Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pod dębem - róże, liliowce, hosty, żurawki i reszta

Pokaż wątki Pokaż posty

Pod dębem - róże, liliowce, hosty, żurawki i reszta

bogumila 13:43, 08 lut 2012


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
Igor 13:45, 08 lut 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 236
'Electra' jest żółta a bardzo lubi słońce To samo 'Caramel' , 'Creme Brule' , 'Key Lime Pie' , 'Knock Out' , 'Lime Rickey' i inne u mnie też na słońcu super rosną. Więc ja bym się nie trzymał ściśle tej zasady ale prawda, że np. taka 'Citronelle' czy ' moja avatarowa 'Electric Lime' na słońcu się męczą.
____________________
AgnieszkaBK 14:01, 08 lut 2012


Dołączył: 24 lis 2011
Posty: 2476
wanda7 napisał(a)
Jeszcze jedna generalna zasada: żurawki o ciemnych liściach wolą na słońcu, a o jasnych w cieniu. Ale ja mam na jednej rabatce posadzone kontrastowo, i wszystkie radzą sobie bardzo dobrze.





Wandziu, żurawki super, ale ja znowu zachwycam się Twoją ścieżką .... bardzo mi się podoba
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka ;) Miało być inaczej
wanda7 14:39, 08 lut 2012


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 787
Igor napisał(a)
'Electra' jest żółta a bardzo lubi słońce To samo 'Caramel' , 'Creme Brule' , 'Key Lime Pie' , 'Knock Out' , 'Lime Rickey' i inne u mnie też na słońcu super rosną. Więc ja bym się nie trzymał ściśle tej zasady ale prawda, że np. taka 'Citronelle' czy ' moja avatarowa 'Electric Lime' na słońcu się męczą.


No i właśnie, jak mówię, wbrew tej ogólnej zasadzie, mój kontrastowy szpalerek cały ma się świetnie.
Natomiast jeśli chodzi akurat o Electrę, to muszę ją przysłaniać, bo zbyt dużo słońca nie lubi
Z zielonymi bywa różnie, Jednak bordowe to wiadomo, że mogą rosnąć spokojnie na słońcu, byle je tylko podlewać.
____________________
Pod dębem - róże, liliowce, hosty, żurawki i reszta
wanda7 17:54, 08 lut 2012


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 787




____________________
Pod dębem - róże, liliowce, hosty, żurawki i reszta
wanda7 18:04, 08 lut 2012


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 787






____________________
Pod dębem - róże, liliowce, hosty, żurawki i reszta
EPODLAS 10:28, 09 lut 2012


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Widzę, że w ogrodzie masz kosmosy. Nasze staropolskie kwiaty. Ja w zeszłym roku je wsiałam to wyrosły mi niespodziewanie duże. W tym roku na pewno nie będę musiała siać. Bo jak się je raz posieje to zostają w ogrodzie.
____________________
Mój ogród
wanda7 17:12, 09 lut 2012


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 787
EPODLAS napisał(a)
Widzę, że w ogrodzie masz kosmosy. Nasze staropolskie kwiaty. Ja w zeszłym roku je wsiałam to wyrosły mi niespodziewanie duże. W tym roku na pewno nie będę musiała siać. Bo jak się je raz posieje to zostają w ogrodzie.


Bożenko, dziękuję ci, że choć jedna dobra dusza dzisiaj do mnie zajrzała
Kosmosy mam u siebie od zawsze. Przyniosłam je, nie wiem skąd z jakąś inną rośliną i od tej pory zasiewają się co roku same w najbardziej niespodziewanych miejscach, tworąc czasem piękne kompozycje. Są też podobno odmiany pełne, ale już nie takie chętne do wysiewania.
Na przykład z lilią Muscadet.




____________________
Pod dębem - róże, liliowce, hosty, żurawki i reszta
Pszczelarnia 17:15, 09 lut 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Kosmosy, wysieję pierwszy raz w tym roku. One są piękne.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
AgnieszkaBK 17:16, 09 lut 2012


Dołączył: 24 lis 2011
Posty: 2476
Zaglądamy Wandziu, zaglądamy
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka ;) Miało być inaczej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies