Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moje małe, zielone miejsce na ziemi...

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje małe, zielone miejsce na ziemi...

LIDKA 16:42, 17 mar 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7275
Jak się tylko zazieleni będzie wow. Masz wypieszczony ogródek.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
vita 18:02, 17 mar 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4130
Jarząb Flanrock to ciekawy wybór, zwłaszcza w odbiorze jesienią. To masz już drzewka na każdą porę roku
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Rumianka 18:32, 17 mar 2024


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10282
W swoim ogrodzie mam 4 jarząby Flanrock, pokrój mają bardzo ciekawy, gałązki są krótkie na całej wysokosci pnia. Bardzo je lubie...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Joku 19:02, 17 mar 2024


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12174
Nie pamiętam czy masz powojniki. Większość odmian nie grozi rozrośnięciem się w potwory. One też tworzą coś w rodzaju kolumny lub płaskich przesłon, w zależności od tego po czym będą się piąć. Ja boję się sadzić coś większego w małym ogrodzie bo to jest kłopot na przyszłość. Jeżeli otoczysz działkę nawet niewielkimi okazami kolumnowymi za 10 - 15 lat stworzy się tobie coś na kształt studni.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Wafel 21:44, 17 mar 2024


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 987
Lidka, dzięki na to liczę

Vita, no fakt, o każdej porze roku będą efekty kolorystyczne

Elisa, super że je masz i jesteś zadowolona jest nadzieja, że to zdrowe drzewka, może podlinkujesz mi zdjęcia swoich okazów?

Jolu długo nad tym myślałam, to wąskie drzewka, o wąskim pniu, o ażurowej budowie, są posadzone jakby w trójkącie w stosunku do siebie, wokół będą duże prześwity. Cisy Wojtki też chudzinki. Jarząb dorasta max do 4 m a Ammanogawy są oddalone od ogrodzeń i murków. Budynek na wprost tarasu jest przytłaczającą bryłą, dominującą nad ogródkiem, chciałam to trochę zrównoważyć.
Mam 2 powojniki - jeden z nich to 'Comtesse de Bouchaud' - (zdjęcie przy nicku) rośnie w kąciku po prawej stronie a drugi to 'Błękitny Anioł' po lewej stronie - trochę słabo mi rośnie.
Lubię jak w ogrodzie, są różne poziomy i ogródek jest no taki powiedzmy 3D . Przy ogrodzeniu drewnianym pną się też trzmieliny. Więcej drzew nie planuję, nie chcę szczelnych żywopłotów. Myślę, że zachowane odległości od tych drzew nie stworzą zamkniętego pudła. Kruszyny rosną do 2-3 metrów i mają zwiewny, lekki, jakby bambusowy pokrój i to są krzewy. Latem od tej strony jest ukrop, odrobina cienia może być zbawienna. No ale, zobaczymy za parę lat, ku czemu to będzie zmierzać
____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
Joku 16:47, 18 mar 2024


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12174
Widzę że wszystko dokładnie przemyślałaś. Interesują mnie kruszyny właśnie ze względu na ich kompaktowe wymiary, widziałam je gdzieś w ogrodniczym ale wydały mi się jakieś takie "nieporządne". Porównanie do bambusów brzmi ciekawie .
Za parę lat na pewno będzie jeszcze piękniej niż teraz. Wróciłam do początków twojego wątku, przypomniałam sobie wygląd rabatek .
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Wafel 20:20, 18 mar 2024


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 987
Jolu, przemyślałam, ale czy to dobra decyzja - się okaże na ten moment wydaje mi się, że będzie dobrze. Kruszyna Fine Line w ogóle nie jest nieporządna, sprawia wrażenie lekkiego, puchatego krzewu, przez te bardzo wąskie, drobne listki, trochę egzotycznie wygląda latem. Baaardzo ją lubię Zimą no to trochę taka miotełka,jak większość krzewów, ale stanowi fajny pion na rabacie. Jak już kiedyś pisałam mam słabość do zwiewnych roślin, o lekkim pokroju i ona się w to bardzo wpisuje.Udało mi się kupić w zeszłym roku na Kowalach dość już wysokie w mega dobrej cenie. Teraz też są dostępne i trochę droższe niestety, jak puszczą liście możesz je pooglądać z bliska. Na razie stoją łyse
____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
Rumianka 21:31, 18 mar 2024


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10282
Wstawiłam fotki moich jarząbów, to te po bokach koszyków jałowcowych nie patrz na wypaloną słońcem trawę, to raczej słomę

a tu na rabacie je widać


później usune je by nie zaśmiecać Ci wątku.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Judith 23:12, 18 mar 2024


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10008
Eliso, trawa zapewne z zeszłego lata? Moja wyglądała tak samo .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Wafel 23:16, 18 mar 2024


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 987
Fajne drzewka i super je wkomponowałaś nie musisz usuwać zdjęć. Teraz jeszcze bardziej się cieszę, że go posadziłam u siebie. A w jakim cudownym miejscu masz ten ogród, fantastycznie się prezentuje! Okienko z okiennicami obłędne. Dzięki za fotki!
P.S. A trawnik, to tylko trawnik, zeszły sezon był koszmarnie suchy i gorący, dlatego bez żalu zmniejszyłam go u siebie, ale jednocześnie nie wyobrażam sobie całkowicie zlikwidować tę zieloną chusteczkę
____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies