Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moje małe, zielone miejsce na ziemi...

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje małe, zielone miejsce na ziemi...

Rumianka 12:12, 19 mar 2024


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10282
W ubiegłym sezonie w tej strasznej suszy podlewaliśmy jedynie rabaty, a trawnik się suszył niemiłosiernie...ale odrodził się w momencie opadów deszczu. Jarząby kwitły, a zapach kwiatów czuć było z daleka, dla pszczółek raj...owocki były zjedzone zanim dojrzały. Ptaki były bardzo szybkie.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Wafel 17:16, 19 mar 2024


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 986
Dobrze, że trawnik się zregenerował samoistnie, podlewać takie połacie to hektolitry wody w czasie suszy... Podobno ten zapach jarząbów trochę męczliwy, odczułaś?
____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
Judith 17:30, 19 mar 2024


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10007
Rumianka napisał(a)
W ubiegłym sezonie w tej strasznej suszy podlewaliśmy jedynie rabaty, a trawnik się suszył niemiłosiernie...ale odrodził się w momencie opadów deszczu. [...]

To identycznie jak u mnie . Z drobną różnicą, ze nie wszystkie rabaty podlewalam, tylko tam, gdzie widziałam, ze rośliny padają z pragnienia. Okrutny był ten poprzedni sezon...
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Wafel 17:31, 19 mar 2024


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 986
Przyszło moje mini zamówienie z Alb....u, sadzonki zdrowo wyglądają, nawet się zdziwiłam, że krwiściąg taki już duży
Wzięłam testowo krwiściąg delikatny All Time High, krwiściąg Menziessa, kuklik Mai Tai i dokupiłam, bo mam i podoba mi się dzielżan Rubinzwerg.
____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
pestka56 18:53, 19 mar 2024


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Nie dziw się wielkości. Rośliny pewnie pędzone w namiocie. Uważaj z wystawianiem ich do ogrodu. Hartuj w dzień, a na noc chowaj albo okrywaj.
____________________
Kasia
Wafel 19:00, 19 mar 2024


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 986
Ok, myślałam, że tam cieplejszy klimat i trochę szybciej wegetacja ruszyła, dzielżan podobnej wielkości jak mój. Schowam na noc faktycznie. Dzięki.
____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
Gruszka_na_w... 19:39, 19 mar 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22085
Fajne zakupy poczyniłaś. Rok temu Amanogawa zawitała i do mnie. Bardzo jej jestem ciekawa.
Kiścień w gruncie już ruszył. Ma teraz ok. 10 cm.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Wafel 20:24, 19 mar 2024


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 986
Przy decyzji odnośnie zakupu drzewek zawsze więcej emocji, bo człowiek wie, że tym już nie można tak manewrować a byliny można testować, wymieniać, sprezentować w razie niepowodzeń. Ciekawa jestem czy takie młode Amanogawy w ogóle zakwitną u mnie. Będzie wiosną wzajemna prezentacja
____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
Wafel 18:02, 20 mar 2024


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 986
Takie dzisiejsze obserwacje. Mój jarząbek całkiem fajnie rozgałęziony od dołu . Ciekawe, że pąki czerwone.



Pęcherznice Little Joker i Magic Ball w donicy tylko czekają na promyki słońca


____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
Wafel 18:09, 20 mar 2024


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 986
Amanogawa też fajne, grube ma te pąki.

____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies