Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Borówcowy raj

Pokaż wątki Pokaż posty

Borówcowy raj

mirkaka 13:24, 12 cze 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9390
Też się cieszę że jesteś, Twój ogród jak zwykle wymuskany Pięknie wyglądają te czerwone berberysy cięte we wstęgę
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
wiunia 13:29, 12 cze 2019


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
Borbetka napisał(a)
Hejka, podlewamy "z ręki". Kiedyś miałam rozprowadzone rurki, ale się poprzecinało i tu i tam .


To "trochę" czasu musicie poświęcić na podlanie takiego ogrodu . Codziennie prognozy pogody zwodzą nas obietnicą deszczu, a tu "ani widu, ani słychu" może dzisiaj?
Pozdrawiam
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
karlos 13:51, 12 cze 2019


Dołączył: 29 gru 2013
Posty: 273
fryzjerstwo ogrodowe widać kwitnie ładny ogród ... ciągle "zazdraszczam" dojrzałych ogrodów, mój maluch ma dopiero 2 sezony, właśnie go "skończyłem" i muszę czekać >>>> lata ...
____________________
Karlos Samotnia pod lasem
Elinka 14:29, 12 cze 2019

Dołączył: 05 paź 2015
Posty: 597
O nie ! Zmartwiłaś mnie ! Doleciała ta wstrętna ćma do Ciebie, to się boje że i do mnie zaraza dojdzie bo też Wielkopolska.
Poradzisz jak walczyć jakby co , a póki co trzymam kciuki za wygraną.
____________________
elinkowy-ogrod
eVka 15:14, 12 cze 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Ukrop nieznośny był wczoraj, a dzisiaj jestem w Bristolu a tu 11 stopni odpocznę od żaru. Mąż ma podlewać, mam nadzieję, że się przyłoży do pracy!
____________________
Borbetka 08:37, 19 cze 2019


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Co do podlewania, mój ogród zawsze miał wilgoć. Od zawsze walczyłam ze ślimakami i grzybem. Woda gruntowa jest wysoko, więc nie mam aż tak dużego problemu.
Odnośnie ćmy, pryskałam raz Lepinoxem i kupiłam 4 pułapki lejkowe. Złapały się 2 ćmy i nie widzę więcej żerowania. Obserwuję krzewy co jakiś czas. Zobaczymy.
____________________
borówcowy wizytowka
Helen 20:29, 19 cze 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8244
Witam się u Ciebie Masz piękny, bardzo dobrze skomponowany ogród. No i widać ogrom pracy. Wrzucaj jak najczęściej fotki, są bardzo inspirujące
____________________
Helen - Hortensjowo
wiunia 16:41, 14 lip 2019


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
Borbetka napisał(a)
Co do podlewania, mój ogród zawsze miał wilgoć. Od zawsze walczyłam ze ślimakami i grzybem. Woda gruntowa jest wysoko, więc nie mam aż tak dużego problemu.
Odnośnie ćmy, pryskałam raz Lepinoxem i kupiłam 4 pułapki lejkowe. Złapały się 2 ćmy i nie widzę więcej żerowania. Obserwuję krzewy co jakiś czas. Zobaczymy.


Faktycznie wysokie wody gruntowe w przypadku Twojego dużego ogrodu to na obecną chwilę są zbawienne... Ja mam mały ogród to jakoś sobie radzę tylko trawa mimo podlewania wyschła.Moj ogród prawie w całości jest od zachodniej strony więc od południa do późnych godzin popołudniowych w upalne dni jest "na patelni".
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
Milka 17:01, 14 lip 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Ale fajnie, że jesteś to cięcie u ciebie mistrzowskie zazdraszczam wysokiego poziomu wód gruntowych, susza wtedy nie straszna.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Borbetka 19:58, 29 gru 2019


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Jakoś co roku wcześniej siadam do komputera z tęsknotą za ogrodem. Może przyczyna tkwi w tym, że to już nie jest zima, tylko słota, bura pogoda do 5 stopni, brak słońca i śniegu. Tak mi się wydaje. Usychają mi duże świerki, ponad 15-letnie. Brak wody z roku na rok daje do wiwatu. Będziemy w 2020 roku walczyć z suszą. Mam nadzieję, że podlewanie z węża pomoże. Na szczęście studnię mamy. Kilka fotek z lata tego roku:





____________________
borówcowy wizytowka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies