Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej

agniecha973 08:05, 04 maj 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Dziękuję za zdjęcie makolągwy. Widzę, że ona ma charakterystyczne oko, tak jak samczyk, podkreślone u góry kreską, jak pomalowane
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
agniecha973 08:30, 04 maj 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
I znów zakwitły jabłonie...





Tu młode jabłoneczki. A na tyłach jeszcze nie posprzątana darń po sadzeniu tawuł



Kwitnie też ozdobna jabłoń purpurowa. O ile dobrze pamiętam to odm. Makowiecki

____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
agniecha973 08:40, 04 maj 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Zobaczcie jak kolor bramek zgrywa się z kolorem murawy i jej wystroju wiosną



Brzózki posadzone w bukiecie.



Pole sumaków. Na razie na tyłach, więc nie przeszkadzają. Będzie dżungla sumakowa. To w ramach ostrzeżenia dla tych, co chcieliby sobie zasadzić sumaka.



Gniazdko na buku. Już puste. Mam w tym roku dość sporo gniazd ptaków. Wiem, gdzie mieszkają wróble, szpaki i para dzwońców. Wczoraj nawet skorupkę jajka znalazłam, ładna, lekko niebieska.

____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Milka 14:59, 04 maj 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Bardzo sielsko i klimatycznie u ciebie a szafirkami tylko się ciesz! u innych już nie kwitną, a ty możesz je podziwiać te sumaki, to naprawdę cholery, ja się nieźle nawalczyłam, a tak mi się podobały
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
agniecha973 15:37, 04 maj 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Chyba znalazłam mojego rh. Jeśli pasuje, to nazywa się Cheer.


http://www.bielicki.com.pl/product_window.php?products_id=89&sub_id=1015

Wkleję też moje zdjęcie, żeby można było łatwiej porównać.


____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
agniecha973 21:48, 04 maj 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Zrobiłam dziś zakupy na balkon. Muszę przyznać, że kwiatki ładniej prezentowały się w koszyku niż w skrzynkach na balkonie. Ale jak urosną powinno być ładnie. Na razie łyso.





____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Sebek 21:00, 05 maj 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Urosną szybko te kwiatki na balkonie - jak są gęsto no to ślicznie, ale potem tak nie szaleją
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
agniecha973 22:18, 05 maj 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
A ja dziś paprykę i pomidory sadziłam pod folią. Późno w tym roku, ale za dużo czasu poświęcam rabatkom i nie wyrabiam z warzywkami.
Po lewej - już posadzone. W wielodoniczkach posiałam po 3 ziarenka ogórków. Tak wolę, przynajmniej nie mam pustych miejsc jak któryś nie wzejdzie, a po drugie pod folią migiem kiełkują, lepiej niż pod włókniną. Po lewej całkiem pod ścianą rośnie koperek, który sam się wysiał w wielkiej ilości. Cała lewa strona była pełna koperku, ale trzeba było zjeść szybciej. W tym roku obiecałam sobie zapanowanie nad nazwami pomidorów i jak na razie udaje mi się to kontrolować. Obok każdego posadzonego zostawiłam doniczkę, na której mam przyklejoną metkę z nazwą. Jurto idę z zeszytem i wszystko spiszę.



A tu strona prawa, gdzie jeszcze rośnie rzodkiewka i sałata. Tu się trochę nagimnastykowałam, żeby posadzić pomidory. Zdjęcia po sadzeniu nie mam.



I na koniec zbliżenie sałaty. Przypomnę o eksperymencie zimowania. Powiódł się. Zimowały sałaty liściowe i kruche - widać na zdj. A sałaty masłowe dokupiłam na rynku wczesną wiosną. Jak widać nie ma różnicy w wielkości, chociaż masłową sadziłam większą od tych co zimowały. Liściowa śmiesznie wygląda, bo zjadamy na bieżąco liście od dołu i trochę łysa na zdjęciu.


____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Sebek 23:02, 05 maj 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Fajnie, że się eksperyment powiódł - pełen sukces
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
hanka_andrus 07:03, 06 maj 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Ja pomidory też sadzę dopiero do szklarenki,u nas chłodno,no i własnej rozsady w tym roku nie robiłam.
,a poza tym szczypior,sałata i rzodkiewka też muszą swój czas mieć.
wysiewam też jednoroczne:astry,aksamitki,cynie,i inne .sadzonki ukorzeniam,jak mam.
Dla mnie u ciebie swojski widok .Gratuluję.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies