Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej

agniecha973 21:32, 13 maj 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Ta kalina nie pachnie. Ma już trochę lat, dokłądnie nie wiem ile, ale daję jej ok. 8 lat. Ta jest zdrowa, ale druga, która rośnie w pobliżu brzozy ma co roku liście pozjadane przez mszyce. To wada kalin, mszyce je lubią.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
KasiaWB 21:57, 13 maj 2012


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Piękna jest ta kalina moja angielska jeszcze malutka, ale pryskam na mszyce, bo właśnie słyszałam, że mszyce je lubią
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
EPODLAS 22:05, 13 maj 2012


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Agnieszko, jestem pod wrażeniem. Truskawki zapowiadają się dorodne, agrest już taki spory. Mam do ciebie pytanko. Mam dwa agresty. Ten starszy, w tym roku obsypany był kwiatkami i potem było mnóstwo małych agrestów. Niestety dużo ich spadło, ledwo ruszyłam krzaczkiem to leciały. Czy to jest prawidłowe? A może jakaś zaraza? Krzew wygląda zupełnie dobrze. Na tym drugim mniejszym wszystko jest ok. Twoja sałata pięknie rośnie.
____________________
Mój ogród
agniecha973 22:14, 13 maj 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Bożenko, nie pomogę z agrestem, nie mam pojęcia. Wiem, że najgorszą chorobą niszczącą agrest jest mączniak amerykański, ale to chyba dopiero w lecie atakuje. Może to samoistne przerzedzanie zawiązków, może było ich za dużo. Zostało coś na krzaku? Drzewa owocowe zrzucają część zawiązków jak jest ich za dużo, to tzw. opad czerwcowy. A czy agrest to robi wcześniej? Nie wiem.
Cieszę się, że sałata rośnie. Tylko pamiętaj, że ona nie rośnie w główki, ale to jej wielki plus, bo można szybko zacząć zbierać.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Bogdzia 22:43, 13 maj 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Wszystko przeczytałam , jestem na bieżąco. Pozdrawiam.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
agniecha973 22:54, 13 maj 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Pozdrawiam i ja.
To jeszcze bieżące informacje spod dachu. W tym gnieździe już wielki pisk, znaczy się młode się wykluły, a rodzice śmigają w tą i z powrotem z pełnymi dziobami. Już jedno okno oznakowane mam na biało. To szpaki.

____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
AgnieszkaBK 22:54, 13 maj 2012


Dołączył: 24 lis 2011
Posty: 2476
Wszystko super.... moje truskawki dopiero kwitną, więc na razie będziemy jadły Twoje
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka ;) Miało być inaczej
agniecha973 22:55, 13 maj 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Wirtualnie, to mogę się dzielić, a w rzeczywistości, to jesteśmy takie łasuchy na truskawki, że nie wiem co by było
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
EPODLAS 23:00, 13 maj 2012


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Agnieszko ja też myśłałam, że to przerzedzenie zawiązków. Agrestu zostało na krzewie, ale jest go o wiele mniej. A już myślałam że zrobię jakieś przetwory agrestowe. Bardzo lubię ten owoc. Kiedyś były dżemy agrestowe w sklepie, ale teraz ich nie widzę. Ale zrobiony w domu, na pewono byłby lepszy.
____________________
Mój ogród
Pszczelarnia 10:31, 14 maj 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Agnieszka, z wielką przyjemnością odwiedziłam Twoje swojskie hektary. Te pelargonie to cudne, nigdy takich nie widziałam (spotkałam). Ja mam wokół domu granitową kostkę (ale nie spoinowaną betonem) i też ochlapaną fasadę od strony wietrznej.
Na takich hektarach, to i plantację tawuł można założyć, np. zamiast kartofelków .
Jak ja do warzywnika z kwiatami jednorocznymi weszłam, to mój ojciec się pyta czy kwiatki będę jadła? U Ciebie nie ma takich dylematów z pewnością, wszystko ma swoje miejsce.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies