Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Przedogródek Agniechy973

Pokaż wątki Pokaż posty

Przedogródek Agniechy973

agniecha973 20:23, 18 sty 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Ten front domu bardzo mi się podoba w tym rozwiązaniu. Będzie uroczo. Teraz trzeba wzniecić dyskusję nad gatunkami roślin. Można to rozwiązać kolorami, strukturą (tu może chociaż kawałek kamieni pozwolicie mi zostawić) i wysokością roślin.
Tylko co z wymarzonymi poduchami bukszpanów?
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
EwaG 21:33, 18 sty 2012


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
Takie poduchy, gęsto sadzone możesz dać w ogrodzie głównym.
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
agniecha973 21:37, 18 sty 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Nie wiem jak one zniosą kolejną przeprowadzkę...
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
kaisog1 22:15, 18 sty 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
..my tu się pocimy, wymyślamy a tu proszę... cyk i projekcik Super! Ja już się "wtrancam!"
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
agniecha973 22:16, 18 sty 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Wtrancaj, wtrancaj. Popatrz jak od wczoraj ruszyło do przodu! Te poty to nie na darmo.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
agniecha973 22:46, 18 sty 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
A może ktoś ma jakieś zdjęcia lub linki do takich rabat obsadzonych półkolami w jednym gatunku? Będę wdzięczna jakbym mogła popatrzeć.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
agniecha973 10:49, 19 sty 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Wrzucam pierwsze przemyślenia co do projektu ogrodu. Nakreśliłam kilka istotnych kwestii.

Na czerwono zaznaczyłam trasy, które muszą być przejezdne na naszym podwórku. Wszędzie pasuje z wyjątkiem miejsca, gdzie miało być przewężenie i pergola. Na pewno byłoby ślicznie, gdyż zamknęłoby to prześwit na dalszą część terenu, byłoby przytulniej, ale tam musi jeździć traktor, bo dalej na wprost jest pole, no i pod szopkę przejazd musi być.

1. Tą część podjazdu też musimy wziąć pod uwagę jeśli chodzi o nasadzenia, tzn. część od bramy do skarpy, ze skarpą włącznie. Musi być tam możliwość przejścia na piechotę w dalszą część działki, więc albo przerwa w nasadzeniach, albo kamienie wkopane nieregularnie w formie ścieżki.

2. Te nasadzenia przerwałabym w połowie ze względów praktycznych - objeżdżanie lub obchodzenie całego kawałka nie wchodzi w grę.

3. Niestety te nasadzenia (wykreskowałam) nie mają szans się utrzymać. Wiem, że byłoby to ładne wykończenie, ale nie da rady - to jest trasa użytkowa do piwnicy i tu nikt nie będzie omijał kwiatków . Tu też przywożą i zwalają węgiel i drzewo na zimę do piwnicy. I tak boję się o nasadzenia po lewej od schodów, ale te może jakoś przegłosuję. Ja po prostu nie mogę ograniczyć moich chłopaków do chodzenia ścieżkami, u nas jest wolność i swoboda

Aha, co robić z tą zaplanowaną przesłoną od strony drogi? Miały być sosny. Jak się osłonić przy tych nasadzeniach? Czy ta rabata przerwana przeze mnie na pół wystarczy?

Nasadzenia przedogródka podobają mi się bardzo, pomysł pofalowana rabat fantastyczny. Dopracujmy go wspólnie, proszę.

Dziś nie mam czasu na prowadzenie wątku, za chwilę znikam. Zostawiam temat do przemyśleń, może coś komuś zaświta. DZIĘKI za pomysły i podpowiedzi.

Jeszcze będę dręczyć temat nasadzeń przed bramą, ale tam mi się źle linia narysowała. Innym razem. Znikam, może przy konsumpcji obiadu coś poczytam.

____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
magnolia 16:57, 19 sty 2012


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
Agnieszko wpadam na moment i znikam na cały weekend. Zjeżdża zaraz do mnie rodzina i posiedzą do poniedziałku. Zajrzę do Ciebie we wtorek, pomyślimy. Chociaż pewnie już do tego czasu wszystko Ci dobre dusze rozwiążą.
tak po pierwszym wrażeniu wydaje mi się że nie ma dużych problemów. To na szczęście drobiazgi
____________________
magnolia 17:06, 19 sty 2012


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
ok., jeszcze chwila

to odpuść pergolę, względy praktyczne trzeba brać pod uwagę
1. Tu trzeba chwile pomyśleć, nie tak z biegu.
2. Pewnie, przerwij.Ścieżka w łanowych nasadzeniach jest super przyjemna
3. nie sadź, nie ma co się mordować.
4. Na rabacie przerwanej na pół posadź drzewa/drzewa od podjazdu. Sosny- nie analizowałam jak są posadzone. Może niech rosną jako fala z brzegu od trawnika na tym łuku po prawej od ścieżki , a po lewej jeszcze 1lub 2 szt. Niech to ktoś skontroluje proszę, bo za szybkie doradzanie nie zawsze wychodzi.
pa
____________________
agniecha973 20:13, 20 sty 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Dzięki za wizytę

Zgłaszajcie proszę propozycje roślin na nasadzenia łanowe przed domem. Ta część przyległa do domu, tam gdzie ławeczka jest dość mocno zacieniona. W lecie słońce do 11-12 godz. Część dalsza w stronę bramy już ma więcej, nawet powiedziałabym dużo słońca.

Rośliny, które przychodzą mi do głowy (musi być dekoracyjnie przez cały rok czyli trzeba postawić na zimozielone, ale potrzeba też kwiatów i kolorów):
- bluszcz
- trzmielina (tu mamy możliwości kilku odcieni kolorów: zielony + żółty i + biały)
- pachysandra
- illex crenata (choć tu się boję o zimowanie)
- żurawki (duży wybór kolorów)
- niskie rh (z jakiej grupy)
- wrzośce
- lawenda
- irga
- choina kanadyjska Jeddeloh
- cis niski (znalazłam Repandens)
- cyprysik groszkowy Sungold (nie wiem jak z przetrwaniem zimy)
- jałowce, których raczej na tym forum nie polecacie, ale ładne są Depressa Aurea, Green Carpet, Golden Carpet
- sosna górska Pumilio, Mughus
- niskie świerki



____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies