Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z perspektywą na przyszłość

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z perspektywą na przyszłość

kwiatholandii 21:46, 25 kwi 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
Aga, bardzo dziękuję Cieszę się, że się podoba. Wkładam w ten ogród dużo serca i nawet nie wiesz jak miło jest usłyszeć tak pozytywne głosy A teren pod siatkę mąż z teściem równali. Zobaczymy jak to zrobi firma od trawnika. Już chyba zauważyli jaką potrafię być detalistką, więc mam nadzieję, że będzie ok. Od kilku dni Panowie rozsypują na siatkę czarną ziemię . Od piątku będą równali Wreszcie zaczynamy wychodzić na prostą
ps. Nie wiem o czym mówisz, że u Ciebie nie ma prostego trawnika. W każdym razie na zdjęciach nic nie widać. Poza tym na takiej powierzchni małe nachylenia uciekają.
Zaglądaj do mnie proszę i podpowiadaj.
____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
kwiatholandii 21:47, 25 kwi 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
Leno, dziękuję za miłe słowa. Przekażę teściowi
____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
Madzenka 21:51, 25 kwi 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Moniko trzymam kciuki za trawnik i brzuszek
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Domi 05:48, 26 kwi 2012


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
kwiatholandii napisał(a)
Wrzucam obiecane fotki z brac brukarskich. Jeszcze bruk jest brudny od piasku i nie ma jeszcze efektu. Poza tym wokół bałagan.




Moniko, napisz, proszę co to za bruk i z jakiej firmy?
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Domi 06:03, 26 kwi 2012


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Uff...nadrobiłam zaległości od 44 strony i muszę wyrazić moje NAJWIĘKSZE UZNANIE: mnóstwo pracy wykonanej, a rabatka od frontu wyszła świetnie.
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Domi 06:45, 26 kwi 2012


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
agata_chroscicka napisał(a)
ale są różne odmiany, niektóre dość kompaktowe. No ale nie będę Cię już namawiać. A tak przy okazji - pewnie widziałaś ogród Dominiki? Ja właśnie obejrzałam, bo mnie Marzena zachęciła. No i przyznam, że nieco się podłamałam. To nie jest ogród tylko park, w którym każda rabatka to mniej więcej równowartość samochodu. A tu człowiek coś próbuje sam motać i słabo mu wychodzi. Eh! Mam depresję!


Agato, nie załamuj się dziewczyno, bo mój ogród tuż po założeniu wyglądał identycznie, jak wszystkie na początku: łysy, pusty, rośliny chude, długie, żadnej bujności, a ja patrzyłam na to załamana. Nie można porównywać nowego ogrodu z ogrodem kilkuletnim, bo rośliny potrzebują czasu na rozrośnięcie się.
Dla przypomnienia wklejam link do zdjęć ogrodu w pierwszym sezonie (fotki na górze) i po 3 latach (fotki na dole). Na pierwszym zdjęciu rabatka pod latarnią tuż po założeniu i na ostatnim po prawej ta sama rabatka po 3 latach:
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1067-ogrod-dominiki?page=8

Co sezon, od kilku lat dokupuję rosliny, więc uzbierałam ich już całkiem sporo.Ty też będziesz tak robić. Więc nie załamuj się, tylko nosek do góry, bo od czegoś trzeba zacząć.
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Madzenka 06:54, 26 kwi 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Domi ja również dziękuję za te zdjęcia, widzę światełko w swoim tunelu
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
kwiatholandii 07:27, 26 kwi 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
Domi napisał(a)

Wrzucam obiecane fotki z brac brukarskich. Jeszcze bruk jest brudny od piasku i nie ma jeszcze efektu. Poza tym wokół bałagan.




Moniko, napisz, proszę co to za bruk i z jakiej firmy?


Dominiko, to Lido melanż zimowy firmy Pozbruk
____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
Domi 07:24, 27 kwi 2012


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Dziękuję za info. Pytam, bo rozważamy z M. wymianę kostki na inną kiedyś, kiedyś w dalekiej przyszłości, bo ta, co mamy strasznie przerasta mchem i wygląda jak w starym zamku, co nam nieszczególnie pasuje. A ten Wasz bruk wygląda bardzo fajnie i można go położyć "na ciasno", no i kolorystyka ładna.
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Milka 15:35, 27 kwi 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
kwiatholandii napisał(a)
Dziękuję wszystkim za miłe słowa. Bardzo mnie to podbudowuje i mam zapał do pracy.

Aga_pe, może poszukaj w internecie w najbliższym dużym mieście, albo popytaj na uczelni plastycznej. Nieraz mają takie hobbistyczne zajęcia i też mozna wypalić.

Jak się pozbieram z ogrodem i maluchami to zaczne myśleć o swoim piecu. Wtedy zapraszam na lepienie. Byłoby śiwetnie!!!!!!! Dla conajmniej 10 osób jest miejsce do spania, więc wreszcie spełnie marzenia o lepieniu u mnie z lampką winka do późnych godzin nocnych To jest pomysł !!!!! Mam cel na następny rok jak Bóg da

Donice dla zainteresowanych:

Myślałam, że zrobię kilka fotek z bliska, zmierzę każdy element i można sobie będzie taką osobiście zrobić. Poszukajcie drewnianych starych dech najlepiej po murarzach. Najlepiej powinny być bardzo zniszczone od cementu. Zapytam przy śniadaniu jak są połączone między sobą w pionie i napiszę co i jak Nasi wspaniali M będą mogli się wykazać










Też mnie ten komplet mebli i donice zachwycają podpowiedziałaś mi pomysł, muszę pokazać M. i takie mi zrobi, a potem te deski wybielę woskiem białym, juz mam plan, i jak zwykle wrócę z pracy z nowym pomysłem
dzięki za inspirację
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies