Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej

popcorn 09:50, 02 maj 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Nie wiem co to za trawa - podobna kolorem do mozgi trzcinowatej, ale to nie ona. Jakaś variegata.
Kawał pracy za Wami! Kosodrzewiny super

pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
agniecha973 17:04, 02 maj 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Kawał pracy za nami a jeszcze większy kawał przed nami
Mam nadzieję na ładną rabatkę, wydaje mi się, że będzie ekstra. Na zdj. nie widać tych małych roślinek, ale chyba powinno być ładnie. Od ściany są rozplenice, mieczyki, obiedka, kosodrzewiny, kocimiętka, lawenda, później trochę pustego do zapełnienia albo lawendą (jak się jeszcze pojawią w Aldi w wielodoniczkach) albo szałwią - posiałam jednoroczną. A całkiem z przodu ta paskowana trawa i powojnik Arabella. A z drugiej strony kłosówka, na którą jeszcze czekam i w niej maki.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
agniecha973 00:07, 03 maj 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Kwitnie jakiś rh. Myślałam, że to Nova Zembla, bo pąk był mocno różowy, a listki ma pofalowane. Ale teraz gdy rozkwitł, to nie wiem co to jest. Jest jasnoróżowy, aparat trochę przekłamuje w stronę fioletu.
Kwitnie tylko jeden pąk, reszta zmarzła. Ktoś rozpoznaje?








____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Gabriela 11:22, 03 maj 2012


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Aga, obejrzałam parę stron do tyłu. Piekne zdjęcia Ci wyszły, te rozwijające się pąki, cudo!
Strumyk w ogrodzie - zazdroszczę bardzo, mam nadzieję że nie zmienia się czasami w burą rzekę, która niszczy wszystko na swojej drodze?
No i widzę, że nie próżnujesz, dzieciaki też zagonione do roboty, tak trzymać.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
agniecha973 11:42, 03 maj 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Witaj Gabrysiu. Miło, że wpadłaś. Strumyk bardzo spokojny jest, bo to tak naprawdę wąziutki strumyczek. Latem potrafi wyschnąć.
Nie próżnuję. Teraz cały tydzień wolnego i cały czas w ogrodzie. Zaczynają mnie męczyć prace odkrywkowe Ciągle tylko czarna ziemia.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Mala_Mi 11:48, 03 maj 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
AGNIESZKO, moje początki były dokładnie takie same.... tyle, że ja bez zbytniego pomyślunku sadziłam, teraz aby coś uporzadkować muszę najpier 10 przesadzić, by posadzić tak jak trzeba. O ile można powiedzieć "trzeba" bo nei wszytko da się juz przesadzić. W rezlultacie w każdym miejscu "plac budowy".
Nurtuje mnie co dałaś jako izolację pomiedzy rabatą przy tarasie, a domem????
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
agniecha973 11:58, 03 maj 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Na rabatę przy tarasie wsadziłam też różę z odzysku. Widać ją centralnie na zdj. Przeprosiłąm ją. Pisałam już kiedyś, że miała być czerwona, bo kiedyś nie lubiłam różowego w ogrodzie. A tu masz babo placek, zakwitłą na różowo. Obraziłam się na nią i zostawiłam samopas. Zarosła trawą i co roku w tym buszu kwitła jak szalona drażniąc mnie, bo widziałam ją prawie z każdego miejsca w ogrodzie. Teraz poza nią nie mam żadnej róży, inne przepadły, choć miały dużo lepiej. Tą zimę też przetrwała. Nigdy jej nie okrywałam. Ot złośliwość przyrody.



Tu w oddali ją widać jak wściekle kwitnie. Ale stare zdj. Sama się zdziwiłam jak na nim pusto, teraz tam jest mój prywatny park.



____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
agniecha973 12:04, 03 maj 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Aniu, jaką izolację? Dom jest obłożony takim specjalnym plastikiem z wypustkami. A ja zastanawiam się jeszcze nad wysypaniem kamyczkami paska wokół domu, bo dopóki nie zarośnie, to strasznie chlapie, ale nie do końca mi się to podobuje O którą izolację chodzi? Czy jeszcze coś innego?
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Mala_Mi 12:11, 03 maj 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Izolacja pionowa pomiędzy ścianą domu, a ziemia z rabaty? Widać coś szarego.... poniżej "żółtej" elewacji.
I też mnie intryguje jaka bedzie elewacja po każdym deszczu czy podlewaniu? Ziemia będzie brudzic elewację. Do kamyków to ja nie mam przekonania....za pracochłonne utrzymywanie tego w czystości Chyba że jakeiś granitowe otoczaki
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
agniecha973 12:17, 03 maj 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Nad sprawami technicznymi czuwa mój M. Dom jest obłożony w ziemi takim plastikiem w bąbelki jak widać na tym zdj. w okienku piwnicznym.


A z tymi ścianami nie wiem co robić, strasznie się brudzą, ale mało mi się podoba rozwiązań. U Ciebie co jest?
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies