Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Żywopłot strzyżony liściasty

Pokaż wątki Pokaż posty

Żywopłot strzyżony liściasty

Marcin89 19:40, 29 sty 2014


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2529
A właśnie miałem o to samo pytać. Chyba właśnie literatura podaje, że musi być przerwa od ogrodzenia minimum 0,5 m. Czy możliwe jest przeznaczenie zaledwie 1 m terenu (w tym 0,5 m wolnej przestrzeni do płotu) na żywopłot grabowy lub bukowy?
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Madzenka 19:48, 29 sty 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Ewo oglądałam a nawet obfotografowałam żywopłoty holenderskie. Szadzone sa zwykle co 30 cm.
Posadziłam mój żywopłot 1 m od płotu , swobodnie przycinam go z każdej strony w wąski 50 cm szpaler
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Marcin89 22:44, 29 sty 2014


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2529
Marzena2007 napisał(a)
Ewo oglądałam a nawet obfotografowałam żywopłoty holenderskie. Szadzone sa zwykle co 30 cm.
Posadziłam mój żywopłot 1 m od płotu , swobodnie przycinam go z każdej strony w wąski 50 cm szpaler


Czyli miejsce pod żywopłot zajmuje 1,25 m z moich obliczeń. Takie rozwiązanie mi pasuje. Dziękuję za podpowiedz Marzena2007 .
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Marcin89 16:05, 30 sty 2014


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2529
Posiada ktoś żywopłot z pęcherznicy kalinolistnej??? Prosze o zdjęcia i parametery takiego żywopłotu .
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Madzenka 19:22, 30 sty 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Marcin89 napisał(a)
Posiada ktoś żywopłot z pęcherznicy kalinolistnej??? Prosze o zdjęcia i parametery takiego żywopłotu .


Posadam z odmiany diabolo. Parametry ustalone na oko sadziłam co 50 cm. Rośnie diabelstwo szybko i trzeba ja minimum 3 razy w sezonie ciąć i co kilka lat odmładzać, wycinać najstarsze pędy. Zdjęcia będą w weekend. Przyrost w sezonie minimu 1 m... Z cieciem 3x ok 50 cm...
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 19:24, 30 sty 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Marcin89 napisał(a)


Czyli miejsce pod żywopłot zajmuje 1,25 m z moich obliczeń. Takie rozwiązanie mi pasuje. Dziękuję za podpowiedz Marzena2007 .


No ja chyba się z miarką udam w weekend do ogrodu aby te parametry ocenić.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Marcin89 19:44, 30 sty 2014


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2529
Marzena2007 napisał(a)


No ja chyba się z miarką udam w weekend do ogrodu aby te parametry ocenić.


Eee tam. Aż tak dokładnie nie muszę wiedzieć. Chodzi o to, że ktoś znajomy na wiosnę chce założyć żywopłot na wąskim pasku obok domu. I na pewno odpadają tuje,cisy, czy świerki. Była mowa o pęcherznicy i grabie właśnie.

Więc jeśli możliwe jest utrzymanie w ryzach szerokiego na 50 cm żywopłotu z grabu to super . A pęcherznica kalinolistna jak wiadomo osiąga duże rozmiary i szybkie tempo wzrostu, stąd tak intensywnie trzeba ciąć. Zastanawia mnie więc jaka mogła by być minimalna szerokość .
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Gardenarium 09:39, 31 sty 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pęcherznica jest za mocna, ma potem tak grube patyki, że odpada. Koparką trzeba wyrywać.

Polecam jeszcze irgę błyszczącą

Cotoneaster lucidus.

Zdjęcia dla tej opcji
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 09:41, 31 sty 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Inne opcje w artykule

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/368-sadzenie-zywoplotow-lisciastych-z-nagimi-korzeniami

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/243-lisciaste-zywoploty-szpalery-i-tunele
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Marcin89 11:15, 31 sty 2014


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2529
Gardenarium napisał(a)
Pęcherznica jest za mocna, ma potem tak grube patyki, że odpada. Koparką trzeba wyrywać.

Polecam jeszcze irgę błyszczącą

Cotoneaster lucidus.

Zdjęcia dla tej opcji


Wiem, czytałem już kiedyś . Wszystko zależeć będzie od właścicieli działki. A ja zamierzam ładnie im podpowiedzieć .

Właśnie dlatego pytałem o pęcherznicę i fotki, wydaje mi się, że ona jest zbyt "łysa" u podstawy i te grube patyki... Tylko dlaczego ten gatunek "poleca się" nawet w literaturze... ://

A taki taki stary żywopłot grabowy to też chyba koparką się usuwa? .
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies