Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Borówcowy raj

Pokaż wątki Pokaż posty

Borówcowy raj

Helen 20:05, 29 gru 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8292
Monika, czekamy na kolejne fotki. Masz śliczny ogród
____________________
Helen - Hortensjowo
JoannaSUCH 15:41, 02 sty 2020

Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 13
Dzień dobry, podziwiam i dziękuję za inspiracje. Projektuję ogród, doprasowując rośliny do przestrzeni i wiem ile to pracy i ile czasu potrzeba aby całość dobrze zagospodarować. Jestem pod wrażeniem. Gratuluję.
Proszę o informację jak nazywają się te srebrne choinki na Pani działce?

[img



Joku 15:21, 05 sty 2020


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12093
Wyczytałam u Kasi Bawarki że szukasz namiarów na centra ogrodnicze w Berlinie. Ja też szukam . Napisz proszę coś o tym centrum przy A10.
Bywałam w Gartencenter Holland w dzielnicy Reinickerdorf (zachodnia część Berlina), ale jest z tych mniejszych, ma spory wybór ozdób do domu i ogrodu. Znam jeszcze miejsce w Poczdamie - Foerster Stauden gdzie jest olbrzymi wybór przede wszystkim bylin, można też nabyć donice. Mieści się przy małej uliczce Am Raubfang w sąsiedztwie ogrodu Karla Foerstera.
Ale to są raczej małe centra, szukam takich dużych podobnie jak ty.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Borbetka 13:25, 24 mar 2020


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
JoannaSUCH napisał(a)
Dzień dobry, podziwiam i dziękuję za inspiracje. Projektuję ogród, doprasowując rośliny do przestrzeni i wiem ile to pracy i ile czasu potrzeba aby całość dobrze zagospodarować. Jestem pod wrażeniem. Gratuluję.
Proszę o informację jak nazywają się te srebrne choinki na Pani działce?

[img




Ależ stare zdjęcie . To świerk niebieski, kłujący, zwykły.
____________________
borówcowy wizytowka
Borbetka 13:29, 24 mar 2020


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Joku napisał(a)
Wyczytałam u Kasi Bawarki że szukasz namiarów na centra ogrodnicze w Berlinie. Ja też szukam . Napisz proszę coś o tym centrum przy A10.
Bywałam w Gartencenter Holland w dzielnicy Reinickerdorf (zachodnia część Berlina), ale jest z tych mniejszych, ma spory wybór ozdób do domu i ogrodu. Znam jeszcze miejsce w Poczdamie - Foerster Stauden gdzie jest olbrzymi wybór przede wszystkim bylin, można też nabyć donice. Mieści się przy małej uliczce Am Raubfang w sąsiedztwie ogrodu Karla Foerstera.
Ale to są raczej małe centra, szukam takich dużych podobnie jak ty.

Już piszę, choć spóźniona .
To centrum ogrodnicze BAUHAUS Wildau, chyba to. Roślinek raczej mniej, ale i tak dużo w porównaniu do niektórych polskich centrów. Za to bardzo dużo akcesoriów, począwszy od mebli, sprzętu do grillowania, doniczek, domków dla owadów, ptaków itp, po ozdoby. Lubię tam jeździć. Do A10 skręcasz na prawo, a tu w lewo, jeśli dobrze pamiętam ten zjazd. Teraz mamy wyjazdy przyblokowane, ale kiedyś na pewno znowu będziemy "wolni", choć inni.
____________________
borówcowy wizytowka
Borbetka 13:37, 24 mar 2020


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Kilka fotek z mojego, marcowego ogrodu przesyłam. Więcej w wizytówce. Wszystkich ciepło pozdrawiam i życzę zdrowia. Dużo, dużo.






Idę buksy pociąć do równego .
____________________
borówcowy wizytowka
Makao_J 17:11, 20 kwi 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Oooo, widzę u ciebie coś co planuję zrobić u siebie. Puścić bluszcz po ziemi.
Czy ciężki jest do opanowania? I czy daje radę w słońcu? I czy rośliny które masz na tej samej rabacie nie są zagrożone?
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Kasiek 19:58, 30 kwi 2020


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Makao_J napisał(a)
Oooo, widzę u ciebie coś co planuję zrobić u siebie. Puścić bluszcz po ziemi.
Czy ciężki jest do opanowania? I czy daje radę w słońcu? I czy rośliny które masz na tej samej rabacie nie są zagrożone?


Podepne sie pod to pytanie
Borbetko, pieknie masz
____________________
Bawarka
Borbetka 10:11, 01 maj 2020


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Cześć dziewczyny, decyzję bluszczową podjęłam wiele lat temu, bo nie dawałam rady obrobić tego terenu z chwastów. Jeśli chodzi o duże rośliny, bluszcz w nogach im najwyraźniej nie przeszkadza. Ale z bylinami to już inna historia. Posadziłam dużą bergenię, był 3-4 lata piękny, duży łan, ale kret kopał, wywalał ziemię, a że bluszcz blisko, zaczął on sobie włazić w bergenię i ciągle muszę go stamtąd wywalać. Robota straszna, denerwuje mnie to, ale żal mi bergenii. Było sobie też gdzieś hakone, raczej resztki zostały . Duża żurawka wystaje delikatnie spoza bluszczu, ale kłócą się. Więc mówiąc krótko - byliny z bluszczem rady nie dadzą.
____________________
borówcowy wizytowka
Milka 10:43, 01 maj 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Potwierdzam, on się sprawdza w wielu sytuacjach, ale sporo z nim pracy
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies