Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z perspektywą na przyszłość

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z perspektywą na przyszłość

Madzenka 18:05, 14 mar 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Gabriela napisał(a)
A jak u mnie była kładziona kostka, to wyobraźcie sobie, szefem firmy która to u nas robiła jest kobieta, więc rozumiecie, żadnego kwestionowania i marudzenia nie było. Robota zrobiona bardzo przyzwoicie, parę lat i nic się nie podziało.


I dlatego jak się pracą na etacie zmęczę to swoją firmę nadzorującą fachowców sobie założę
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
kwiatholandii 18:30, 14 mar 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
Widzę, że w takim razie nie padło tylko na mnie. Moja znajoma poszła ostro i przemawiała ich językiem. Jak był normalny to była ok, ale twarda, a jak przeklinał to nie była mu dłużna. Może tak trzeba.
p.s. U mnie tylko raz na budowie Pani była szefem i naprawdę wszystko jest zrobione co do milimetra. Miałam oczywiście też paru Panów na poziomie. Nie generalizuję, ale ogólnie niestety zawsze było po chamsku.
____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
Joanka 21:12, 14 mar 2012


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
irena_milek napisał(a)
ale fajnie jakby urodziło sie na Dzień Matki majowe to energiczne Bliźnięta, albo byki


Ja jestem taki energiczny bliźniak z Dnia Dziecka
Moja siostra z Dnia Babci a brat z Dnia Dziadka. Dzień Matki też mamy w rodzinie obsadzony
____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
kwiatholandii 08:17, 15 mar 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
Dziś o poranku zrobiłam szybki szkic frontu ogrodu. Przepraszam za jakość, to narazie brudnopis.



Od lewej strony (Cis) do prawej chciałam posadzić miskant, żurawkę i kule bukszpanowe wg pomysłu Danusi (poniżej)

http://www.gardenarium.pl/realizacje/ogrod-nowoczesny



U góry planuję rododendrony, i stożki bukszpanowe, ale nie jestem pewna czy to dobry pomysł. Po prawej w narożniku brzozy pożyteczne a pod nimi lawenda.

Przy wejściu kule bukszpanowe w obwódce z bukszpanu, wypełnione żurawką Citronelle.

Zaraz obok po prawej obwódka z bukszpanu wypełniona runianką japońską a w centrum..... drzewo liściaste, ale nie mam pomysłu co mogłoby być tu odpowiednie. Nie bardzo podobają mi się kuliste korony, bardziej strzeliste. Nie wiem sama. Co radzicie?
____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
aga_pe 10:42, 15 mar 2012


Dołączył: 13 wrz 2011
Posty: 2292
Witam Wielkopolankę
Och jak żałuję, że nie dotarłam na Gardenię. Tym bardziej, że właśnie w tym dniu moja córeczka wybrała się do Poznania Jakoś tak się stało, że na czas zimowy zapadłam w letarg i nie zaglądałam tutaj.

Ogród zapowiada się cudownie, pomocnicy podrosną to i z pracami ogrodowymi będzie lżej. Oczywiście będę śledzić wątek z ogromną ciekawością.
____________________
Aga - Niewielki kawałek wsi pośrodku lasu
siaaska 11:39, 15 mar 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 1549
Przybyłam z rewizytą do Ciebie i już wiem że zostanę na dłużej
Bardzo zaciekawiły mnie drewniane mebelki jakie planujesz u siebie na tarasie.
W planach u siebie miałam wiklinowe ale chyba zmieniłam koncepcję Już pokazałam mężowi Twoje zdjęcia i myślę że coś takiego uda się mu zrobić
____________________
Asia - Nasz mały raj na ziemi i www.siaaska.zieloneblogi.pl
Madzenka 06:38, 16 mar 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Jeśli dobrze rozumiem po obu stronach dróżki do wejścia domu żywopłot z cisa? jaka wysokość? zasłonisz sobie kiedyś tę rabatę po prawej stronie.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
kwiatholandii 07:15, 16 mar 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
Cis ma być w wys.około 80. Docelowo będziemy przycinać do 120-140. Z zewnątrz chciałam, żeby ogród z tej strony był osłonięty, dlatego, że mamy straszną drogę i kurz kilkumetrowy. Nawet może być wyższy cis, bo inaczej nie będę mogła korzystać z tego miejsca dopóki nie będzie normalnej drogi utwardzonej.
____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
EwaG 07:28, 16 mar 2012


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
Sama się tu wpraszam, to tego holedenrskiego ogródka. Chyba nie zostanę wyrzucona, bo zamierzam się rozpychać A tak poważnie, żeby podpowiedzieć w planowaniu, choć widze że świetnie Ci idzie. Czy na planie 1 cm to jeden metr? Czy raczej 0.5m? Jeżeli 0,5 - to rabatki przy wejściu można by trochę przekomponować. Coś bardziej w stylu Twojego pierwotnego planu np. tak

____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
kwiatholandii 11:38, 16 mar 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
Witaj,bardzo się cieszę, że ktoś chce dyskutować, pomagać, doradzać. Po to tu jesteśmy

Mamy już pewne nasadzenia, więc dostosowujemy się do stanu obecnego. Są już sosny na tym rys u dołu z pr strony. Dodatkowo chcemy, żeby na wprost drzwi było drzewo w tej obwódce,bądź rzeźba. Coś w tym stylu:





Podjazd do garażu idzie prosto, następnie mamy rząd Cisów Tacksii i ścieżka na wprost okna. Potem już wcięcie z rzeźbą lub drzewem jak na zdjęciu. Tutaj po lewej jest tylko dywan z bluszczu, ale my chcemy tu Cis i tą kompozycję od Danusi.


Projekt i szkic są takie same prawie. Zrezygnowaliśmy ze ścieżki z kamyczków koło domu z przodu. Myśleliśmy o tym sciętym narożniku z brzozami, ale masz rację powinien pozostać w formie prostokąta, bez udziwnień.

Proszę o komentarze.
____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies