Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moje małe, zielone miejsce na ziemi...

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje małe, zielone miejsce na ziemi...

Wafel 11:55, 17 mar 2024


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 987
Skromnie w porównaniu do dużych ogrodów Pogoda okropna. Posadziłam drugą wiśnię po przeciwnej stronie, tak mi jakoś brakowało symetrii i może po południu rzuci niewielki cień na strefę kawową . Jarząb też zagościł, zobaczymy któremu gatunkowi będzie u mnie lepiej. Sąsiedzi bacznie mnie obserwowali, ale zachowałam odstępy od ogrodzeń, a drzewka wąskie ażurowe nie powinny sprawiać kłopotu nawet jak urosną. Z trawnika został maleńki dywanik prowadzący do Varelli na pniu, Małż przeżył stratę, sąsiedzi zdziwieni Nie wrzucam zdjęć na razie, bo nie wyściubiam nosa z domu w ten "uroczy" dzień. Trawnika na razie nie naprawiam po zimie, bo spodziewam się po świętach ekipy od naprawy dachu, będą wnosić materiały przez ogródek i wciągać na taras.
____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
Wafel 13:51, 17 mar 2024


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 987
Przesunęłam biotę Aurea Nana trochę w lewo (tą po lewej stronie) a kruszynę spod płotu przeniosłam bliżej tarasu tam gdzie mam stolik. W jej miejsce posadziłam jarząba Flanrock bo jest docelowo wyższy. Druga Ammanogawa została posadzona również po prawej stronie, za miłorzębem.
Było tak:

____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
Wafel 13:53, 17 mar 2024


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 987
Teraz jest tak: A - Ammanogawa, J- Jarząb, Kr- Kruszyna
____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
Wafel 13:57, 17 mar 2024


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 987
____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
Wafel 14:03, 17 mar 2024


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 987
Trochę dużo tych kolumnowych, ale na szerokie korony nie mogę sobie pozwolić U mnie teraz pada śnieg...
____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
Makao 14:34, 17 mar 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4264
U nas padał śnieg z deszczem. Zimno bardzo. Zgodnie z prognozą .

Danusi ogród bukszpanowy ma 800m2 a zobacz że prócz domu ma sporo dużych roślin.

Jeśli nie chcesz szerokich drzew to kolumnowe są idealne. I zmieści się ich sporo. Na bogato
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Judith 14:37, 17 mar 2024


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10008
Ogródek z domami/mieszkaniami blisko wokół rządzi się swoimi prawami, nic o takim nie wiem, zatem nie komentuję, a obserwuję . Zważywszy jak było wcześniej, nie wątpię, że po zmianach będzie równie (lub bardziej) zachwycająco .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Wafel 15:46, 17 mar 2024


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 987
Dzięki dziewczyny . Ciągle miałam jakiś taki niedosyt jeśli chodzi o wyższe nasadzenia. Szczelna osłona jest tu niemożliwa, ale myślę, że teraz będzie przytulniej.

No tak prognozy niestety się sprawdziły.

Ciekawa jestem jak to wszystko będzie wyglądało jak się zazieleni
____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
Magleska 16:08, 17 mar 2024


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18674
Fajnie z tymi drzewami wymyśliłaś -malutki ,ale śliczny ten Twój ogródek
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Wafel 16:35, 17 mar 2024


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 987
Magleska napisał(a)
Fajnie z tymi drzewami wymyśliłaś -malutki ,ale śliczny ten Twój ogródek


Dzięki za miłe słowa
____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies