Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Świerk serbski - Picea omorika

Pokaż wątki Pokaż posty

Świerk serbski - Picea omorika

Pawel_B 08:53, 13 mar 2019

Dołączył: 13 mar 2019
Posty: 1
Cześć,

Wątek przejrzałem cały, jedno pytanie pozostało.
Jeśli posadzę serba co 1 metr w szpalerze, do jakiej wysokości mam szansę uzyskać pełną zasłonę.

Od domu do płotu mam około 18 m trawnika. Nie jest to dużo, ale zaraz za płotem sąsiad ma w MPZP możliwość postawienia 12 m budynku usługowego. Na razie pusto, ale jak praktyka okolicznych działek wskazuje, nie ma szans żeby działka stała długo w tym stanie.

Stąd chcę zrobić zasłonę z serbów. Na dole OK, będzie na gęsto, ale właśnie - do jakiej wysokości statystycznie nie powinno być prześwitów przy metrowej częstotliwości sadzenia?

Dzięki za pomoc,
Paweł
Katarzyna13 21:15, 31 mar 2019


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 522
Witam.
Mam pytanie odnośnie cięcia świerków.
Czy można teraz wyrównać cały szpaler tak żeby nie wychodził poza rabatę? Docelowo ma stworzyć prostą ścianę.
Pozdrawiam.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/6711-gliniasto-skarpiasto-i-wietrznie
leon60 18:10, 01 kwi 2019


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Katarzyna13 napisał(a)
Witam.
Mam pytanie odnośnie cięcia świerków.
Czy można teraz wyrównać cały szpaler tak żeby nie wychodził poza rabatę? Docelowo ma stworzyć prostą ścianę.
Pozdrawiam.

Mozna
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
Katarzyna13 18:21, 01 kwi 2019


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 522
Oki dziękuję. A powiedz mi proszę czy po cięciu mogę podsypac jaromila hydrocomplex? W zeszlym sezonie były sadzone. A w tym jeszcze nic z nimi nie robiłam.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/6711-gliniasto-skarpiasto-i-wietrznie
leon60 19:56, 01 kwi 2019


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Katarzyna13 napisał(a)
Oki dziękuję. A powiedz mi proszę czy po cięciu mogę podsypac jaromila hydrocomplex? W zeszlym sezonie były sadzone. A w tym jeszcze nic z nimi nie robiłam.

Mozesz yara, azofoską, florovitem nawozem wieloskładnikowym uniwersalnym tylko nie dla kwaśnolubnych.
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
Katarzyna13 19:59, 01 kwi 2019


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 522
leon60 napisał(a)

Mozesz yara, azofoską, florovitem nawozem wieloskładnikowym uniwersalnym tylko nie dla kwaśnolubnych.

Oluś dziękuję bardzo. No to mam już zaplanowany tydzień
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/6711-gliniasto-skarpiasto-i-wietrznie
Mysia_mysia 09:29, 02 kwi 2019

Dołączył: 19 paź 2018
Posty: 71


Witam wszystkich serdecznie.
Tak wygląda widok z mojego tarasu.
Tuje posadził sąsiad.
Chcialabym odsłonić się od sąsiadów z lewej strony i na wprost od tarasu. Stworzyć spokojny zakątek.
Czy swierki serbskie w sąsiedztwie tui będą dobrym pomysłem?
____________________
Edyta ogrododpoczatku
Gardenarium 12:21, 23 kwi 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zależy jak pada cień, bo sąsiad może oprotestować, że mu zacienią tuje. Czy jest tam płot pomiędzy wami? jak pada cień.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mysia_mysia 19:05, 23 kwi 2019

Dołączył: 19 paź 2018
Posty: 71
Widoczny na zdjeciu w poprzednim poscie taras jest od poludnia. Sąsiad też chce się "zasłonić" więc nie bedzie protestował. Pomiędzy nami bedzie siatka + drewniane panele.
Ale mimo tych tui sasiada, plotu, chcę posadzić od swojej strony świerki.
Tylko nie chcialabym zaszkodzić tym tujom ani swoim (ewentualnym) swierkom.
Czy nie zaszkodzę ani jednym ani drugim?
Jestem zakochana w przepieknym ogrodzie z lustrem, chciałabym troszkę zaczerpnąć z niego i dookoła działki posadzic swierki, tuje, choiny kanadyjskie.
____________________
Edyta ogrododpoczatku
Gardenarium 19:17, 23 kwi 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jeśli będzie siatka, to panele są niepotrzebne, zaszkodzą roślinom bardziej niż same rośliny bo będą się ogałacały od paneli. Proponuję oprócz siatki nie robić nic.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies