Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Świerk serbski - Picea omorika

Pokaż wątki Pokaż posty

Świerk serbski - Picea omorika

gusiarz 07:13, 31 paź 2012


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
Gardenarium napisał(a)
Wstępne cięcie starych świerków jako wąskie stożki, na wiosnę się zabudują






Danusiu - a czy jest szansa na aktualne adjęcie tych serbów? Chciałabym zobaczyć jak się zabudowały
____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
Gardenarium 15:45, 31 paź 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Muszę "po kryjomu" chyba zrobić zdjęcie, trochę mi wstyd znowu wpraszać się obcej osobie na działkę, trochę chyba ich nie podlewali, bo powinny bardziej się zabudować, ale popuszczały i są ładniejsze.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
gusiarz 17:20, 31 paź 2012


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
Danusiu - wiedzialam, że na Ciebie można liczyć. Danusiu - jak dasz radę, nic na mus Jeśli to kłopot - zrozumiem - pozdrawiam
____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
Mala_Mi 15:05, 01 lis 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Co roku kupuję jakiegoś iglaka jako bożonarodzeniowe drzewko... ale kupuję w szkółkach ogrodniczych.. i co roku przybywa mi iglaków.... każdy się przyjął, ale kupuję nie kopane, tylko takie co rosły w donicy... I wątek obserwuje z powodu serbów..
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Tygrys 09:25, 04 lis 2012

Dołączył: 15 sie 2012
Posty: 42
Heh, mam u siebie szpaler ze świerków serbskich i pamiętam jak każdy z nich robił za drzewko bozonarodzeniowe.

Uwielbiam serby, bo szybko rosną, nie łapią ochojnika, nie ogałacają się od dołu i nie są zbyt rozłożyste. No i ten kolor. Po latach zauważyłem jednak jedną wadę (choć dla niektórych może to być zaletą). Mianowicie strasznie się te świerki rozsiewają, a bardzo duży odsetek nasion wschodzi. Teraz na całej działce mam siewki w rożnych stadiach rozwoju i muszę je najzwyczajniej w świecie pielić jak chwasty. Są nawet w tarasowych skrzyniach i donicach, zlikwidowałem też kilka siewek, które wyrosły wewnątrz szklarni. Wcześniej miałem mini-szkółkę, w której pikowałem świerkowe siewki i potem sąsiedzi się z tego cieszyli, ale z czasem ta szkólka zaczęla mi wadzić.
____________________
Gardenarium 13:41, 04 lis 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mnie się nie wysiały, ale pewnie gdyby tak się stało, to chętni się znajdą, można ogłosić w wątku oddam
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Tygrys 19:32, 04 lis 2012

Dołączył: 15 sie 2012
Posty: 42
I ktoś byłby chętny na takie kilkucentymetrowe karakany? Serby są tanie i za niewielkie pieniądze można dostać pokaźne drzewka - mi by się nie chciało czekać latami, aż coś konkretnego z tego wyrośnie. Jednak zrobię obchód po działce i zobaczę co z tych siewek mi jeszcze zostało (nie zostało wypielone). Widziałem też ostatnio, że skiełkowało mi odrobinę nasion jodły koreańskiej. Zerknę co mam i jakby co, dodam ogłoszenie w watku oddam.
____________________
Gardenarium 20:10, 05 lis 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Fajnie najwyżej dla osób z Twojej okolicy, dojadą i wezmą
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Tygrys 11:06, 14 lis 2012

Dołączył: 15 sie 2012
Posty: 42
Zrobiłem przegląd działki i niestety ilość siewek jest śladowa, bo zostały w większości wypielone przez moją rodzicielkę, a część pewnie dodatkowo zniknęła pod świeżo dosypaną korą. Serby wysiewają się u mnie rokrocznie, więc chyba po prostu wygospodaruję gdzieś kawałek miejsca i ponownie pobawię się w mini-szkółkę. Dam znać, jak bedę mial coś do oddania.
____________________
Gardenarium 19:51, 14 lis 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
A ja przyjrzałam się stożkom u sąsiadów, nie wyglądają inaczej niż w zeszłym roku. Mało przyrosły, bo chyba kiepsko było z podlewaniem..
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies