Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Radosna twórczość Ani

Pokaż wątki Pokaż posty

Radosna twórczość Ani

kaisog1 20:40, 07 lut 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Podpory to podpory... rozwalają nawet mury domów. Trzeba z nią uważać i to nie na żarty.
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Ninoja 20:46, 07 lut 2012


Dołączył: 16 sty 2012
Posty: 185
Czyli nie sadzić wisterii metr od budynku?
To chyba powędruje na ogród. A przy ganku powojnik botaniczny?
____________________
Pozdrawiam Patrycja Ogród na torfowisku / Skalniak i przedogródek na torfowisku
anika 20:57, 07 lut 2012


Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 614
Początkowo podobno rośnie powoli a potem nawet 2-3 m rocznie. Jak nie majątek to kupię i zobaczymy. Zrobimy wszystko jak bozia nakazała i już. Jak się nie przyjmie to trudno. Będę szukała innych rozwiązań. Mam rdest ale on tak pięknie nie kwitnie.
____________________
Radosna twórczość Ani :)
Bogdzia 20:58, 07 lut 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
anika napisał(a)
Zaryzykuj może się przyjmie. Tylko z tym gankiem uważaj bo podobno Wisterki są bardzo ekspansywne i mogą niszczyć podpory. Szkoda ganku. Ale zanim coś zniszczy to musi się przyjąć Nie mam pojęcia jakie są ceny takich kwitnących - za 500 nie kupię


W tamtym roku widziałam u Tracza na ul Kasprzaka za chyba 85zł, na pewno nie więcej niż 100.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
anika 21:04, 07 lut 2012


Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 614
Patrycjo jak będziesz kontrolowała jej wzrost to czemu nie. Niech się tylko o chałupę nie opiera. Chociaż widziałam fotki - chyba u Przemka że rośnie właśnie przy ścianie. Trzeba pilnować.


Bożenko dziękuję za orientacyjną cenę - Jak 85 za kwitnącą dorodną to niedrogo
____________________
Radosna twórczość Ani :)
Bogdzia 21:06, 07 lut 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
anika napisał(a)
Patrycjo jak będziesz kontrolowała jej wzrost to czemu nie. Niech się tylko o chałupę nie opiera. Chociaż widziała fotki - chyba u Przemka że rośnie właśnie przy ścianie. Trzeba pilnować.


Bożenko dziękuję za orientacyjną cenę - Jak 85 za kwitnącą dorodną to niedrogo


Byly ładne ok 1m wysokości, tak późnym latem ale pewnie trzeba pytac w różnych porach roku.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
anika 21:10, 07 lut 2012


Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 614
Do Tracza się wybieram na wiosnę, zobaczę co on tam ciekawego ma. Może się Wisteria ładna trafi. Biała będzie piękna Szkoda tylko że rośnie dość wysoko. Wolę aby się rozrastała na boki tworząc taki parasol. Już się rozmarzyłam. Jeszcze jej nie mam a już myślę jakby wyglądała za 10 lat Cała ja
____________________
Radosna twórczość Ani :)
Milka 13:46, 08 lut 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Ania, jakie 10 lat. Po trzech już będziesz miała co ciąć
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
anika 13:52, 08 lut 2012


Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 614
Poważnie, aż tak szybko rośnie? Fajowo Mam dwa narożniki na działce w których taka Wisteria może sobie rosnąć. W jednym jest dość spora jabłoń, więc na początek może się wspierać na niej a potem coś mój Tomek wymyśli, jakąś ładną pergolę czy coś
____________________
Radosna twórczość Ani :)
Milka 13:56, 08 lut 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Raczej nie, bo zadusi ją, dosłownie. Jak będzie cieplej zrobię zdjęcia moich sosen, aby pokazać jakie szkody zrobiła. Teraz tnę ją w kształcie drzewa a 3 pozostałe puszczam po murze domku letniego. Niemniej będę bardzo uważać, aby nie rozwaliła czegoś, zwłaszcza nowego dachu i sosen ciętych na pinie. Nie bój się cięcia, zagęszcza i daje kontrolę
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies