Gdzie jesteś » Forum » Wrzosowate » Różanecznik - Rhododendron - prezentacje roślin

Pokaż wątki Pokaż posty

Różanecznik - Rhododendron - prezentacje roślin

zbigniew_gazda 21:11, 01 lip 2011


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11156
Magjo dzięki za tabelkę. Czyli nawóz koński jest najlepszy pod Rh bo ma najmniej wapnia. Tak się zastanawiam : gdyby koniowi dawać to samo jedzenie co krowie - to nadal byłby taki skład jw. ? Tak siebie tylko pytam . Ciekawe czy robiono takie doświadczenia.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
hanka_andrus 21:26, 01 lip 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
.Koń ma inny sposób trawienia pokarmu niż krowa ,różnią się żołądkami.Wobec czego i treść wydalana ma inny skład.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
zbigniew_gazda 21:33, 01 lip 2011


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11156
hanka_andrus napisał(a)
.Koń ma inny sposób trawienia pokarmu niż krowa ,różnią się żołądkami.Wobec czego i treść wydalana ma inny skład.


A to takie buty. Dzięki Haniu.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Ana 23:10, 01 lip 2011


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
Ha Zbyszku - z konia krowy nie będzie

dzięki Magja - ten obornik będzie z pryzmy - może być? Nie mam w ogrodzie miejca na kompostownik niestety
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
magja_ 23:26, 01 lip 2011


Dołączył: 17 cze 2011
Posty: 788
Haniu - bardzo mi się podobało określenie "treść wydalana" ))))

Aneczko - Tylko pytaj czy niezainfekowany turkuciem podjadkiem to teraz dołożę nowy problem
a możnabyło wszędzie posiać trawkę... ech...

http://tytusdezoo.republika.pl/xhtml/turkuc/turkuc.html

właśnie przypomniało mi się niestety - ja nie dawłabym końskiego na kompost - mógłby ściągnąć wszystkie turkucie z okolicy
A są uuuuuurocze, a fe
____________________
magja_ 23:33, 01 lip 2011


Dołączył: 17 cze 2011
Posty: 788
A te turkucie to tak z 5 cm mają....
koński obornik - UWIELBIAJĄ ...



____________________
alinak 23:45, 01 lip 2011


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
o tym to akurat nie wiedziałam . ja mam kompost z gołębimi odchod. już 20 lat go zużywam w ogrodzie ale turkucia podjadka jeszcze na oczy nie widziałam .

zawsze się dziwiłam jak o tym czytałam
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Ana 00:20, 02 lip 2011


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
Buuu, no to ja już nic nie wiem...co wziąc i jak stosować...chyba w końcowym efekcie kupię granulowany i tyle
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
magja_ 11:53, 02 lip 2011


Dołączył: 17 cze 2011
Posty: 788
Bierz bierz ten koński Aneczko - a jak pojawią się turkucie to grzecznie podziękujesz za wizytę i wyniesiesz poza działkę albo... wyślesz męża na szczupaki

Alino- wiem że lubią koński bo koński jest obornikiem tzw. ciepłym i ciężko zimą zamarza. Dlatego z końskiego robi się pułapki na turkucie. Czy lubi gołębi - nie wiem, masz jakieś informacje na ten temat? Ja też nigdy nie widziałam turkucia - na szczęście
A wtłoczyłam w swój ogród chyba ze 100 tysięcy taczek obornika krowiego / mam glebę super ekstra piach przy sosnowym lesie - i do tego super sucha / - wszystko w miarę dobrze rośnie...

Koński ma więcej masy organicznej i oprócz poprawy właściwości chemicznych i biologicznych gleby, lepiej niż krowi poprawia właściwości fizyczne
____________________
Ana 17:57, 02 lip 2011


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
no to ok, a ten "mój" to chyba będzie pomieszany koński z krowim cos tak mąż mówił....no zobaczymy...przestraszyliście mnie tymi turkuciami, bo moja teściowa walczy z nimi od 2 lat bezskutecznie, a ja na dodatek jak mawia babcia jestem "obrzydliwa" i robactwa chronicznie nie cierpię...
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies