Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z perspektywą na przyszłość

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z perspektywą na przyszłość

Sebek 20:34, 02 maj 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Ale się u Ciebie dzieje - takiej ilości kory zazdraszczam - a raczej napaczeć się nie mogę Kibicuję
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
kwiatholandii 22:56, 02 maj 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
Dziś odebrałam system nawadniający i po paru zmianach działa jak narazie dobrze Postanowiłam zatem od rana zrobić sobie z synkiem wycieczkę do parku koło Zamku w Poznaniu, No i na koniec wylądowaliśmy w sklepie z roślinami








Zdjęcia roślinek pokażę jutro

____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
kwiatholandii 23:14, 02 maj 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
Miło słyszeć tak pozytywne opinie Normalnie mam więcej zapału do pracy!!....hihihi żartuję. Już odpoczywam Przygotowanie trawnika bardzo mi się podoba. Już nie mogę doczekać się tej soczystej zieleni i uczucia dywaniku pod stopami

Od jutra odpoczywam od stresu i mam w planie posadzić 15 kuleczek bukszpaniwych, wyhodowanych przeze mnie.Są malutkie, ale takie moje Resztę dnia spędzę na szukaniu pomysłów na pozostałe rabaty. To praca już tylko przy kawce. Mamy oczywiście jeszcze do zrobienia w tym tygodniu duzo rzeczy jak np prostowanie rabat pod linie kroplujące, ale tym zajmuje się już mój M ojcem W piątek wyczekiwany hydrosiew a w poniedziałek linia i to na TYLE
Chciałam jeszcze przed rozwiązaniem dokończyć w dużym stopniu rabaty od frontu, ale nie mogę znaleźć ładnych żurawek Citronelle, miskantów i chojny kanadyjskiej. Reszta potem, ale te rośliny zapełniłyby te puste przestrzenie w projekcie.
____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
kwiatholandii 23:26, 02 maj 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
Marzena2007 napisał(a)
Monika teren pod trawnik pierwsza klasa, to się nazywa przygotowanie podłoża!!!!
A firma niech sie od Ciebie uczy spożytkują wiedze dla przyszłego rozowoju firmy
Bukszpaniki przy tarasie miodzio, z niecierpliwością czekam na dlasze prace. Sypcie szybko korę to chwasty nie dadzą radę.
Przypomnij kiedy masz termin porodu?

Ps zwolnij troszeczkę bo stres negatywnie odbija się na dziecku. Ja taka zestresowana byłam a potem moja malutka (teraz dorosła pannica) byla bardzo niespokojna po urodzeniu... Wiem, że chciałabyś ze wszystkim zdążyć przed porodem ale potomstwo najważniejsze!!!
Poleż na tarasie, popatrz na bukszpaniki a wieczorem pooglądaj gwiazdy i słuchaj jak nawadnianie szumi (przestaw sobie chwilowo na wieczorne podlewanie)


Termin mam 20 maja, więc niedługo. A stres jest jak się nie pracuje tylko siedzi w domu i patrzy na pracowników przez okno. Lepiej czasami pewnych rzeczy nie widzieć i być w błogiej nieświadomości. W sumie największy plan został wykonany. Jak posieją trawę w piątek i linia będzie to mogę jechać w każdej chwili rodzić Mój M właśnie siedzi w ogrodzie i wsłuchuje się w szum wody wypływającej ze zraszaczyPobiegł na ogród prawie jak na pokaz sztucznych ogni w Sylwestra Robimy test przed siewem. Chwaściory zaczynają nam wychodzić, więc nie możemy przed trawą za dużo próbować bo ich znowu narośnie. Lecę przerwać M testowanie.
____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
ocia79 06:42, 03 maj 2012


Dołączył: 18 cze 2011
Posty: 883
O kurcze ale pieknie wyrownany teren.My dwa dni odchwaszczamy i probujemy wyrownywac teren pod trawnik ale do Waszego idealu nam jeszcze daleko.

Latam po watkach i wolam o pomoc.Potrzebuje szybkiej rady, mam pare godzin wiec jakby ktos mial chwilke to zapraszam do mnie.

____________________
Asia U Oci Trawy, minimalizm i ogólnie zero pojęcia :)
agata_chrosc... 09:45, 03 maj 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Monika, ale pokaż jak spryskiwacze działają! I przyłaczam się do zachwytów nad wyrównanym miejscem pod trawnik. U mnie oczywiście aż tak pięknie to nie wyglądało, a w jednym miejscu (przez to oberwanie chmury) to w ogóle niezłe pobojowisko się zrobiło, ale nie będę się tym przejmować. I tak jest super! Ale u Ciebie to będzie trawnik konkursowy! Jeszcze chwilkę i będzie zielono
____________________
ogród w Holandi
Sonka 12:02, 03 maj 2012


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2267
Wszystko pięknie zrobione, teren, nasadzenia i wszystko łącznie super pięknie, te nasze dziwczyny polskie takie pracowite,pewnie teściowie doceniają synową, moja córka też ma termin porodu 20 maja, pozdrawiam pszczólkę pracowitą, Krysia
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Mala_Mi 12:19, 03 maj 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
kwiatholandii napisał(a)

Bardzo ładnie
I mamy podobny dom, tyle, że ja nie mam użytkowego poddasza I moje otoczenie oraz dom w innym stylu
Ale bardzo mi się podoba


Aniu, to prawda. My zmieniliśmy wiele rzeczy w projekcie na zewnątrz i w środku wyburzyliśmy wiele ścianek działowych. Zazdroszczę Ci tych pięknych duzych drzew. ooooj Kiedy u mnie będzie tak zielono ??

My też zmienilismy w projekcie domu dużo Przede wszystkim nie mam ani jednej ściany nośnej w środku domu..mogę aranżować jak tylko sobie chcę wnetrza.....
Drzewka Ci urosną szybciutko, ani się spostrzeżesz.
Z trawnikiem pochwała dla robiących i dla nadzorujacej..... grunt to dobry początek, tego się nie da zmienić...
Mój M też w końcu ruruchomił nawadnianie.. (na częsci ogrodu, bo reszta jeszcze nie skończona) i też biegał jak dziecko i się cieszył. Jak wstawiłam jego foto, to nawet któaś zauważyła jaki zadowolony

Podoba mi się aranżacja Twojego domu i ogrodu....... dobrze, że tego nei widziałam wcześniej, bo najprawdopodobniej też bym się skusiła na ten styl......

Mech myją ciśneiniową zmyjesz z kostki bez problemu...pożyczaliśmy myjkę naszym sasiadom do wypróbowania i zaraz polecieli kupili swoją.....
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
kwiatholandii 13:46, 03 maj 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
Kupiłąm wczoraj kwiaty do donic na taras i oczywiście nie zapisałam nazwy, ale pięknie się ptrezentują



Na wprost w wysuniętej rabacie posadziliśmy kuleczki, o których wspominałam i jak przestanie lać zaczniemy sadzić stożki bukszpanowe i 3 kaliny Patrzę i myślę,że w środku mogłyby być żurawki, ale jak narazie u nas w okolicy biednie z nimi.



Pomysłu na rabatę z lewej przy tarasieteż jeszcze nie mam. Chcę tu coś wysokiego, żeby mnie trochę zasłoniło od wiatrów i ogólnie

____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
kwiatholandii 13:48, 03 maj 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
Sonka napisał(a)
Wszystko pięknie zrobione, teren, nasadzenia i wszystko łącznie super pięknie, te nasze dziwczyny polskie takie pracowite,pewnie teściowie doceniają synową, moja córka też ma termin porodu 20 maja, pozdrawiam pszczólkę pracowitą, Krysia


Sonko, właśnie wczoraj rozmawiałam z pewną Panią , że też słyszała o 2 znajomych, które mają ten termin. Widocznie romantyczny wieczór miałyśmy w zeszłym roku wszystkie
____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies