Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Gosi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Gosi

LIDKA 06:23, 15 gru 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7334
Zakątki, ścieżki, bogactwo roślin.
Dlaczego tak dlugo to skrywałaś? Pięknie jest.

Bombki śliczne. Sztuka piekielnie trudna to rękodzieło.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Margo2 23:17, 18 gru 2023


Dołączył: 04 mar 2012
Posty: 875
Marysiu, rododendron to goldbukett

Magara, tamaryszek miał być usunięty, bo zajmował za dużo miejsca. Posadziłam bez wiedzy jaki gigant rośnie.
Nie dał się wykopać, więc postanowiłam go wystrzyc.

Lidko, bardzo dziękuję.
Mi się wydaje, że jest nie tak ładnie jak u Was. To stary ogród, więc ciężko coś zmieniać radykalnie.

____________________
Gosia Margo2 Ogródek Gosi
Margo2 23:18, 18 gru 2023


Dołączył: 04 mar 2012
Posty: 875
____________________
Gosia Margo2 Ogródek Gosi
Margo2 23:19, 18 gru 2023


Dołączył: 04 mar 2012
Posty: 875
____________________
Gosia Margo2 Ogródek Gosi
Margo2 23:25, 18 gru 2023


Dołączył: 04 mar 2012
Posty: 875


Tutaj w prawym rogu widać dziurę. To efekt wichury, która przeszła 2 lata temu. Przewróciło mi 2 skyrockety. Teraz pociągnęłam tam dalej żywopłot o rośnie klon siewka

____________________
Gosia Margo2 Ogródek Gosi
Margo2 23:27, 18 gru 2023


Dołączył: 04 mar 2012
Posty: 875


I na tym zakończył się maj
____________________
Gosia Margo2 Ogródek Gosi
Joku 16:39, 19 gru 2023


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12201
Urokliwie prezentuje się zakątek z oczkami, to chyba zacienione miejsce bo widzę paprocie, brunery. Pamiętasz co rośnie na rabatach, tzn. w którym miejscu co posadziłaś?
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Judith 18:15, 19 gru 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10080
Elo Margo
Takie drobne niezadowolenie z ogrodu przebija się przez Twoje opisy, a ja się zastanawiam, dlaczego?
Masz bogaty, kolorowy ogród pełen zakamarków i dojrzałych roślin. A jego siłą jest oryginalność i to, co mnie osobiście coraz bardziej podoba się w ogrodach - brak dającego po oczach uporządkowania. Moje linie proste i koła zachwycały mnie jeszcze nie tak dawno, a teraz postrzegam je li i jedynie jako wyraz braku umiejętności stworzenia artystycznego nieładu . A tenże zachwyca mnie coraz bardziej. Dla mnie to najwyższy stopień ogrodowego wtajemniczenia! I widzę go u Ciebie . Jest cudnie i inspirująco
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
mrokasia 15:08, 25 gru 2023


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18141
No dzień dobry bardzo!!! Ale ze mnie gapa… ale nic to, szybko nadrobię wątek .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Margo2 21:38, 26 gru 2023


Dołączył: 04 mar 2012
Posty: 875
Święta, święta i po świętach.
Całe szczęście przebiegły bez przejedzenia się.
Szkoda tylko, że kolejny rok pogoda nie dopisała, chociaż trochę słońca było miłą niespodzianką.

Jolu, nie zawsze pamiętam co gdzie posadziłam, a raczej nie znam nazw wszystkich roślin, bo często to były prezenty od innych ogrodniczek z ich ogrodów. Niestety nie jestem zdyscyplinowaną osobą i nie zapisuję wszystkich nazw.

Judith, bardzo dziękuję za tak miłe słowa o moim ogrodzie. Bardzo podobają mi się angielskie ogrody. Chciałam taki stworzyć, chociaż początkowo, po prostu kupowałam tylko rośliny, które mi się podobały. Dopiero potem zaczęłam zwracać uwagę na kompozycję, ale w wielu wypadkach było już za późno na wielkie zmiany. Pisząc o swoim ogrodzie w krytyczny sposób, porównywałam go do Waszych uporządkowanych, mój jest bardziej bałaganiarski.
Wychodzi na to, że każdy chciałby mieć to co ma ktoś innych. To tak jak z włosami. Ja mam kręcone, a chciałabym mieć proste

Kasia, zapraszam do zwiedzania, na razie wirtualnie

Zatem zaczynamy czerwiec

____________________
Gosia Margo2 Ogródek Gosi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies