Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Przedogródek Agniechy973

Pokaż wątki Pokaż posty

Przedogródek Agniechy973

magnolia 13:11, 24 sty 2012


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
noe wiesz, kostrzewa sina jest ok, ale nie wiem czy wiesz jak bardzo ozdobna jest kostrzewa owcza. ma cudny kolor- butelkowa zieleń i pokrój- slicznę okragłe kępy. Jak uda mi się doprowadzic do stanu używalności aparat, zrobię zdjęcia.
A jak Cie nie przekonam, może być sina ( choć bywa krókowieczna gdy ma za mokro) no i kontrast ze żwirem będzie mniejszy.
____________________
agniecha973 13:22, 24 sty 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Rozchodnik okazały przy podjeździe trzeba wykluczyć, on jest kruchy. Ktoś nadepnie i po nim. Tu lepiej kępy niskiej trawy. Będzie dobrze.
Lawenda - tak, tak, tak!
Berberysy też lubię. Nie wiem jak te irgi, Danusia też je poleca. Ja miałam jakąś kiedyś i plewienie pod nią to była tragedia. Nie nadążała zadarniać, byle jak było. Ale to był może kiepski gatunek.

Jeśli miałaś na myśli inne rośliny spoza mojej listy, to chętnie przyjmę propozycję. Nic się nie działo w wątku, więc zaczęłam szukać roślin. Nie muszę się tego trzymać.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
agniecha973 13:24, 24 sty 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
magnolia napisał(a)
noe wiesz, kostrzewa sina jest ok, ale nie wiem czy wiesz jak bardzo ozdobna jest kostrzewa owcza. ma cudny kolor- butelkowa zieleń i pokrój- slicznę okragłe kępy. Jak uda mi się doprowadzic do stanu używalności aparat, zrobię zdjęcia.
A jak Cie nie przekonam, może być sina ( choć bywa krókowieczna gdy ma za mokro) no i kontrast ze żwirem będzie mniejszy.


Ja po prostu jej nie znam. Pooglądałam w googlu i nie przekonałam się, ale ok zaufam Ci. Ciekawe czy nasiona też dostanę? Jak bym teraz wysiała, to do jesieni coś wychowam.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
agniecha973 13:28, 24 sty 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Jak chcesz, mogę wstawić zdjęcie czystego rysunku (tego powiększonego ale bez moich mazajów). Ale nie mam w domu skanera, więc tylko zdjęcie. Chyba, że znowu jutro po 10.00 skan. Będzie Ci łatwiej.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
agniecha973 13:30, 24 sty 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
gazon.pl - nasiona kostrzewy owczej, jedyne 5 kg
Wystarczy?
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Pszczelarnia 13:43, 24 sty 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Agniecha, wysiewaj a potem będziemy mieli od kogo czerpać . Irga jak się mocno w kupie rozrośnie jest świetna. Tak jest na początku z plewieniem. Potem to już kosmetyka. A we żwirku to będzie łatwiejsze.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
agniecha973 13:46, 24 sty 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
No dajcie spokój - 5kg! Chyba, że później na allegro wystawię, bo nawet jak obdaruję wszystkich, to jeszcze trochę zostanie. Opakowanie kosztuje 85 zł, a jedna szt. w necie 5 - 8zł.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
magnolia 13:48, 24 sty 2012


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
akurat w googlach nie ma dobrych zdjęć kostrzewy owczej.
Te na gazon pl. to chyba są jako składnik mieszanki trawnikowej, wiec nie o takie mi chodzi, tylko gatunek ozdobny. Wiesz, ja kiedyś dostałam od męża 2 sztuki- chyba 3 lata temu. Dziś mam ze 20 sztuk, a ponad 30 szt oddałam.
Co do rozchodników- jak wolisz lawendę , może być ona. Tyle że rozchodnik tańszy- z kilku sztuk w 2 sezony będziesz miała sadzonek ile potrzebujesz. Jest dość kruchy, ale tam przecież nie będzie się dużo chodzić, chyba tyle co przepielić. Jak masz w okolicy Obi lub Auchan, wiosną bywają tam lawendy w 6pakach po 17 czy 18 zł. Malutkie, ale bardzo zdrowe, warto polować na nie, bo takie małe świetnie się adaptują do warunków i są tańsze.
Irgę- nie wiem jaka miałaś, jak gęsto ja posadziłaś. Irg jest bardzo dużo.Początkowo będzie trzeba ja pielić, z czasem zadarni tak że nie będzie trzeba. tak samo z berberysem. Ja wybrałabym berberys, szybciej by zadarnił, ale on nie będzie zimozielony.
____________________
magnolia 13:52, 24 sty 2012


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
na trawki.pl kostrzewa owcza jest po 3.5 zł. jak na ozdobne to tanio, a firma rzetelna
____________________
agniecha973 13:54, 24 sty 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Rzeczywiście jak zrobiłabym akcję rozchodnikową, to na pewno dużo bym zebrała, bo ta "kapusta" u nas na działkach popularna. Ciotka by działkowiczów wyprosiła, a ja bym po wsi pozbierała i łan mamy. Ale jakoś wydedukowałam, że ona ma rosnąć też w fali na przeciw schodów, a tu często z samochody się wysiada i różnie może być. W dalszej części nie ma problemu.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies