Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Przedogródek Agniechy973

Pokaż wątki Pokaż posty

Przedogródek Agniechy973

EwaG 21:07, 21 sty 2012


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
Chyba musisz zaczekać na pomysłodawczynie czyli Magnolię.
Ja np. czuję, że te nasadzenia powinny być mniej wiecej równe na wysokość i niezbyt wysokie, bo dynamizm uzyskujesz liniami. Poza tym najlepszy efekt jest wtedy gdy te pasy widać w całości. Gdy pasy bedą różnej wysokości (a do tego jest to skarpa) to wyrafinowany rysunek dostrzegalny będzie z lotu ptaka ew. ze strychu.
A Magnolia może mieć całkiem inny pomysł.
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
kaisog1 21:09, 21 sty 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Dobrze Ewa, że jesteś bo takich rad trzeba Nam "lajkonikom" trudno ogarnąc taki temat
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Sebek 21:58, 21 sty 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
kaisog1 napisał(a)
http://ogrodymarkiewicz.blogspot.com/2011/08/zielen-w-parku-miniatur-inwad.html może tu Cię coś zainspiruje



Ooo - mój pobliski park miniatur

A miałem tam jechać latem
W tym roku na pewno się wybiorę
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
agniecha973 22:15, 21 sty 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
EwaG napisał(a)
Chyba musisz zaczekać na pomysłodawczynie czyli Magnolię.
Ja np. czuję, że te nasadzenia powinny być mniej wiecej równe na wysokość i niezbyt wysokie, bo dynamizm uzyskujesz liniami. Poza tym najlepszy efekt jest wtedy gdy te pasy widać w całości. Gdy pasy bedą różnej wysokości (a do tego jest to skarpa) to wyrafinowany rysunek dostrzegalny będzie z lotu ptaka ew. ze strychu.
A Magnolia może mieć całkiem inny pomysł.


Dzięki za głos rozsądku
Opowiedz Ewo jeszcze "co czujesz"
Jakie nasadzenia widzisz?
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Gardenarium 23:48, 21 sty 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kaisog dała dobrą listę, dodaj do tego turzyc zimozielonych typu Carex morrowii 'Ice Dance' lub Carex morrowii 'Silver Sceptre', może Ophipogon czarny dla kontrastu.

Ja bym pominęła kosodrzewiny z tej listy, a dodała więcej liściastych.

Ile gatunków musisz wybrać?

Wybierz takie, które będą się różniły kolorem i wysokością i zestawiaj je obok siebie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
agniecha973 00:06, 22 sty 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Danusiu, czy chodzi o tą listę? Jeśli tak, to to moje propozycje, ale lista stanowczo za długa i jeszcze bez konceptu.

kaisog1 napisał(a)

Dzięki za wizytę

Zgłaszajcie proszę propozycje roślin na nasadzenia łanowe przed domem. Ta część przyległa do domu, tam gdzie ławeczka jest dość mocno zacieniona. W lecie słońce do 11-12 godz. Część dalsza w stronę bramy już ma więcej, nawet powiedziałabym dużo słońca.

Rośliny, które przychodzą mi do głowy (musi być dekoracyjnie przez cały rok czyli trzeba postawić na zimozielone, ale potrzeba też kwiatów i kolorów):
- bluszcz
- trzmielina (tu mamy możliwości kilku odcieni kolorów: zielony + żółty i + biały)
- pachysandra
- illex crenata (choć tu się boję o zimowanie)
- żurawki (duży wybór kolorów)
- niskie rh (z jakiej grupy)
- wrzośce
- lawenda
- irga
- choina kanadyjska Jeddeloh
- cis niski (znalazłam Repandens)
- cyprysik groszkowy Sungold (nie wiem jak z przetrwaniem zimy)
- jałowce, których raczej na tym forum nie polecacie, ale ładne są Depressa Aurea, Green Carpet, Golden Carpet
- sosna górska Pumilio, Mughus
- niskie świerki






Aga ja czegos nie łapie.... ta sucha rzeka to te kreski gęste przed domem do bramy.... i widzę kontynuację przy boisku, czy to tylko częśc przy boisku??? Albo ja już w ogóle coś pomyliłam...
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Gardenarium 00:34, 22 sty 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tak

trzmielina, pachysandra, irgi, trawy, cyprysiki groszkowe Filifera Aurea Nana, wrzośce różne kolory z przewagą żółtych, Ilex crenata Golden Gem, choina kanadyjska Jeddeloh, żurawki.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
agniecha973 00:41, 22 sty 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Danusiu, jeśli jeszcze mogę prosić zaglądnij na pierwszy wpis na str. 14. Tam są moje wypociny dotyczące części nasadzeń. Powiedz czy mają sens te wymysły.
Jeszcze poprosiłabym Cię o nazwy kilku sprawdzonych odmian wrzośców, takich które są pewniakami (bo wrzosów chyba nie sadzisz z tego co przeczytałam).
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Syla 07:56, 22 sty 2012


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
A może te drzewka tak wzdłuż wejścia np wiśnia pospolita Umbraculifera ???

____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
agniecha973 14:17, 22 sty 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Pomysł do przemyślenia. Tylko może gęściej.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies