Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z perspektywą na przyszłość

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z perspektywą na przyszłość

katiaxx 14:01, 11 maj 2015


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
proximka napisał(a)
Moniko kiedyś katiaxx pytała o odmianę kosodrzewiny którą masz na jednej z rabat. Szukałam odpowiedzi ale wtedy chyba ci umknęło. Czy możesz mi napisać i ioczywiście nazwę trawek też poproszę o ile to nie jest carex frosted curls.

Chodzi mi o tę rabatę


Proximko - wejde w słowo - Monika powie co to za kosodrzewina ale na pewno uzyskasz podobny efekt przy pumilio tylko trzeba skracać przyrosty. Sama to niedawno odkryłam , nie podobała mi się kosodrzewina bo wygląda fajnie jak mała a potem - zalezy co kto lubi.
Podobną ma Tusiaweczka z ogród pod trzema dębami
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
nawigatorka 19:12, 11 maj 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
malkul napisał(a)


co to?

Zapewne jakąś kwitnąca laurowisnia
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
kwiatholandii 06:19, 12 maj 2015


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
proximka napisał(a)
Fajnie że tu ostatnio trafiłam. Mamy podobny gust i zamiłowanie go linii. Nie obrazisz się jak ukradnę kilka inspiracji


Kradnij , kradnij
____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
kwiatholandii 08:39, 12 maj 2015


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
Magdah napisał(a)
Cześć Moniko,
Bardzo podoba mi się porządek w ład w Twoim ogrodzie i dziękuję, bo pozachwycałam się wnętrzami, które pokazałaś

Co do ogrodów holenderskich... Wszyscy chwalą... Rzeczywiście jako obrazy wizualnie piękne, wszystko pod kontrolą, bardzo estetyczne. Ale patrząc trochę szerzej, trzeba mieć świadomość, że taki triumf człowieka nad naturą to biologiczna pustynia. To nie jest przestrzeń przyjazna naszym mniejszym sąsiadom, wszelkie 'robaczki', motyle, pszczoły i ptaki nie mają tam czego szukać...

Pozdrawiam, Magda




Witaj Magdo,

Ogrody Holenderskie są w różnej formie:, o któróch pisałam wcześniej. Zapraszam do lektury
Te powyżej pokazywałam akurat z rejonów miejskich, gdzie powierzchnie ogrodów nie są większe niz 80mkw na froncie, więc buszu się z tego nie zrobi...na szczęście. Na tyłach domu ogród jest bardziej swojski. Na obrzeżach miast, jak pokazuję na przykładzie innych ogrodów sa różne style. Ten ogród, który zacytowałaś jest formalny. Wiesz, u nas na takich powierzchniach sadzi się często jałowca płożącego na środku albo tuje wokół, na co nie zwracamy uwagi
Mniej znaczy więcej.

Dla równowagi wrzucam dla Ciebie front babci mojej kuzynki,który tez pokazywałam.


oraz sąsiada


____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
kwiatholandii 08:49, 12 maj 2015


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
proximka napisał(a)
Moniko kiedyś katiaxx pytała o odmianę kosodrzewiny którą masz na jednej z rabat. Szukałam odpowiedzi ale wtedy chyba ci umknęło. Czy możesz mi napisać i ioczywiście nazwę trawek też poproszę o ile to nie jest carex frosted curls.

Chodzi mi o tę rabatę


Pamietam, że zakochałam się w niej u Dominiki tutaj:
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1067-ogrod-dominiki?page=39

..Nie wiem jaka to odmiana. Kupowałam w małym sklepie pod nazwa kosodrzewina
____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
kwiatholandii 08:55, 12 maj 2015


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405

mam prośbę- wyślij mi proszę na priv albo wstaw u mnie na wątku nazwę tego spreyu co się mim psiak np. kwiaty hortensji aby się długo na wianku trzymały


Kochana, ja go traktowałam po prostu lakierem do włosów, bo tak robi moja teściowaod wielu lat. We wnętrzu są długo w kolorze. Na zewnątrz robią się beżowe i wtedy pryskam je np złotym sprayem jak tutaj na zdjęciu





____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
kwiatholandii 08:58, 12 maj 2015


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
malkul napisał(a)


co to?




Laurowiśnia wschodnia
____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
katiaxx 10:00, 12 maj 2015


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
kwiatholandii napisał(a)




Laurowiśnia wschodnia


ej, Monia - JA dodam że to odmiana otto luyken - bo mam twój wątek obcykany i pamiętam odmianę

przynajmniej tej lauro, bo był czas że do Twojego wątku wracałam często i to akurat mi się zapamiętało poza tym jak ją zobaczylam u Ciebie to natychmiast chciałam miec ale u mnie za zimno
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
kwiatholandii 10:25, 12 maj 2015


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
katiaxx napisał(a)


ej, Monia - JA dodam że to odmiana otto luyken - bo mam twój wątek obcykany i pamiętam odmianę

przynajmniej tej lauro, bo był czas że do Twojego wątku wracałam często i to akurat mi się zapamiętało poza tym jak ją zobaczylam u Ciebie to natychmiast chciałam miec ale u mnie za zimno


Dokładnie Laurowiśnia wschodnia otto luyken
____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
Madzenka 22:11, 12 maj 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
katiaxx napisał(a)


ej, Monia - JA dodam że to odmiana otto luyken - bo mam twój wątek obcykany i pamiętam odmianę

przynajmniej tej lauro, bo był czas że do Twojego wątku wracałam często i to akurat mi się zapamiętało poza tym jak ją zobaczylam u Ciebie to natychmiast chciałam miec ale u mnie za zimno


Jest szansa. Że otto u Ciebie wytrzyma w lrzeciwieństwie do innych laurowiśni o duzych lisciach

Macham Moniko! Przody Babci bardziej mi sie podobaja niz Sąsiada
Czy to rozplenica sie Babci tak pieknie pokłada?
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies