Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pod dębem - róże, liliowce, hosty, żurawki i reszta

Pokaż wątki Pokaż posty

Pod dębem - róże, liliowce, hosty, żurawki i reszta

baraga1904 21:02, 24 lip 2012


Dołączył: 22 lip 2010
Posty: 6854
,,,wspaniałe róże.. pewnie cudownie pachną...
wanda7 21:04, 24 lip 2012


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 787
Elizo, imion moich różyczek już zdazyłam się nauczyć, ale na wszelki wypadek mam porobione przy nich znaczniki. Przy innych roslinach też, bo z biegiem czasu bym zapomniała, co mam. Kiedyś nazwy nie miały dla mnie znaczenia, ale gdy się je zna, to jednak łatwiej porozumieć się z innymi osobami co do ich wymagań. I lepiej wtedy wymieniać swoje spostrzeżenia.

Zobacz, jak śmieszny pierwszy kwiatek miała moja Baronesse. Dwukolorowy


____________________
Pod dębem - róże, liliowce, hosty, żurawki i reszta
wanda7 21:06, 24 lip 2012


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 787
Agnieszko, niektóre pachną, a inne słabo albo wcale. Ja nie przywiązuję wagi do zapachu. Nie każda musi pachnieć, bo w sumie, gdy jest ich dużo, byłoby jak w perfumerii, od której czasem boli głowa. A tak jest akurat.

Robercie, ja do niedawna myślalam, że u mnie pod dębami, w mojej piaszczystej ziemi róże nie będą kwitły, a strasznie je chciałam mieć. No i się uparłam, postanowiłam, że nie popuszczę. I jakoś tam udalo mi się osiągnąć pewien efekt. Wszystko to jeszcze młode, bo część wymarzła, ale mam nadzieję, że kiedyś będę mieć jako taką różankę..W każdym razie wymagają nieporównywalnie więcej pracy niż wszystko inne.
____________________
Pod dębem - róże, liliowce, hosty, żurawki i reszta
AgnieszkaBK 21:22, 24 lip 2012


Dołączył: 24 lis 2011
Posty: 2476
Wandziu, piękne róże.... wszystkie takie subtelne. Jest co oglądać w Twoim ogrodzie, same piękności. Ja też nie zwracam uwagi na zapach.... dla mnie najważniejszy jest kwiat
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka ;) Miało być inaczej
Tess 09:20, 25 lip 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12108
wanda7 napisał(a)









Rany, Wandziu, jakie Ty masz cudne róże!
Wszystkie piękne, a ja jestem własnie na etapie wybierania róż do mojego ogrodu.

Myśłałam, że już wybrałam, a teraz takie inne piękności widzę

A znakowaniem/podpisywaniem roślin mnie rozwaliłaś na łopatki! Jak ja bym chciała być taka uporządkowana i zorganizowana

____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
eliza3 11:01, 25 lip 2012


Dołączył: 12 kwi 2012
Posty: 7563
wanda7 napisał(a)
Elizo, imion moich różyczek już zdazyłam się nauczyć, ale na wszelki wypadek mam porobione przy nich znaczniki. Przy innych roslinach też, bo z biegiem czasu bym zapomniała, co mam. Kiedyś nazwy nie miały dla mnie znaczenia, ale gdy się je zna, to jednak łatwiej porozumieć się z innymi osobami co do ich wymagań. I lepiej wtedy wymieniać swoje spostrzeżenia.

Zobacz, jak śmieszny pierwszy kwiatek miała moja Baronesse. Dwukolorowy




Bardzo ładna ta różyczka, jakby się nie umiała zdecydować który kolor wybrać ?
Czy to możliwe, aby róża zmieniła kolor? Byłam przekonana, że kupiłam ciemno-różową, a zakwitła czerwona
____________________
Ela - Kwiatki i rabatki u Elizy
Lena 11:05, 25 lip 2012


Dołączył: 08 lip 2011
Posty: 2499
Cudowności...oszałamiające wręcz róże
____________________
Ogród Leny "Lekarz leczy, natura uzdrawia"
wanda7 15:57, 25 lip 2012


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 787
Teresko, a myślisz, że ja tak nie mam? Ciągle widzę coś nowego i raz po raz zmieniam koncepcję. I znowu zaczynam szukać, drążyć, przekształcać w wyobraźni swoje rabaty. Teraz też mam taką listę róż ze sztywnymi pędami, których będę poszukiwać w szkółkach.
Znakowanie zacznij już teraz, ja tego kiedyś nie robiłam i żałuję, że nie wiem czasem, co naprawdę u siebie mam. Bo skoro tego nie wiem, to nie wiem też, jak to uprawiać.

Elizo, [/b]ona chyba ta twoja różyczka już była czerwona, tylko etykietka była może pomylona, co? Chociaż nie wiem. Ja kiedyś miałam różowe goździki pierzaste, a potem co roku robiły się jaśniejsze i teraz są już czysto białe. Taki dziwoląg. Może twoja niegrzeczna róża stopniowo ciemnieje, co?

Leno, dziękuję. Róże jak to róże, wiadomo - są baaaardzo fotogeniczne. Ale czasem ich piękno jest ogromnie ulotne. Szkoda.





____________________
Pod dębem - róże, liliowce, hosty, żurawki i reszta
marzena 16:22, 25 lip 2012


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
Wandziu, podziwiam Twoje piękne róże !
____________________
marzena O....!
Milka 16:31, 25 lip 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Wandziu, przepiękne róże twój ogród jest pełen tajemnic
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies