Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Miłkowo - moje miejsce na Ziemi cz. I

Pokaż wątki Pokaż posty

Miłkowo - moje miejsce na Ziemi cz. I

Milka 22:38, 28 maj 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Klamber napisał(a)
Mój cousa padł, chyba go kwietniowe przymrozki wykończyły.


A jak stary był twój okaz, bo mój młodziak, w ubiegłym roku sadziłam; długo myślałam, że nic nie będzie z niego, bo same patyki sterczały i dopiero ruszył końcem kwietnia, tak jak indygowiec i inne z tych nie na nasz klimat


____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
KasiaWB 22:40, 28 maj 2012


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Ale cudnie jak wszystko pędzie w pełnym rozkwicie to bajka uwielbiam białe kwiaty, choć niewiele jeszcze ich sama mam
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 22:42, 28 maj 2012


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
a czym dokarmiasz lawendę? jest niesamowita
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Milka 22:49, 28 maj 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Kasiu, szczerze...niczym; ona tam sama się nasiewa, bo ja sadziłam 3 małe krzaczki, a teraz rabata 2x6m to lawendy
jutro wrzucę aktualne foto a białych kwiatów mam sporo i lubię je, ale mój M. nie bardzo
i fiolety też u mnie królują, to chyba irys syberyjski


i jak zwykle nie udaje się foto całości ogrodu, muszę jak Ania wejść na dach, bo zawsze albo prawa albo lewa strona - to prawa widoczna częściowo
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 22:54, 28 maj 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Martek napisał(a)
Piwonie i lawendy jak dadzą czadu ...mniam


teraz juz i róże zaczynaja kwitnąć, nie zdążę biegać i focić
a lawendy są olbrzymie i już, już zakwitną

____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
KasiaWB 22:58, 28 maj 2012


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
To bardzo interesujące, że z 3 krzaczków masz taką wielką rabatę lawendową u mnie mimo, że miałam w ubiegłym roku spory łan lawendy jakoś nic nowego nie wzeszło w ogóle w tym roku moja lawenda bardzo słaba, narazie
Też gustuję w irysach są niezwykle malownicze
Pozdrowionka
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Milka 23:01, 28 maj 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
EPODLAS napisał(a)
Irenko, Indygowiec piękny, nigdy nie widziałam go na żywo. Aniu, a może odpuść sobie kanciki i załóż obrzeża z kostki. Kanciki pięknie wyglądają, ale jak się ma duży ogród, zatyrać się można.


No to ja właśnie tyram z tymi kancikami, cholera zanim się tę darń zerwie, oplewi i pod sznurek zrobi, to ufff; a Indygowiec jest wyjątkowy, a jak osiągnie 3 m to już będzie super wrażenie, chyba, że znowu pogoda coś wykończy ale lepiej, nie!

odżywają kwiatony
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Neska 23:06, 28 maj 2012


Dołączył: 05 mar 2011
Posty: 2377
Irenko wpadam z rewizytą Twoja lawenda jest niesamowita. Przypomina mi się urlop we Francji.
____________________
Pozdrawiam Kasia - Ogród na skraju sadu
Milka 23:07, 28 maj 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
KasiaWB napisał(a)
To bardzo interesujące, że z 3 krzaczków masz taką wielką rabatę lawendową u mnie mimo, że miałam w ubiegłym roku spory łan lawendy jakoś nic nowego nie wzeszło w ogóle w tym roku moja lawenda bardzo słaba, narazie
Też gustuję w irysach są niezwykle malownicze
Pozdrowionka


Kasiu, lawenda lubi sucho, kamieniście, podlewanie raczej rzadkie, u mnie wcale nie podlewam i słońce
i tak rosną juz conajmniej 10 lat; podcinam je w marcu, króciutko i potem drugi raz jakos w sierpniu, ale oczywiście po przekwitnięciu;
twoja może młoda jest, poczekaj i zostaw w jednym miejscu kwiaty, aby sypała nasionami, tak włąśnie jak orliki same się nasiewają

bukszpan znowu do cięcia, już go cięłąm w kwietniu i chyba tę trzmielinę muszę zdyscyplinować
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 23:10, 28 maj 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Neska napisał(a)
Irenko wpadam z rewizytą Twoja lawenda jest niesamowita. Przypomina mi się urlop we Francji.


A ja się bałam, że przepadłaś na dobre, pamiętam, że ostatnio chorowały dzieci, chyba juz wszystko dobrze u ciebie
sama się dziwę tej lawendzie, ale widac lubi być traktowana po macoszemu i może tył domku letniego daje jej dodatkowe ciepło
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies