez. Wiekszosc z tych co mam to beda małe klony i rosna powoli. Szybko rosna mieszance i gatunek. Odmianowe jak za 10 lat urosna to bedzie dobrze.
Jedyny klon, ktory mi szaleje jesli chodzi o przyrost to Tsukasa Silhuette. W ciagu 2 lat podwoil wysokosc i objetosc. Reszta to male piczki.
No i nie wiadomo czy te 14 kiedykowlwiek dostane.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
TAR 10:05, 17 maj 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 9538
Aprilu, ten kapadocki Aurea niezle sie zadomowil, miejscowa musiala mu bardzo przypasc do gustu, bo rozrosl sie solidnie i sie zastanawiam czy nie trzeba bedzie go przesadzic. Jak tego frontowego. Moge go w sumie obok niego posadzic.
Bedzie niezle podswietlenie lasu od tamtej strony. Uffd jak dobrze, za mam gdzie je przesadzic , najwyzej jakas sosna wyleci, ktorych i tak jest za gesto.
Albo od frontu zamieniajac z klonem Freemana Autumn Blaze. Sama nie wiem. Nie chce potem zostac z wielkim drzewem ciezkim do przesadzenia
____________________
Ogrod nad bajorkiem
April 10:14, 17 maj 2024


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10795
A jaką odmianę masz rutewki różowej? bo nie znam
Swojego Mont Fuji muszę przesadzić, bliżej brzegu bo to pypeć taki a rośnie 5 m w głąb rabaty. Nie widać go jak go ostrogowce obrosły.
A kapadockiego jeszcze nie posadziłam. Fajnie świeci. Ma być wielki więc dumam.... No i właśnie wpadłam na genialny plan.
Właśnie się dowiedziałam/ co zdołowało mnie kompletnie/ że działka zalesiona wzdłuż mojego basenu będzie zabudowywana. I to bliźniakiem na działce 1100m2, koszmar. Szlag mi trafi cały zapożyczony krajobraz. Może tam tego kapadockiego dam, bo cisy wyżej mi nie polecą niż 2,5 metra. Jakoś przystopowały ostatnio.

A, i ten kapadocki nie lubi ani bardzo sucho, ani bardzo mokro.
____________________
April April podbija las Mazowsze
TAR 11:16, 17 maj 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 9538
Mam dwie jedna orlikolistna nazywa sie po prostu różowa zobaczymy co z niej wyrosnie i druga miniaturowa Little Pinkie.

U mnie kapadocki rosnie w mokrym ale woda mu nie stoi. Tam gdzie chce przesadzic tez spokojnie da rade.

Wspolczuje bardzo zabudowy za plotem. U nas tez taka przecinke nowi zrobili, ze wiatr hula. Wywalili wszystkie drzewa co byly na dzialce, po prostu plakalam jak widzialam co robia, brzozy takie jak u mnie, piekne buki i graby, juz sosny pal licho szybko rosna. Miastowe, pewnie wokol walna tuje i zrobia boisko
Ja wlasnie zamowilam mate o gęstosci 95% i bede bok robic. A wzdłuz posadze choiny. Sa azurowe i powinny lekko wygladac a zaslonia. Szmaty nie bede sciagac poki nie urosna. Poza tym tamten rog dzialki jest na dziko, rosna samosiejki brzoz, swierka, sosen, grabow i buka. Nie bede wycinac.
Dzialke obok chyba ktos kupil wiec pewnie tez wytnie sasiadujace drzewa. Wole sie zabezpieczyc juz teraz i nie wycinam u siebie juz nic. A dosadze choin.

Tylko od bajora zostawiam siatke bez zadnych osłon, tam sie nikt nie wybuduje a spacerowicze od czasu do czasu mi nie robia. Lokalsi wiedza, ze tam od wiosny do jesieni żmije grasuja no i komary żywcem wciągaja
Rok temu kogos żmijka dziabnela to wycieczki ograniczone mocno
____________________
Ogrod nad bajorkiem
April 11:34, 17 maj 2024


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10795
Ja też posadziłam w zeszłym roku choiny kanadyjskie. No i na części są omioriki i już większe choiny. Ale to wszystko było zaplanowane na niski domek. A tu bliźniak. Na tak małej działce będą szli w górę. A u mnie w większości domy parterowe w okolicy.

Jednym słowem komary i żmije to twoi sprzymierzeńcy
____________________
April April podbija las Mazowsze
TAR 12:19, 17 maj 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 9538
a PZP co mowi? mogą isc w gore?
Moze sie przysuna do Ciebie i od tamtej strony sciana slepa bedzie

dobra żmija nie jest zla
____________________
Ogrod nad bajorkiem
TAR 12:21, 17 maj 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 9538
Bo u mnie na 90% tak zrobia, bedzie czesc garazowa o ile zrobia garaz. Oni beda mic mnie od polnocy wiec beda sie chcieli pewno przysunac. Moze i te drzewa zostawia jak madrzy beda
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies