Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z perspektywą na przyszłość

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z perspektywą na przyszłość

Juzia 07:55, 21 mar 2012


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38669
Marzena2007 napisał(a)
Mój M tez relaksuje się przy koszeniu trawnika. Dobrze, że mi się nie wtrąca do nasadzeń tylko chwali, ze mu się podoba , czasami narzeka, ze przesadzam z pomysłami.
Ja również nie mam z kim wymienić się oponiami o ogrodzie. Może z przyjaciółką z innego miasta ale nie moge jej namówić na ogrodowisko. Ale tutaj mamy tylu świetnych znajomych, identycznie zakręconych


Ja zaczęłam ględzić sąsiadce o ogrodzie jak tylko przyszła do mnie na kawę i .....chyba się zaraziła
Fajnie, bo będę miała z kim się wymieniać roślinkami
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
aga_pe 09:22, 21 mar 2012


Dołączył: 13 wrz 2011
Posty: 2292
Mój mężuś w momencie zakładania trawnika wykłócał się ze mną o każdy centymetr. Teraz po kilku latach nieśmiało pyta czy bym nie chciała jeszcze jakiegoś kawałka zagospodarować innymi roślinami
____________________
Aga - Niewielki kawałek wsi pośrodku lasu
Milka 10:21, 21 mar 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
agata_chroscicka napisał(a)
Ale jeśli kosisz często to ścięta trawa jest bardzo drobna i może spokojnie zostać jako mulcz i nawóz. Tak twierdzą fachowcy I wtedy kosz nie jest już taki niezbędny.


właśnie tak robimy i trawnik dobrze wygląda i sie jakoś wzmocnił
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
agata_chrosc... 10:47, 21 mar 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Monika, widzisz, Ciebie nie było, a wątek żyje swoim życiem! Czyli odniosłaś sukces towarzyski! I ile ciekawych spraw. A w sprawie koszenia to jestem ciekawa jak mój M będzie się spisywał. Bo ja w ramach walki z hałasem zarządziłam koszenie taką ręczną kosiarką bez napędu. Czyli trochę trzeba się narobić. Trawnik nie jest duży, ale tym bardziej musi wyglądać dobrze. Obawiam się, że jak znam życie, to dość szybko uznam, że on tego nie robi dobrze i będę miała jeszcze jeden obowiązek domowy! No i chyba zacznę się zastanawiać nad tą samojezdną kosiarką, skoro Irenka potwierdza, że można skoszoną trawą mulczować. I w dodatku ona cicha jest bo na baterie. Czego to ludzie nie wymyślą!
____________________
ogród w Holandi
kwiatholandii 15:31, 21 mar 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
Justyno, ja narazie nie mam wokół maniaków ogrodowych, ale myślę, że z czasem zarażę to całe towarzystwo. Fajnie byłoby mieć wokół piękne ogrody.

Leno, ja czasami eliminuję M. z prac, ale prędzej rozwód dostanę, niż kosiarkę do ręki. Już są w domu katalogi z kosiarkami, więc czekam i obserwuję męskie wybory

Agata, jakoś nie wierzę, że Holender kupi maszynę, która sama kosi. Może kupcie coś małego elektrycznego, żeby M. miał hobby weekendowe.
____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
kwiatholandii 15:36, 21 mar 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
Żeby nadążyć z planem prac musielismy zatrudnić pomoc do ogrodu. Pani od 2 dni działa między moimi 137 drzewkami. Siedzę i patrzę jak małe dziecko. Tak bym się z nią zamieniła, ale lekarz pogroził palcem wczoraj, więc dostarczam Pani kawki i siedzę z nosem w oknie.

Dziewczyny, mam prośbę. Czy znacie może, nawet w swoich okolicach miejsca, gdzie kupię Cis pospolity Hicksii ok. 80 cm wys w dobrej cenie. Potrzebuję 100 szt. W moim regionie ceny powalają ( 70 zł/szt), więc kwota jest kosmiczna, a nie chcę rezygnować i sadzić coś tańszego.
____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
kwiatholandii 15:53, 21 mar 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
Mój lekarz polecił mi świetne miejsce na zakup roślin. Dla mnie strasznie daleko, ale gdyby połączyć to z weekendowym wypadem, super. Zobaczcie.

http://www.kapias.pl/component/option,com_frontpage/Itemid,1/lang,pl/
____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
Juzia 16:04, 21 mar 2012


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38669
Hehe. U Kapiasów to całe wycieczki z Ogrodowiska....
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
malkul 16:21, 21 mar 2012


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
hihihi tak ja własnie wczoraj byłam u Kapiasa
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Krys 20:10, 21 mar 2012


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
Monika w Sieradzu są cisy średnio 75 cm wys. po 12 zł kupiłam w poniedziałek zobacz w moim wątku zdjęcie
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies