Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej

agniecha973 23:07, 04 gru 2011


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
elkatei napisał(a)

Agnieszko, w Tobie jest tyle wigoru, że wszystko Ci się wspaniale uda, przecież to dopiero początki, a to najtrudniejsze! Teren masz tak ogromny, że cukierkowej bombonierki z niego nie zrobisz. Dobrze Ci radzi Dominika - sadź duże rośliny, zadrzewiaj, zakrzewiaj...
Zerknij na moją himalajkę - ma się nijak do Twojej...



Jak widzisz, ma już 3 falbanki spódniczki, czwarta się robi na wierzchołku...
Fatalne zdjęcie, bo juz szarówka.


Nie wiedziałam, że tak przez internet wigor widać Dziękuję jeszcze raz za miłe słowa otuchy. Oczywiście jakoś będzie. Mam też taką ciocię pocieszycielkę, która zawsze przyjeżdżając do nas strasznie chwali i docenia naszą robotę. Tak naprawdę to my dużo pracujemy. Sama budowa domu i praca nad terenem wokół to niesamowicie duży wkład sił i czasu. Budowaliśmy sami z pomocą kilku najemnych robotników ze wsi, wykańczaliśmy sami, nawet kostka brukowa na podwórku jest naszej roboty. Jedyną pracą, która była zlecona firmie, było położenie konstrukcji dachu. Reszta to praca własna. Znajdę zdjęcia to powklejam.
Himalajka podobna, tylko góra u Ciebie bardziej łysa. U mnie druga z nich też trochę mniej zagęszczona.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
agniecha973 23:39, 04 gru 2011


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
A u mnie w sobotę odbyło się zimowe przesadzanie paprotki. Paprocie rosną u mnie jak szalone, zresztą inne domowe też. Ta paprotka już tak przerosła, że wymagała przesadzenia choć to już nie pora. Ale zaczęła już się kruszyć, bo ziemi mało, prawie same korzenie. Teraz okrojona (dosłownie) siedzi w nowej ziemi, a część odkrojona czeka na nowego właściciela. Zdjęcia robione pod światło, stąd ta poświata.




____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
agniecha973 23:41, 04 gru 2011


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
A ten fikus lyrata co z niej wystaje to kolejny szaleniec w moim domu. Ten hoduję dla cioci z Krakowa, bo ja już mam go dość. Wyrosło z niego normalne drzewo i kawał salonu zabrało. Ten na zdjęciu jest z własnych sadzonek.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
agniecha973 23:53, 04 gru 2011


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Tak wygląda u mojej mamy. Też z własnych sadzonek.



____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
agniecha973 22:35, 05 gru 2011


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
W końcu i mi się udało zdobyć trochę cebulek na przecenach. Juhu !!! Oto moje wczorajsze zakupy po 1,95 zł.

W tym różowym zestawie są anemony. Kto ma doświadczenie z tymi cebulkami. Ile razy sadziłam, nigdy nic nie wychodziło z ziemi.










____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
an_tre 22:37, 05 gru 2011


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22380
Ja sadziłam anemony wiosną i przed wysadzeniem trzeba było je namoczyć przynajmniej na dwie godziny, kwitły pięknie, ale jesienne nasadzenia też mi nie wychodziły
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
agniecha973 22:39, 05 gru 2011


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
A jaka była ich dalsza historia? Za rok wyszły, czy tylko jeden sezon trzeba liczyć?
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
an_tre 22:44, 05 gru 2011


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22380
agniecha973 napisał(a)
A jaka była ich dalsza historia? Za rok wyszły, czy tylko jeden sezon trzeba liczyć?
to już musimy zaczekać do wiosny 2012 bo właśnie sadziłam je w ty roku na wiosnę
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
agniecha973 22:47, 05 gru 2011


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
an_tre napisał(a)

A jaka była ich dalsza historia? Za rok wyszły, czy tylko jeden sezon trzeba liczyć?
to już musimy zaczekać do wiosny 2012 bo właśnie sadziłam je w ty roku na wiosnę


A to trafiłam
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Domi 07:11, 06 gru 2011


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
W moim ogrodzie zawilce nie zrobiły kariery. Sąsiadka pryskała Roundupem przy swoim płocie zielsko, no i zawilcom po mojej stronie oberwało się śmiertelnie. W innym miejscu w ogóle nie wyszły nad ziemię. Pewnie popełniłam jakiś błąd, ale nie kontynuowałam już prób i nie kupowałam ich więcej.
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies