Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z perspektywą na przyszłość

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z perspektywą na przyszłość

Wieloszka 09:55, 19 mar 2012


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Jak czytałam Twoją relację, to pierwsze pytanie do mojego M. było: a ile to 160ton ziemi? Musiał mi to zobrazować, bo brzmi strasznie Okazało się, że my mieliśmy 2 razy tyle, a i tak po rozplantowaniu prawie nie było widać... Nie popełnijcie tylko naszego błędu i naprawdę dokładnie tą ziemię przeorajcie przed sadzeniem czegokolwiek!
No to u Was w weekend naprawdę tony ziemi zostały przewalone, nie jak u mnie nędzne parę taczek pod bukszpany . Dobrze, że wszystko w ogrodzie od początku robicie "z głową"
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
kwiatholandii 10:34, 19 mar 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
Aga, czy z głową to się zobaczymy. Rzeczywiście nie widać, żeby było tej ziemi dużo teraz. U Was to naprawdę ogromna powierzchnia.Dzisiaj właśnie dowieźli jeszcze 50 ton i rozwożą.. Dobrze, że nie musimy sami tego wyrównywać, bo to strasznie ciężka praca. Jak ja Ci zazdroszczę teraz tych prac ogrodowych. Ja wszystkich popędzam, żebym do połowy kwietnia zdążyła posadzić moje bukszpany, bo potem to chyba nie za bardzo można z tego co czytam.
Od następnego pon.wchodzi ekipa od kostki, a potem ekipa ogrodowa od nawodnienia, trawnika etc. Będziemy jeszcze rozwijali siatkę na krety. Już przyjechała. Wygląda dobrze. Znalazłam dość dobrą cenę przez internet tak dla wiadomości jakby był ktoś zainteresowany.
Agata, mój M. chętnie by jeszcze dokupił z 2 tys metrów, ale dla mnie jak narazie wystarczy. Marzy mi się jeszcze ziemia gdzieś blisko lasu, jezior. Wilałabym w takie miejsce zainwestować na stare lata
____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
Madzenka 22:38, 19 mar 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
kwiatholandii napisał(a)
Aga, czy z głową to się zobaczymy. Rzeczywiście nie widać, żeby było tej ziemi dużo teraz. U Was to naprawdę ogromna powierzchnia.Dzisiaj właśnie dowieźli jeszcze 50 ton i rozwożą.. Dobrze, że nie musimy sami tego wyrównywać, bo to strasznie ciężka praca. Jak ja Ci zazdroszczę teraz tych prac ogrodowych. Ja wszystkich popędzam, żebym do połowy kwietnia zdążyła posadzić moje bukszpany, bo potem to chyba nie za bardzo można z tego co czytam.
Od następnego pon.wchodzi ekipa od kostki, a potem ekipa ogrodowa od nawodnienia, trawnika etc. Będziemy jeszcze rozwijali siatkę na krety. Już przyjechała. Wygląda dobrze. Znalazłam dość dobrą cenę przez internet tak dla wiadomości jakby był ktoś zainteresowany.
Agata, mój M. chętnie by jeszcze dokupił z 2 tys metrów, ale dla mnie jak narazie wystarczy. Marzy mi się jeszcze ziemia gdzieś blisko lasu, jezior. Wilałabym w takie miejsce zainwestować na stare lata


Monika mi się tęż marzy las i jezioro i jeszcz wzgórze 2000 m2 dodatkowo? Spytaj się M czy che od 8 do 20 trawnik kosić w sobotę ?
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Wieloszka 22:48, 19 mar 2012


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Oj tam oj tam! Zaraz od 8 do 20... Mój M. w 3,5 godzinki objeżdża kosiarą ponad 15 arów trawnika. Kwestia wprawy I znów tego mojego M. chwalę, a on nawet tego nie czyta...
Moniko zdążysz ze wszystkim, a jak nie zdążysz to potem zdążysz... Wyluzuj troszkę, bo będziesz mieć zestresowane dziecko . Naprawdę świetnie Wam wszystko idzie i naprawdę "z głową" (powtarzam się) w porównaniu z zakładaniem naszego ogrodu!
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
kwiatholandii 07:26, 20 mar 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
Wczoraj zamówiłam jeszcze 75 ton CZARNEJ ziemi. Teraz ta normalna wygląda jak piasek w porównaniu z tą czarną. Będą ją rozgarniać po założeniu siatki na krety. Dużo więcej pracy jest przez tą siatkę, ale mamy pewność, że na naszej nowej trawce nie będzie kopców.
Dzisiaj już bardziej prosto. Wczoraj Panowie pracowali caly dzień. Jak widzicie, taras jest straszny, ale w poniedziałek Panowie zaczynają z pracami!!!



Wczoraj w prezencie urodzinowym M. dostał takie drtzewo od pracowników.



Teraz muszę poszukać co to dokładnie jest i pomyśleć nad dobrym miejscem. Podobno to jakaś karłowata odmiana, ale jak dla mnie to trochę duża jak na karłowatą.
____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
Wieloszka 07:56, 20 mar 2012


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Moniko, siatki na krety nie pożałujecie na pewno - zobacz choćby jak się Elfik z nimi męczy... (Puste pole z wysepką kwiatową)
Podoba mi się, że będzie u Ciebie tak równo jak na stole! Bardzo mi tego brakuje w moim ogrodzie, drażni mnie to strasznie, ale przecież nie zaoram wszystkiego od nowa...
Ja uwielbiam takie prezenty z którymi potem nie wiadomo co właściwie zrobić .
Dalej podglądam i trzymam kciuki - jak na razie skutecznie, wszystko dobrze idzie .
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
hanka_andrus 08:18, 20 mar 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Piękna sosna,i przy tym równym trawniku będzie ładnie wyglądać....gdzieś w kąciku albo na wyeksponowanym miejscu!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
kwiatholandii 08:43, 20 mar 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
Aga ,o "stół" będę musiała pognębić wykonawców. A prezent trochę duży Pytano się i M. powiedział, ze chciałby kilka małych sosenek takich karłowatych, ale temu kto kupował się nie spodobałyi postanowił kupić coś takiego. Pewnie znajdziemy jakieś miejsce.
Haniu,masz rację. Można go wyeksponować. Musimy poszukać dobrego miejsca.

Słuchajcie, mam problem. W poniedziałek zaczynamy kostkę. Mam jedno miejsce, na które mam pomysł, ale nie do końca.
Przy domu będę miała ścieżkę 2,2m szerokości. Chciałabym wkomponować w nią rabaty.


Mój szybki szkic.

Myślałam, że może coś w takiej kombinacji, ale nie jestem przekonana. Może mi coś dziewczyny podpowiecie.





____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
agata_chrosc... 11:49, 20 mar 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Ja oczywiście chętnie swoje trzy grosze dodam, ale czy to dobra rada? Tak na "czuja" - dałabym jeszcze jedną mniejszą rabatę pomiędzy. A tę największą na dole albo powiększyłabym do litery "T" albo dociągnęła do trawnika (lepiej) i połaczyła z czymś na trawniku - żeby się przenikały. ALe ja takie połączenia wyjątkowo lubię za to nie bardzo takie skrajnie uporządkowane i pooddzielane. Ale ogólnie moim zdaniem dobry pomysł żeby w tej kostce rabaty porobić, bo dzięki temu mniej kamieni a więcej zieleni
____________________
ogród w Holandi
Milka 12:42, 20 mar 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Marzena2007 napisał(a)

Aga, czy z głową to się zobaczymy. Rzeczywiście nie widać, żeby było tej ziemi dużo teraz. U Was to naprawdę ogromna powierzchnia.Dzisiaj właśnie dowieźli jeszcze 50 ton i rozwożą.. Dobrze, że nie musimy sami tego wyrównywać, bo to strasznie ciężka praca. Jak ja Ci zazdroszczę teraz tych prac ogrodowych. Ja wszystkich popędzam, żebym do połowy kwietnia zdążyła posadzić moje bukszpany, bo potem to chyba nie za bardzo można z tego co czytam.
Od następnego pon.wchodzi ekipa od kostki, a potem ekipa ogrodowa od nawodnienia, trawnika etc. Będziemy jeszcze rozwijali siatkę na krety. Już przyjechała. Wygląda dobrze. Znalazłam dość dobrą cenę przez internet tak dla wiadomości jakby był ktoś zainteresowany.
Agata, mój M. chętnie by jeszcze dokupił z 2 tys metrów, ale dla mnie jak narazie wystarczy. Marzy mi się jeszcze ziemia gdzieś blisko lasu, jezior. Wilałabym w takie miejsce zainwestować na stare lata


Monika mi się tęż marzy las i jezioro i jeszcz wzgórze 2000 m2 dodatkowo? Spytaj się M czy che od 8 do 20 trawnik kosić w sobotę ?


ale trafnie to ujęłąś Marzenko
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies