Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kolorowy ogród na piasku

Pokaż wątki Pokaż posty

Kolorowy ogród na piasku

viva 21:45, 14 cze 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
irena_milek napisał(a)
Vivo, jak pielęgnujesz tę różę Flamentanz, że taka wielka; posadziłam w tym roku, ma kratkę i kwitnie i jak potem, czy się ją przycina, czy nie?


Irenko, róża przy wejściu, to niestety wspomnienie, przypadki losowe sprawiły, że jej tam nie ma, ale będzie następna

Swojej, jeżeli masz taką młodą to przytnij po przekwitnieniu tylko przekwitłe kwiatostany i pozwól jej w tym roku rosnąć. W następnych latach przycina się po przekwitnięciu starsze pędy.
To jest bardzo silna róża i szybko rośnie.
____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
Bogdzia 21:51, 14 cze 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Zachwycajace te zdjęcia z mgłą.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Krys 22:04, 14 cze 2012


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
O matko z córka Vivo Twój ogród powala ,jest cudny a ta różna nad wejsciem no szczęka mi opadła
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
viva 22:13, 14 cze 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
akanta napisał(a)

Teraz troszkę zdjęć;
Zaraz idę do ogrodu, bo pięknie zmoczyło moje piaski i mogę wreszcie wysadzić cynie, przyjedzie też dzisiaj 100 małych bukszpaników na obwódkę. Kupiłam z gołym korzeniem, będę miała zabawę jak przyjdą upały. Kupowałam już u tego samego sprzedawcy na wiosnę, były bardzo ładnie ukorzenione, wszystkie przyjęły się i zdecydowałam się jeszcze teraz dokupić.
Zrobię fotorelację


viva !!!!!!!!jak pięknie ,a Rutewka mmmm..zachwycająca.Mam jeszcze młodą ,rośnie w półcieniu,jeszcze nie zakwitła,czekam na to z utęsknieniem.Wielkie zakupy zrobiłaś,a gdzie kupowałaś te bukszpany.Myślę o zrobieniu z nich jeszcze jednego ekranu.Czy one są w miare spore i jaka była ich cena?Czekam na fotorelacje /zobaczę wielkość.Odnośnie trzmieliny ,to o ile dobrze pamiętam kupowałam ją koło Piask w Majdanie Brzezickim k/Lublina tel.81 582 14 42 .Posadziłam ją w ogrodach koleżanek /pomagam znajomym w aranżacjach/ Myślę aby jeszcze odwiedzić tą szkółkę bo mieli tam ciekawe kaliny,Obielę-białą Forsythię,brzozę pożyteczną ,azalie o karbowanych płatkach itd.Co najważniejsze -ceny nie są wysokie -to młoda szkółka.


Akanto, obiecana fotorelacja z zakupionych bukszpanów

Tak były zapakowane



takie sadzonki



posadzona jedna z obwódek



Jak będzie lepsza pogoda zrobię zdjęcie obwódek sadzonych wiosną, sadziłam je co 15 cm, bardzo ładnie rozrastają się.
Sadzonki z przesyłka i graticami wyniosły po 1,45 za sztukę. Pani ma kilka wielkości; jeżeli bedziesz chciała podam namiary.



____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
AniaDS 22:25, 14 cze 2012


Dołączył: 25 sty 2011
Posty: 5078
Ja bym chciała namiar..
____________________
Ania i róże i cała reszta :)
viva 22:26, 14 cze 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
Wczoraj przyłapałam boćka na śniadanku na naszej łące. Z powodu deszcze trawa długo nie koszona i sięga po kolona, no ale bociek ma wysoko kolana więc poradził sobie



Mamy w ogrodzie doskonały mienik nasycenia gleby wodą, jeżeli w lecie w naszym strumyku pojawia się woda, to znaczy, że wody w glebie dość; stało się to dopiero dzisiaj po całej dobie ciagłego deszczu, bo do tej pory u nas były tylko mżawki



i wodospad



truskawki na sianku czekają na słoneczko




____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
Krys 22:41, 14 cze 2012


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
Ja tez poprosze o namiary na bukszpany
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
akanta 22:51, 14 cze 2012


Dołączył: 15 gru 2010
Posty: 2361
viva napisał(a)


Teraz troszkę zdjęć;
Zaraz idę do ogrodu, bo pięknie zmoczyło moje piaski i mogę wreszcie wysadzić cynie, przyjedzie też dzisiaj 100 małych bukszpaników na obwódkę. Kupiłam z gołym korzeniem, będę miała zabawę jak przyjdą upały. Kupowałam już u tego samego sprzedawcy na wiosnę, były bardzo ładnie ukorzenione, wszystkie przyjęły się i zdecydowałam się jeszcze teraz dokupić.
Zrobię fotorelację


viva !!!!!!!!jak pięknie ,a Rutewka mmmm..zachwycająca.Mam jeszcze młodą ,rośnie w półcieniu,jeszcze nie zakwitła,czekam na to z utęsknieniem.Wielkie zakupy zrobiłaś,a gdzie kupowałaś te bukszpany.Myślę o zrobieniu z nich jeszcze jednego ekranu.Czy one są w miare spore i jaka była ich cena?Czekam na fotorelacje /zobaczę wielkość.Odnośnie trzmieliny ,to o ile dobrze pamiętam kupowałam ją koło Piask w Majdanie Brzezickim k/Lublina tel.81 582 14 42 .Posadziłam ją w ogrodach koleżanek /pomagam znajomym w aranżacjach/ Myślę aby jeszcze odwiedzić tą szkółkę bo mieli tam ciekawe kaliny,Obielę-białą Forsythię,brzozę pożyteczną ,azalie o karbowanych płatkach itd.Co najważniejsze -ceny nie są wysokie -to młoda szkółka.


Akanto, obiecana fotorelacja z zakupionych bukszpanów

Tak były zapakowane
Poproszę o namiary ,może sie okaże ,że to nie tak daleko od mojego miejsca zamieszkania?a ostatecznie skorzystam z przesyłki.Ja kupiłam ostatnio na bazarku dwa ostatnie w doniczkach,odmiana kulista /bez nazwy/ tak ok.20x20 cm po 12 zł szt.ale widać po nich że nie były cięte .no ja je troszeczkę smyrnęłam nożycami tak bardziej z rozpędu niż konieczności.



takie sadzonki



posadzona jedna z obwódek



Jak będzie lepsza pogoda zrobię zdjęcie obwódek sadzonych wiosną, sadziłam je co 15 cm, bardzo ładnie rozrastają się.
Sadzonki z przesyłka i graticami wyniosły po 1,45 za sztukę. Pani ma kilka wielkości; jeżeli bedziesz chciała podam namiary.



____________________
Anna - Ogród dla Agusi - zgodnie z naturą
Martek 23:33, 14 cze 2012


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Ale fajne rzeczy pokazujesz,smaczne i piękne.Kocham strumyki,potoki ,wodospady ,mogę podziwiać i wsłuchiwać się w śpiew wody godzinami

Dziękuję za pamięć Vivo
Zapach dla ciebie
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
viva 23:46, 14 cze 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
Bogdziu, Krysiu, Akanto,Aniu dziękuję za wizytę i zapraszam, ławeczka czeka

____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies