Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nie tylko bukszpanowy - część I

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nie tylko bukszpanowy - część I

MagdaMisia 14:03, 11 sie 2011


Dołączył: 20 lip 2011
Posty: 109
Martuś, będę łapać energię słoneczną zaraz po pracy jadę prosto do ogrodu!

Zaraz ustalę jakieś źródło... ja miałam z Indii przywieźli mi

edit. W Polsce nieprzetworzony Neem Oil jest niedostępny. Na sprzedaż wymagane jest zezwolenie. Znajoma próbowała załatwiać, ale koszty są olbrzymie.
____________________
badara 14:17, 11 sie 2011


Dołączył: 04 lut 2011
Posty: 1347
EwaG napisał(a)


Kupujmy rośliny tanie i nie wymagające. Nie przywiązujmy się zbytnio do nich. Ogrodnictwo uczy cierpliwości i pokory.


Jak najbardziej, też tak uważam.
____________________
Cały rok w ogrodzie zapraszam http://www.zkwiatkanakwiatek.blogspot.com/
Ana 16:41, 11 sie 2011


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
Danusiu, bardzo potrzebuję rady - możesz zerknąć u mnie na 94 stronie na projekt rabaty hortensjowej i powiedzieć co posadzić między ciurkadełkiem a miskantem karlowym?

Był pomysł, żeby klon Shirasawy, ale będzie chyba zbyt blisko sciany
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
Gardenarium 16:43, 11 sie 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ale faktycznie zrobiło się chemicznie.
Czy to moja wina, że akurat lubię bukszpany i że taki rok na nie przyszedł straszny? Przecież nie szaleję z tą chemią przez cały rok, a chemia teraz też nie jest aż taka trująca jak kiedyś, wiele preparatów zdjęto z półek. Zaczełam teraz, róże wytrzymują, a bukszpany nie
Ale kaczory ratować muszę, nie wyobrażam sobie zostawić ich na pastwę losu. Pryskam wieczorem, przecież nie częściej niż raz w tygodniu. Muszę powstrzymać chorobę.
A człowiek gdy jest chory, po co bierze lekarstwa, też właściwie powinien zdać się na przyrodę i albo przeżyje, albo nie? No tak sobie myślę, usprawiedliwiając własne działania, zagubiona nieco w tej przyrodzie i pszczołach. Nie wiem, co robić


Nadmienię, że przez 36 lat ogrodnictwa praktycznego nauczyłam się dosyć pokory i szanuje przyrodę i jej prawa, ale chyba mam też prawo mieć taki ogród, jaki lubię. Muszę walczyć.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
jotka 16:58, 11 sie 2011


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Walcz Danusiu masz o co szkoda byłoby tego pięknego ogrodu, który stworzyłaś i który dla wielu jest niedościgłym wzorem.
Myślę, ze w każdym z nas jest dylemat jak postępować w takiej sytuacji i stąd taka ożywiona dyskusja, ale nie bierz jej personalnie

daj znać jaki wynik na polu bitwy
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
Gardenarium 17:04, 11 sie 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wynik zależy od deszczu niestety, przestanie - wygram, zacznie padać? - nie mam pojęcia
Nie biorę personalnie, chcę aby ogróðddawał mi radość, po to je uprawiamy przecież, żeby cieszyc się ulubionymi roślinami. Natura jest naturą, nie ingeruję w nią, ale własny kawalątek ziemi chce po swojemu obsadzić. I utrzymać przy życiu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
monteverde 17:29, 11 sie 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
ja pamiętam przed spotkaniem łatałaś chyba właśnie kaczory, czy Ty aby nie przyniosłaś tego paskudztwa wtedy do siebie? a deszcz tylko pomógł, trzymam kciuki za udaną akcję ratowniczą
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
isia33 17:41, 11 sie 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 1451
Moje młode bukszpany na razie są ok, ale chorują mi Limelight i też złapałam strasznego doła Danusiu (i inni doświadczeni), jeżeli możesz zerknij do mojego ogródka, zrobiłam projekt rabaty wzdłuż muru i potrzebuję opinii.
____________________
Iwona Raczkujący ogród Iwony
magja_ 18:00, 11 sie 2011


Dołączył: 17 cze 2011
Posty: 788
Och - wystraszyłam tymi pszczołami

Zdrowy rozsądek -chyba tego trzeba Jak choruje coś - psikać, nie psikać natomiast jednej mszycy, dbać o obieg materii w ogrodzie i właściwe nawożenie roślin /również nawozami organicznymi.../, co by były zdrowsze i mniej chorowały...
I chyba raczej nie piszę tego do Danusi - bo zdaje się Danusiu, że kompostownik masz prawda?
____________________
shrekol 19:15, 11 sie 2011


Dołączył: 04 wrz 2010
Posty: 1115
Danusiu współczuję ale bądźmy dobrej myśli, że od weekendu pogoda się poprawi i już będzie dobrze!!!!!!!!!!!!!!!!
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies