Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogrodzie u Aguniady

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogrodzie u Aguniady

Jule 21:12, 24 sty 2012


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 12
Pam, masz na cieplo w piwnicy. Moje tez rosnal i puszczaja nowe pedy bo tez cieplo ale pakow nie tworza. Paki obrywaj, one nie maja teraz kwitnac. Pedy i tak przytniesz na wiosne, to czy bedzie ich mniej czy wiecej nie ma znaczenia.
____________________
pamelka 21:28, 24 sty 2012

Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 118
Jeszcze raz dziękuję Irciu
Julcia, ale one w garażu, wietrzone kilka razy dziennie przy wprowadzaniu i wyprowadzaniu autka.
Do domu nie zabiorę, bo wykwitną łobuzy.
aguniada 09:30, 27 sty 2012


Dołączył: 29 gru 2011
Posty: 153
kurcze, ale energetyczna ta Dronning Ingrid! przepiękna różyca z niej, dzięki Irciu za rekomendację! mam takie jedno miejsce w ogrodzie, w którym ładnie wkomponowałaby się w przestrzeń... muszę jej poszukać w różanych szkółkach...

dzisiaj taki mróz, że świat mieni się drobinkami brylantów w słońcu - uroczo to wygląda

trochę letniej bieli na obrazkach:








____________________
W ogrodzie u Aguniady,
aguniada 09:35, 27 sty 2012


Dołączył: 29 gru 2011
Posty: 153
i jeszcze:







Uploaded with ImageShack.us





____________________
W ogrodzie u Aguniady,
pamelka 10:10, 27 sty 2012

Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 118
Nie dziwę się , że Sebastian na pierwszym miejscu piękna różyczka.
Zdecydowanie wolę takie biele od obecnie panujacych
wanda7 10:22, 27 sty 2012


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 787
Agunia, powiedz mi kochana, choć z pewnością pisałaś o tym wielokrotnie, jakie rozmiary będą mieć twoje skrzynie. Udało mi się zagonić moją siłę roboczą, a wiec przymierzam się do posiadania takowych.
Chodzi mi głównie o wysokośc, bo szerokość mam narzuconą, czyli 36 cm, a długość będzie 180cm. Co u ciebie będzie na dnie. Oczywiście muszą być całe wyłożone folią, ale w dnie chyba potrzebne są dziurki na odpływ wody? A co potem? Drenaż?
____________________
Pod dębem - róże, liliowce, hosty, żurawki i reszta
aguniada 10:50, 27 sty 2012


Dołączył: 29 gru 2011
Posty: 153
Jolu, ten Sebastian to skradł mi serce
Wandziu, wymiary skrzyń będą następujące: 180x45(wys)x50cm... będą (a właściwie, to już są) wykonane z impregnowanej ciśnieniowo 4,5cm deski, środek (boki) wyłożone styrodurem, na to folia... na dole nie kładzie się ocieplenia, a jedynie drenaż (na keramzycie dobrze położyć starą firankę, żeby ziemia nie wypłukiwała się)... drewno jest ciśnieniowo impregnowane, co oznacza, że jest odpowiednio zabezpieczone i przygotowane do kontaktu z wilgocią... skrzynie nie mają otworów odpływowych w dnie, nie są konieczne (skrzynie i tak będą ustawione pod okapem dachu)... warstwa keramzytu magazynuje nadmiar wody, a firanka czy warstwa agrowłókniny zabezpiecza przed kontaktem mokrej ziemi z drewnem w dnie...
Decydując się na otwór w skrzyni można ułożyć na dnie warstwę folii, na to drenaż, a z otworu ponad drenaż odpływową rurkę (lub ułozyć na otworze starą potłuczoną donicę ceramiczną)..
____________________
W ogrodzie u Aguniady,
wanda7 10:59, 27 sty 2012


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 787
Dzięki ci bardzo. Dobry pomysł z przykryciem keramzytu agrowłókniną. Moja skrzynia też będzie pod dachem, tak jak twoja. Styrodur to coś podobnego do styropianu?
____________________
Pod dębem - róże, liliowce, hosty, żurawki i reszta
aguniada 11:03, 27 sty 2012


Dołączył: 29 gru 2011
Posty: 153
tak, tyle że ma lepsze właściwości izolacyjne i chroni drewniane ścianki przed wilgocią...
____________________
W ogrodzie u Aguniady,
Loosiuu 18:58, 27 sty 2012


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Pięknie, a ten staw poprostu niebo!! Taki naturalnie wyglądający..
Nie waż się go zasypywać, bo przyjadę i odkopię ;p
Jeśli masz jakieś zbliżenia to prosiłbym o wstawienie.
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies